Kierowca autobusu zatrzymał się w połowie trasy i kazał wysiąść uczniom

  • 03.09.2020, 09:28 (aktualizacja 03.09.2020, 10:21)
  • Źródło: lwówecki.info
Kierowca autobusu zatrzymał się w połowie trasy i kazał wysiąść uczniom

Podziel się:

Oceń:

Niebywała sytuacja miała miejsce w Lwówku Śląskim. Kierowca autobusu zatrzymał się w połowie trasy i kazał wysiąść z autobusu grupce młodzieży. Powód? Obawa przed kontrolą policjantów z jadącego z tyłu radiowozu.

Do zdarzenia doszło 2 września. Pierwszego dnia nauki szkolnej na dworcu w Lwówku Śląskim w oczekiwaniu na autobus jadący do Rakowic Wielkich młodzież ustawiła się w długiej kolejce. Dla wielu z nich to pierwszy samodzielny kurs na tej trasie. Kierowca zabrał wszystkich, jednak po przejechaniu kilku kilometrów, przy stacji paliw „Circle K” zatrzymał się i kazał 10 osobom wysiąść z pojazdu. Z relacji pasażerów wynika, iż mężczyzna tłumaczył, że za autobusem jedzie patrol policji, a w autobusie jest więcej osób, niż być powinno. Młodzież wysiadła i do ZSE-T w Rakowicach Wielkich poszła już na piechotę.

PKS w Bolesławcu bije się w pierś

O zaistniałą sytuację zapytaliśmy w bolesławieckim PKS-ie. Tam po przeprowadzeniu wewnętrznego „śledztwa” potwierdzono, iż faktycznie taka sytuacja miała miejsce. Z tłumaczeń wynika, iż w tym czasie z dworca w Lwówku Śląskim odjeżdżają w tym samym kierunku dwa autobusy w niewielkich odstępach czasowych, ale tego dnia wszyscy pasażerowie wsiedli do pierwszego autobusu nie czekając, aż podjedzie drugi, który pojechał już niemal pusty.

Władze spółki pouczyły kierowcę, a wszystkim innym przekazano, iż takie sytuacje nie mogą mieć więcej miejsca.

PKS w Bolesławcu ma blisko 60-letnią tradycję i takie incydenty bardzo negatywnie wpływają na wieloletni dorobek spółki – usłyszeliśmy od przedstawiciela PKS w Bolesławcu, który przeprasza i zapewnia, iż już nigdy taka sytuacja się nie powtórzy.

Policja zapowiada wzmożone kontrole

Rzecznik lwóweckiej policji, sierż. Olga Łukaszewicz tłumaczy, iż policja w Lwówku Śląskim od początku roku szkolnego przeprowadza kontrole pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”, podczas których mundurowi sprawdzają stan oznakowania dróg i stan techniczny pojazdów. Teraz będą także sprawdzać stosowanie się przez przewoźników do wymogów związanych z bezpieczeństwem w komunikacji publicznej.

Ograniczenia w transporcie publicznym 

W komunikacji publicznej nadal obowiązują obostrzenia związane z COVID-19. Według nich danym środkiem transportu można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi:

  • 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy czym co najmniej połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

  • 100% liczby miejsc siedzących albo 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy czym co najmniej połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

Ten zapis zmusza niejako przewoźników do ograniczania liczby pasażerów w autobusie, a tym samym przychodów. Teraz chcąc przewieźć taką samą liczbę pasażerów jak niegdyś muszą oni zaangażować do tego zdecydowanie więcej środków. Za złamanie obostrzeń grożą oczywiście kary.

Źródło: lwówecki.info

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xyz
xyz 04.09.2020, 10:48
"Za złamanie obostrzeń grożą oczywiście kary."...... widzieliście tłumy w pociagach....???? hahahahaha.......
regent
regent 03.09.2020, 12:57
Do czego doprowadziła ta banda kryminalistów z tym swoim covid-em i całą tą ściemą.

Pozostałe