Warsztaty w OSS SG

  • 11.09.2020, 14:11
  • OSS SG
Warsztaty w OSS SG OSS SG

Podziel się:

Oceń:

W dniach 9 - 11 września w Obiekcie Szkoleniowym w Szklarskiej Porębie OSS SG odbyły się warsztaty pt. „Wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk w zakresie działań powrotowych dla kadry kierowniczej”.

Uczestnikami spotkania byli funkcjonariusze Zarządu ds. Cudzoziemców KGSG, Naczelnicy oraz Kierownicy Sekcji Obsługi Administracyjnej Strzeżonych Ośrodków z Nadwiślańskiego, Nadbużańskiego, Nadodrzańskiego, Bieszczadzkiego, Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Spotkaniu przewodniczył Dyrektor Zarządu ds. Cudzoziemców KGSG płk SG Andrzej Jakubaszek.

W trakcie warsztatów omówiono m.in. funkcjonowanie systemu detencji w I półroczu 2020 r. oraz dalsze perspektywy modyfikacji dotychczasowego zarządzania detencją. Przedstawiono mocne i słabe strony wypracowanych i wdrożonych na poziomie lokalnym procedur dotyczących ochrony cudzoziemców oraz personelu strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców przed zagrożeniem COVID-19.

Określono plany inwestycji w strzeżonych ośrodkach w oparciu o fundusze zagraniczne oraz przedstawiono pilotażowy projekt oceny funkcjonowania strzeżonych ośrodków, a także oceniono działania szkoleniowe i omówiono perspektywy modyfikacji dotychczasowego modelu doskonalenia.

Przedsięwzięcie realizowane był z projektu nr 1/9-2018/BK-FAMI „Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji Straży Graniczne w obszarze powrotów - część II” współfinansowane z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

OSS SG

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe