Pamiętajmy o bezpieczeństwie w trakcie grzybobrania

  • 15.09.2020, 08:00 (aktualizacja 15.09.2020, 09:30)
  • eLuban pl
Pamiętajmy o bezpieczeństwie w trakcie grzybobrania Obraz Michal Jarmoluk z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Każdy z nas uwielbia spędzać czas na łonie natury, szczególnie teraz gdy jest już wrzesień i nadszedł długo oczekiwany sezon grzybobrania. Nauczeni doświadczeniami ubiegłych lat wiemy, że nie każdy kto idzie do lasu potrafi sprawnie się w nim poruszać Dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę wybierając się na grzyby.

Policja apeluje - wybierając się na grzyby zabierzmy ze sobą naładowany telefon komórkowy.  Pamiętajmy o latarce, która może nam pomóc w powrocie do domu.  Warto też nosić odblaski. Wybierając  się na grzyby powiadom o tym pozostałych domowników. Podaj im miejsce czy też obręb terenu, w którym będziesz się poruszał. Podajmy im też przybliżony czas powrotu. 

Jeśli wybieramy się do lasu w towarzystwie, nie oddalajmy się od tych osób. Jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od swoich pojazdów. Pamiętajmy także o ich właściwym zabezpieczeniu. Nie zostawiajmy w pojeździe wartościowych przedmiotów tj. laptopów, kamerek samochodowych, telefonów komórkowych. Udając się do lasu dokładnie zabezpieczmy pojazd, pozamykajmy drzwi i okna. Warto zabrać ze sobą ciepłą odzież, kurtkę przeciwdeszczową. Jesienna aura jest bardzo zmienna.

Jeśli podejrzewamy, że ktoś z naszych bliskich zgubił się w lesie, natychmiast zaalarmujmy policjantów pod numerem alarmowym 112. Kierujmy się rozsądkiem i rozwagą bacząc przede wszystkim na swoje bezpieczeństwo. 

eLuban pl

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grzybiarz
Grzybiarz 15.09.2020, 10:35
Polecam aplikacje gdzie zaparkowalem ...naprawde bez niej nie wchodze do lasu.

Pozostałe