Policjanci zabezpieczyli ponad 6,3 tys. porcji narkotyków

  • 02.09.2020, 13:57 (aktualizacja 02.09.2020, 15:50)
  • Źródło: KPP Zgorzelec
Policjanci zabezpieczyli ponad 6,3 tys. porcji narkotyków

Podziel się:

Oceń:

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” z Wydziału Kryminalnego, na podstawie posiadanych informacji, zatrzymali 34-latka podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe.

Zgorzeleccy „kryminalni” w wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej na terenie gminy Bogatynia zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W wyniku podjętych działań policjanci w pomieszczeniach zajmowanych przez zatrzymanego zabezpieczyli motocykl oraz rowery, które po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazały się kradzione na terenie Niemiec. Funkcjonariusze zabezpieczyli również wagi elektroniczne, pieniądze, woreczki foliowe z zawartością tabletek i krystalicznej substancji oraz susz roślinny, a także 5 szt. amunicji.

Mężczyzna został przewieziony do zgorzeleckiej komendy. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że zabezpieczone substancje to tabletki ekstazy w ilości 11 szt., ponad 158 działek handlowych metamfetaminy i niemal 6200 działek marihuany. Policjanci udowodnili zatrzymanemu przemyt środków odurzających oraz udzielanie narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że jeżeli przedmiotem czynu, jest znaczna ilość środków odurzających, substancji psychotropowych lub słomy makowej albo czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Sąd na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Zgorzelec

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tfuu
Tfuu 02.09.2020, 20:15
Ile to jest "działka handlowa"?
Jan
Jan 03.09.2020, 07:16
Działki to chyba w hektarach.

Pozostałe