Co kryją podziemia Kamiennej Góry?

  • 03.09.2020, 13:47 (aktualizacja 03.09.2020, 18:07)
  • red. /SMGŁ
Co kryją podziemia Kamiennej Góry? SMGŁ

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc zachęca do zabawy.

Kamienna Góra wciąż skrywa tajemnice. W związku z tym SMGŁ przygotowało dla wszystkich zainteresowanych kamiennogórskimi sztolniami zabawę.

- Napiszcie w komentarzu, co według Was zostało ukryte w naszych podziemiach - czytamy na facebook'owym profilu SMGŁ, gdzie też należy wpisywać swoje komentarze.

Trzy najbardziej kreatywne, zabawne, zaskakujące lub intrygujące wypowiedzi zostaną nagrodzone wrześniowym egzemplarzem czasopisma "Odkrywca", w którym znajdzie się obszerny artykuł dotyczący podziemi Kamiennej Góry w Lubaniu.

Konkurs potrwa do niedzieli 6.09.2020 r. do godziny 20. W ciągu następnych kilku dni Szanowna Podziemna Komisja ogłosi werdykt.

Zapraszamy do zabawy!

red. /SMGŁ

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

podpis
podpis 05.09.2020, 20:23
Zgubilem klucze kiedys na bank tam są
Kret
Kret 05.09.2020, 17:49
Bursztynowa komnate -----no bo skoro tyle lat szukaja i nigdzie jej nie ma to gdzie ma byc jak nie u nas ! A wiec wiercić az sie wiertło rozgrzeje do czerwoności .
WTF
WTF 05.09.2020, 11:13

Znajdą tam prawdziwe karty wyborcze , które zostały zastąpione fałszywymi.
Obywatel c(:
Obywatel c(: 04.09.2020, 13:44
Moim zdaniem pod Kamienną Górą zostały odkryte 70 milionów, które wiadomo kto przeznaczył na wybory, które się nie odbyły
Ty
Ty 04.09.2020, 12:07
Złoty pociąg
Artur
Artur 04.09.2020, 10:37
W sztolniach siedzi papa smerf i opracowuje szczepionkę na koronowirusa.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 04.09.2020, 10:37
NIC, ewentualnie trochę złomu który nie nada się nawet na eksponat muzealny.
aro
aro 04.09.2020, 09:48
nic na tych terenach nie ma,Niemcy wszystko zabrali mieli czas.kto by zostawiał złoto i inne skarby wiedząc parę miesięcy wcześniej że zbliża się koniec.
Myslacy logicznie
Myslacy logicznie 05.09.2020, 19:59
Jest ,jest . Luban do 1945 był miastem niemieckim i cywile chowali ,zakopywali i zamurowywali swoje skarby ,wierzac ze kiedys tu wroca .A wiec za łopaty ,szpadle , kilofy i szukac ! Moze komus sie poszczesci . bo Luban jest naszpikowany skarbami jak dobra kasza skwarkami .W sztolniach to mozecie znalezc tylko niemieckie chełmy razem z wkładem .
Fantasta
Fantasta 04.09.2020, 09:46
Tam pewnie jest ukryte "Złoto Wrocławia" , dlatego walki o Lubań (II Wojna Światowa) trwały jeszcze, kiedy padał już Berlin.
Jan
Jan 04.09.2020, 08:36
Moim zdaniem znajdą tam .. bazalt, dużo bazaltu!

Wygrałem?
avanti
avanti 04.09.2020, 08:02
Arka Przymierza? :)
jtaktskhdul
jtaktskhdul 04.09.2020, 20:07
Wiadomo gdzie jest:)
Ale nie dopuszcza się turystów.
Patryk
Patryk 03.09.2020, 22:06
nic nie ma, echo, kolejne bajki, na które nie ma $ i które i tak nie zatrzymają w Lubaniu młodych, temat zastępczy
Marian
Marian 03.09.2020, 20:49
Ja obstawiam Św. Grala !!!

Pozostałe