Zatrzymano nielegalnych migrantów z Syrii

  • 05.09.2020, 09:41 (aktualizacja 07.09.2020, 06:07)
  • Źródło: NOSG
Zatrzymano nielegalnych migrantów z Syrii NOSG

Podziel się:

Oceń:

Ośmiu nielegalnych migrantów z Syrii i wiozącego ich kierowcę zatrzymali funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Polska miała być krajem tranzytowym w ich podróży do Niemiec. Stało się inaczej, nielegalni migranci zamieszkają w Polsce w strzeżonych ośrodka dla cudzoziemców.

Do pierwszego zatrzymania doszło pod koniec sierpnia w Jędrzychowicach. Tam funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki wytypowali do kontroli Volkswagena Touran na niemieckich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że samochodem tym podróżuje 9 obywateli Syrii (kierowca oraz ośmiu pasażerów). Funkcjonariusze skontrolowali dokumenty cudzoziemców i ujawnili, że żaden z pasażerów nie przebywa w Polsce ani na terenie jakiegokolwiek państwa Unii Europejskiej legalnie. 

Cudzoziemcy, wśród których było dwóch nastolatków w wieku 14 i 15 lat dostali się nielegalnie do Serbii, a następnie do Polski przyjechali ukryci w przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego. Kilkanaście godzin jechali ukryci pomiędzy wypełnionymi workami. Z ich relacji wynika, że jechali przez Słowację do Polski. Cudzoziemcy będąc już w naszym kraju zostali wysadzeni w lesie, gdzie oczekiwali na kolejne pojazdy, którymi mieli dostać się nielegalnie do Niemiec. 

Syryjczycy usłyszeli zarzut przekroczenia granicy polsko-słowackiej oraz usiłowania przekroczenia granicy polsko-niemieckiej we współdziałaniu z innymi osobami. Przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Natomiast 27-letni kierowca, który przewoził nielegalnych migrantów usłyszał zarzut udzielenia pomocy cudzoziemcom w usiłowaniu przekroczenia granicy państwowej z Polski do Niemiec wbrew obowiązującym przepisom. Kierowca przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Będzie musiał również zapłacić 800 zł kary grzywny.

Ponadto Komendant PSG w Zgorzelcu wszczął postępowania zmierzające do zobowiązania cudzoziemców do opuszczenia Polski.

Na podstawie postanowienia sądu wszyscy cudzoziemcy do czasu wydania decyzji w ich sprawie przebywać będą w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Źródło: NOSG

Zdjęcia (3)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 07.09.2020, 21:15
Trzeba im dobrze oswietlić droge do Niemiec ,zeby nie bładzili w ciemnościach ,przeciez ida do Niemiec bo zostali zaproszdni przez p. Merkel .Polakow nie stać na tak kosztowną gościnność .
dziadek
dziadek 07.09.2020, 11:17
Zatrzymano ich po wyglądzie, a (po "a" przecinek zawsze...) to bardzo niepoprawne politycznie jest!
Naprawdę bardzo (to dodałem na początku bo od "ale") zdania nie zaczynamy), ale cała unia z mamma Merkel na czele przymknęła na to oko akurat właśnie wtedy, zasłoniła uszy na protesty i nic nie powiedziała w obronie. I zamiast zasiłku kop ciupasem nazad do domu.
A cudzym loginem się posłużę:) O! a` co!
S
S 07.09.2020, 08:51
Zamiast nic nie robić niech jada do niemiec i po problemie, nie,,,,, polmuzgi musieli zatrzymac same straty,, komendant dumny jak paf i jego oszolomy glodni nagród pienieznych i poklasku. Przemytnik pewnie wydal by te pieniadze w kraju same plusy a tak trzeba nakarmic, oprac, prąd paliwo i pogranicznikom po 50 zl nagrody!!! Ekonomi powinni uczyc juz w podstawowkach a tam produkują oszołomów religia, historia kto to byl Jagiełło, o okraglym stole bardzo przydatne w zyciu by sterowac takim potem przy tasmie produkcyjnej wszystko tylko nie to co trzeba
nietrawiematołów
nietrawiematołów 07.09.2020, 21:08
ortografii pajacyku liźnij a później bierz się za ekonomię. paf - pafie?
pewnie hodujesz to w domu

Pozostałe