Ładunek wybuchowy w Urzędzie Gminy?

  • 17.09.2020, 08:48 (aktualizacja 17.09.2020, 09:06)
  • eLuban pl
Ładunek wybuchowy w Urzędzie Gminy?

Podziel się:

Oceń:

Dziś przed ósmą ewakuowano wszystkich pracowników Urzędu Gminy Lubań, stało się tak w związku z informacją otrzymaną drogą mailową o podłożonym w urzędzie ładunku wybuchowym.

Wdrożyliśmy standardowe procedury, czyli zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz kontakt z zarządcą, który ewakuował z budynku wszystkich ludzi w bezpieczne miejsce poza budynkiem – usłyszeliśmy od mł. bryg. Janusza Gabryś, zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu.

Około 8:30 policja, która również zabezpieczała teren przekazała informację, że podobne maile wpływają dziś na skrzynki pocztowe instytucji oraz urzędów w całym kraju i odwołała poranną ewakuację.

Alarm taki nazywany jest kaskadowym, a oznacza, że z jednego adresu rozesłano maile podobnej treści na adresy wielu instytucji. Podobne sytuacje zdarzały się już w ubiegłych latach.

Dzisiejsze wiadomości podpisała osoba nazywająca siebie „Grzybiarz”.

Z uzyskanych na miejscu informacji wynika, że policja określa wiarygodność dzisiejszych informacji i zagrożenie wybuchem jako „niskie” i raczej nie ma potrzeby ewakuacji urzędów.

eLuban pl

Zdjęcia (2)

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wojtek
Wojtek 2 dni temu, 10:48
Radni to inteligentni i mądrzy samodzielnie myślący ludzie już dawno doszli do wniosku, że rozwój gminy gwarantuje program większości, który skutecznie realizują. Natomiast Wójt ciągłymi manipulacjami, kłamstwami i działaniem na szkodę gminy traci resztki autorytetu.
Dlb
Dlb 20.09.2020, 11:19
Komentarze jak zwykle wybrane
XYZ
XYZ 18.09.2020, 11:57
W tym naszym urzędzie to praktycznie ciągle jest wybuchowa atmosfera, kiedy to się skończy i małż. z Radostowa zakończy prywatny bój o stołek? Normalne to nie jest. Dziwi tylko że część radnych nie widzi tego że im nie chodzi o dobro gminy tylko mają w tym prywatny cel, a wydawałoby się że ta większość radnych jest inteligentna. No cóż może w końcu oczy otworzą.
K.M
K.M 19.09.2020, 21:45
Już dawno otworzyliśmy i poznaliśmy krętactwa, pazerność, nieudolności KRETACZU
Modliszka
Modliszka 17.09.2020, 12:08
Z uzyskanych na miejscu informacji wynika, że policja określa wiarygodność dzisiejszych informacji i zagrożenie wybuchem jako „niskie” i raczej nie ma potrzeby ewakuacji urzędów.
+++++++++++++
No a co z panem "Grzybiarzem"? Bombka mogła gdzieś być - a dla zmylenia organów wysłano do kilku i w ten sposób stepiono czujność...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.09.2020, 12:03
Któremuś radnemu /radnej nerwy puściły.....
Tam wojna cały czas,nic dla ludzi tylko walka o korytko.
Odwołać radę gminy Lubań
Odwołać radę gminy Lubań 18.09.2020, 09:53
Już dawno powinno się zrobić referendum o odwołanie rady gminy Lubań.
Ale
Ale 20.09.2020, 22:39
Odwołanie co za problem? Pokaż co potrafisz.

Pozostałe