Leśna. Burmistrz z wotum zaufania i absolutorium

  • 02.09.2020, 13:30 (aktualizacja 02.09.2020, 13:54)
  • red.
Leśna. Burmistrz z wotum zaufania i absolutorium

Podziel się:

Oceń:

Nikt z mieszkańców Leśnej nie zgłosił się do dyskusji nad Raportem o Stanie Gminy Leśna za rok 2019. Dlatego w trakcie sesji padło stwierdzenie - świadczy to o tym, że mieszkańcy godzą się z tym co zostało zrobione.

Głosowanie nad wotum zaufania dla Szymona Surmacza, burmistrza Leśnej poprzedzone powinno być dyskusją nad Raportem o Stanie Gminy za rok 2019. Swoją opinię na temat raportu i działań burmistrza wygłosić ma prawo każdy mieszkaniec gminy, który na czas zgłosi taką chęć, jak i uczestniczący w sesji absolutoryjnej radni. Jak się okazało, nikt z mieszkańców gminy Leśna w trakcie XXVI sesji Rady Miejskiej w Leśnej nie zdecydował się zabrać głosu, zwrócił na to uwagę sam burmistrz Leśnej.

Dyskusję radnych rozpoczęła Anna Hałas, radna z Pobiednej. Głównym przesłaniem jej wypowiedzi było stwierdzenie, że skoro nie ma mieszkańców, którzy chcieliby dyskutować na ten temat, to można to przyjąć za dobrą monetę. - Po prostu mieszkańcy zgadzają się z tym co zostało zrobione i jakie plany są na przyszły rok – stwierdziła.

Kolejni radni mówili o nadziejach związanych z reformą gospodarki komunalnej i zwracali uwagę, że pełnej oceny reformy będzie można dokonać dopiero w raporcie za rok 2020. Debata nad raportem o stanie gminy rozpoczyna się w 21.50 minucie nagrania z sesji.

Ostatecznie radni 10 głosami za i trzema głosami przeciw udzielili burmistrzowi wotum zaufania za rok 2019.

Kolejnym ważnym punktem sesji było udzielenie burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za rok 2019. Radni podobnie jak Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu pozytywnie ocenili przedłożone przez Szymona Surmacza sprawozdanie z wykonania budżetu i głosami 10 za przy 1 przeciw i 2 wstrzymujących się udzielili burmistrzowi absolutorium.

Nie obyło się jednak bez pytań po sprawozdaniu skarbnik z wykonania budżetu. Czesław Oskierko pytał, dlaczego w ubiegłym roku budżet inwestycyjny został wykonany jedynie w 64% i gdzie znalazły się niewykorzystane środki, a radny Łukasz Kopka pytał o przyczyny deficytu budżetowego w 2019 roku.

Zainteresowanych odsyłamy do nagrania z sesji 1:04:47 – Sprawozdanie Skarbnik Gminy z wykonania budżetu, a po nim pytania radnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

red.

