Wideo. Złodziej samochodu zatrzymany po pościgu

  • 14.09.2020, 12:40 (aktualizacja 15.09.2020, 09:59)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Wideo. Złodziej samochodu zatrzymany po pościgu Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Kolejne lata w więzieniu spędzi 44-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który uciekał przed policjantami z Leśnej. Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna kontynuował brawurową ucieczkę i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W minioną środę funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnej otrzymali informację, że na terenie sąsiedniej miejscowości znajduje się pojazd marki Skoda Octavia skradziony w nocy na terenie Republiki Czeskiej. Udając się we wskazane miejsce funkcjonariusze zauważyli jadący z naprzeciwka pojazd zgodny z opisem, jednak posiadający polskie tablice rejestracyjne. Funkcjonariusze mając podejrzenie, że auto pochodzi z kradzieży podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Kierowca jednak zaczął uciekać nie reagując na polecenia do zatrzymania, zwalniał lub zajeżdżał drogę mundurowym uniemożliwiając wyprzedzanie. Uciekając łamał przepisy ruchu drogowego.

Pościg zakończył się w powiecie zgorzeleckim, po tym jak nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi. Uderzył w pojazd, a następnie zatrzymał się na latarni. To jednak nie powstrzymało kierowcy, który nadal próbował uciekać, ale już pieszo. Nie na wiele to się zdało, mężczyzna natychmiast został zatrzymany przez policjantów. Pokrzywdzony w kolizji drugi kierujący nie odniósł obrażeń.

Kierowcą skradzionego pojazdu okazał się 44-letni mieszkaniec Bogatyni. W trakcie przeprowadzonej kontroli w portfelu zatrzymanego ujawniono narkotyki. Wewnątrz pojazdu znajdowały się czeskie tablice rejestracyjne oraz dokumenty innych pojazdów. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Jego zachowanie wskazywało, że znajduje się pod wpływem substancji psychotropowej. W związku z tym w placówce medycznej pobrano mu krew do badania. Pojazd został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

44-latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających jak i ich posiadanie. Zatrzymany mężczyzna dopuścił się tych czynów w ciągu 5 lat po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobny czyn.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (3)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Igor
Igor 14.09.2020, 22:55
To mogłeś jechać Ty ..
z rodziną po ...
zakupach, stresie z pracy, ku..ą małego, fochu córki, Fochu star..j, zadowleniu z rozmowy z: nową pracą, teściową itp...

jadąc 70 gdzie możesz 90 .. i wówczas na głównej "nie wiem co się stało" ... obrociło nas a potem,,

na komunalnym się odwiedzamy.

Co grilujemy, on nie pojedzie?
Krzysiek
Krzysiek 14.09.2020, 21:35
W pościgu powinni walić do pajaca ostrą amunicją i tyle w temacie. Co - kolejny, który nie wiedział co czyni?
PICOLAK roku
PICOLAK roku 14.09.2020, 21:01
PICOLAKI
ryś
ryś 14.09.2020, 19:10
Ręce uoierdolić przy łokciu więcej nie ukradnie
oi8
oi8 14.09.2020, 17:57
Uważam że, co najmniej dycha do odsiadki , jak nie wyda reszty bandy
Cień
Cień 14.09.2020, 16:29
Uciąć łapy dla tłuka.

Pozostałe