Olszyna. Zbliża się otwarcie Gminnego Obiektu Służby Zdrowia

  • 10.09.2020, 21:44 (aktualizacja 11.09.2020, 10:25)
  • red.
Olszyna. Zbliża się otwarcie Gminnego Obiektu Służby Zdrowia

Podziel się:

Oceń:

Budynek po Olszyńskiej Fabryce Mebli, Wielospecjalistycznemu Szpitalowi SPZOZ ze Zgorzelca władze Olszyny nieodpłatnie przekazały ponad 4 lata temu. Po okresie remontów i koniecznych do spełnienia procedur obiekt niedługo zacznie spełniać swoją rolę.

Od momentu przekazania obiektu podejmowane były działania w zakresie opracowania dokumentacji zabezpieczenia środków na modernizację obiektu. Z różnych przyczyn trwało to aż do 2019 roku.

- Firma, która wygrała przetarg nie wywiązała się w terminie ze swojej umowy. Z tego względu została zlecona nowa dokumentacja adaptacyjna. Wreszcie w listopadzie 2019 firma, która wygrała przetarg na adaptację budynku podpisała umowę ze zgorzeleckim szpitalem - wyjaśniał Leszek Leśko, burmistrz Olszyny.

30 czerwca br. budynek, w którym będzie funkcjonował Gminny Obiekt Służby Zdrowia został protokolarnie odebrany i jest przygotowany do funkcjonowania. W chwili obecnej trwają rozmowy między Gminą Olszyna a szpitalem odnośnie wyposażenia.

Gmina Olszyna zainwestowała w obiekt 650 tys. zł, mimo że ten już do niej nie należy. - Zrobiliśmy to z myślą o naszych mieszkańcach. Koszt kapitalnego remontu oscylował w okolicach 4 mln zł. Tą kwotę wyłożył szpital przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, jak również Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - wyjaśnił Leszek Leśko.

Olszyna prawdopodobnie dołoży jeszcze 100 tys. zł na wyposażenie ośrodka. A kiedy obiekt wreszcie zostanie otwarty? Decyzja być może zostanie ogłoszona podczas wrześniowego posiedzenia Rady Miejskiej, w której ma wziąć udział dyrektorka zgorzeleckiego szpitala.

Odnośnie samego budynku. Zyskał on dodatkową kondygnację, znajduje się w nim także winda dla osób niepełnosprawnych. W sumie w Gminnym Obiekcie Służby Zdrowia znajdzie się 9 gabinetów specjalistycznych. Mieszkańcy znajdą pomoc m.in. u lekarza internisty drugiego stopnia, pediatry, neurologa oraz reumatologa. Po adaptacji nowego budynku stara siedziba ośrodka zdrowia nie będzie stała pusta. Prawdopodobnie znajdą się w nim lokale mieszkalne, ale nie tylko. Mają tam zostać przeniesione niektóre stowarzyszenia, m.in. amazonki, czy wędkarze.

Dodajmy, że obecnie trwa rewitalizacji biurowca Olszyńskich Fabryk Mebli, po jej zakończeniu swoją nową siedzibę znajdą tam cztery instytucje - Urząd Miejski, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Straż Miejska i Policja. Przenosiny mają być systematyczne i najprawdopodobniej zakończą się w styczniu 2021.

Obecna siedziba policji oraz GOPS mają natomiast zostać przygotowane do sprzedaży.

red.

Zdjęcia (6)

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tego nie wie nikt
tego nie wie nikt 13.09.2020, 13:48
Kto na tym zarobi?
Jarek
Jarek 13.09.2020, 13:46
Tak samorząd olszyński dba o dobro mieszkańców .Gdzie ta skuteczność panie burmistrzu?: https://interwencja.polsatnews…
olsza
olsza 15.09.2020, 11:15
Ciekawe kogo reprezentuje samorząd bo przecież nie mieszkańców?
hans
hans 12.09.2020, 11:52
Dużo ciepłych dożywotnich posadek dla znajomków.
tobi
tobi 12.09.2020, 11:43
Megalomania olszyńskich włodarzy.
Stanley
Stanley 11.09.2020, 15:54
Znajda pomoc jak sie dodzwonia. Tak to narazie bedzie centrum abonenta.
Brawo burmistrz
Brawo burmistrz 11.09.2020, 12:09
Panie Lesko, dopilnuje pan aby lekarz byl dostępny od 8 do 18 jak nakazują przepisy a nie jak teraz przychodnia otwarta a lekarz jest głównie jeden po południu nie można się dostać
Ja
Ja 14.09.2020, 10:52
Nie dopilnuje.

Pozostałe