Podsumowanie działań "Prędkość" na drogach powiatu

  • 14.09.2020, 11:50 (aktualizacja 14.09.2020, 11:59)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Podsumowanie działań "Prędkość" na drogach powiatu

Podziel się:

Oceń:

W piątek lubańscy policjanci prowadzili działania o nazwie "PRĘDKOŚĆ" podczas których funkcjonariusze zwracali uwagę na kierowców nie stosujących się do znaków i przepisów dotyczących jazdy z określoną prędkością. Szczególnym nadzorem objęta została droga K-30 na trasie Lubań- Zgorzelec oraz trasa w kierunku Zaręby. Niestety nie obyło się bez kolizji drogowych.

W miniony piątek policjanci ruchu drogowego lubańskiej komendy przeprowadzili na drogach miasta i gminy Lubań działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Funkcjonariusze skontrolowali 33 kierowców aut, w 11 przypadkach doszło do przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Doszło również do 5 niegroźnych kolizji, w których ucierpiały tylko pojazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

Słoneczna pogoda sprawia, że część kierowców zapomina o zasadach bezpiecznej jazdy i wciskają mocniej pedał gazu. Na DK-30 między Lubaniem a Pisarzowicami kierujący pojazdem marki BMW  nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego pojazdu i najechana tył Citroena C4. Pojazdem tym podróżowała rodzina wraz z 5 letnim dzieckiem. Na szczęście nikt w zdarzeniu nie ucierpiał a sprawca kolizji kierowca BMW został ukarany mandatem karnym. Podobnie zakończyła się kolizja w miejscowości Nawojów Łużycki, gdzie kierujący pojazdem VW Passat nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Audi A4 w wyniku czego najechał na jego tył.

Pamiętajmy! Bezpieczna jazda to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Olszyniak
Olszyniak 14.09.2020, 21:54
Ja również zapraszam wielkich szeryfów lubańskiej policji do olszyny,chyba ze pan wój.. i mu.. nie musza wyeobic takiej normy kiedys to panowie pilnowali a teraz dopuszczają do patologi drogoeej bravoo
Maly
Maly 14.09.2020, 21:47
Zapraszam po raz kolejny do olszyny problem wciaz narasta a plocjinnie widac to zart i kpina co sie dzieje w godzinach wieczornych na dk30 a pan z passata dlw 32 tg bodajze powinien isc siedzieć lub zwyczajniw chu... zabij sie na drzewie ciał
Monisia
Monisia 15.09.2020, 17:05
Musze sprawdzić czy czasami tego samego idiotę nie zarejestrowałam kamerą na DK 30 - jeżeli tak - to ma w Policji teczkę gwarantowaną.
Kokon
Kokon 14.09.2020, 13:10
Niechże chociaż raz lubańska Policja poda ilu "idiotów" czyli "*******" w BMW zdołali przywołać do porządku przy użyciu radarowego pomiaru prędkosci?
Arnold
Arnold 14.09.2020, 13:09
A kiedy policja bedzie badac stan techniczny tych tropów, co dymią jak stary kamaz, co dzień kogoś widze jak ciemna chmura dymu toczy sie za takim szrotem, a kierowca jak by to mu sie podobalo wciska gaz do konca, albo w lusterko nie patrzą, albo truciciele na uslugach
 Jan
Jan 15.09.2020, 23:31
Jak przestaniesz pracować w PKS jeżdżąc Jelczem :)
Anonymus
Anonymus 14.09.2020, 12:08
Ooooo kolejny Janusz w passacie .
Dzbanie
Dzbanie 14.09.2020, 16:25
Wiemy że chciałbyś chociaż Passata zamiast roweru. Tylko że musiałbyś jeszcze mieć prawo jazdy!

Pozostałe