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

............
............ 03.09.2020, 20:13
Kubeł zimnej wody na rozgrzane głowy. Dotychczas wszyscy skupiali się na burmistrzu i widzieli w nim problem. Oczywiście burmistrza jest porażką wyborczą bez dwóch zdań. Ale większym problemem dla dla miasta i całej gminy są radni. Kto wystawił takich indolentów. Indolencję radnych wykorzystuje burmistrz, pływając sobie bez odpowiedzialności. Odpowiedzialność jest rozmyta. Ci śmieszni radni nawet nie wiedzą jak są dy...ni.
PL
PL 08.09.2020, 08:22
Najmądrzejszy zawsze ten, którego nie widać pokaż co potrafisz. Krytyk klawiszowy.
Racjonalna logika
Racjonalna logika 09.09.2020, 09:18
Dzięki transmisją poszczególnych sesji widać jak na dłoni jakich mamy radnych. Przy następnej okazji trzeba będzie z imienia wymienić kto nie zasługuje na mandat radnego. Wszyscy się skupili na burmistrzu, nie analizując możliwości i udziału szanownych radnych w rozwoju i usprawnieniu naszej gminy.
z Leśnej
z Leśnej 05.09.2020, 09:36
No to mamy kandydata na radnego mam nadzieję że wystartujesz anonimowy w następnych wyborach i się wykażesz i nie będziesz głupi jak obecni radni jak twierdzisz .
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.09.2020, 09:48
Odezwał się radny, bezradny, ale ambitny.
Ww
Ww 03.09.2020, 20:13
Pani radna to jak co sesje musiała się skompromitowac!!! Ludzie już dawno dali sobie spokój,bo to nic nie da. On mówi co innego, kręci, klamie i tyle!!! Szkoda że tyle na obiecywał i zapomniał, ale o świetlicy w Wolimierzu jak obiecał mieszkańcom to nie zapomniał.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.09.2020, 17:31
A co ten p**** wogole zrobił żeby mu zaufać 😂. Mieszkańcy sami wybierali ale sami widzą jak jest nie rozumiem tego i chyba nigdy nie zrozumiem
z Leśnej
z Leśnej 05.09.2020, 09:37
Więcej niż tamci w poprzedniej kadencji. Chociaż przychodzi do pracy.
Teo
Teo 03.09.2020, 12:37
W takim razie tylko jeden na nasz region bez wotum i absoltorjum z negatywną opinią RIO.Wójt gminy Lubań
😐
😐 03.09.2020, 08:14
Parodia. Na fb każdy wie że antyburmistrzowe najaktywniejsze są konta których w wykazie mieszkańców brak.
Dziwi mnie tylko że niektórzy radni za plecami potrafią tu i tam krytykować wytykać błędy a przyjdzie sesja to co, łapka w górę.
Za ten bajzel i menelstwo w rynku ja bym mu nie dał poparcia.
ktos
ktos 03.09.2020, 07:10
macie co chcieliscie mieszkancy maja go gdzie3s a on ich i szafa gra hahaha
Globalna wibracja :DDD
Globalna wibracja :DDD 03.09.2020, 01:47
Hahaha, no i gdzie ujadacze z cgl?? Żal wam d.... ściska, co :D na sesję trzeba było iść tchórze potraficie tylko ujadać na fb z fejkowych kont:D Mistyczka co tak zamilaś odleciałas w kosmos w kapsule? :DD a jak twoje wibracje i spiski :DDD
Może zaatakowały cie niewidzialne siły i byty, aaaaaaa :DDDDD
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.09.2020, 21:48
Brawo dla Pani Radnej. Rzeczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni, wręcz zachwyceni. A tak serio to czy oprócz tysiąca OBIETNIC, szamba które wybija na stadionie , takiego samego syfu, zarośniętych dróg, rzek, działającej kopalni, która była tak łatwa do zamknięcia przed wyborami i powołania vice którego miało nie być czy zaszły jakieś zmiany? a tak podwyżka za śmieci. Pytanie brzmi czy coś się wydarzyło? Pani Radna nie przychodzą bo mają dość tego cyrku, stracili wiarę, dużo ludzi mówi że dało się nabrać. Liczę na reaktywację CGL i walkę o Leśna.
Tadeusz Wajha
Tadeusz Wajha 03.09.2020, 12:37
reaktywacja CGL buhahahah ? przecież tam same fałszywe konta, trzy na zmianę piszą....i ich mistyczna znajoma :)
Tedi
Tedi 04.09.2020, 13:57
Ta od wibracji i księżyca odjechała całkowicie. Nikt jej już poważnie nie traktuje. Dla burmistrza i kopalni jest lokalnym klaunem
Olo
Olo 02.09.2020, 14:50
Zabrakło odważnych z Fb pokroju "OLCZAKA" ????? Zabrakło merytorycznych pytań ????

Pozostałe