Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim

  • Dzisiaj, 12:15 (aktualizacja Dzisiaj, 12:17)
  • red.
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim

Podziel się:

Oceń:

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim na podstawie mapy dostępnej na stronach gov.pl

Dane z 08.03.2021r. 

  • Minionej doby w powiecie lubańskim zdiagnozowano 5 nowych przypadków. 
  • Współczynnik nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców 0,92
  • Liczba osób objętych kwarantanną 150
  • Liczba wykonanych testów 20
    Liczba testów z wynikiem pozytywnym 5
  • Suma zdiagnozowanych przypadków w powiecie lubańskim od początku pandemii 1962 (dane własne)

04.03.2021 na terenie powiatu odnotowano zgonów 1

  • 1 na Covid-19 bez chorób współistniejących,
  • zgon w wyniku Covid i chorób współistniejących
  • Suma zgonów w powiecie lubańskim od początku pandemii 60 (dane własne)


Codzienne ilości zdiagnozowanych przypadków zachorowań i zgonów na koronawirusa w powiecie lubańskim (od 24.11.2020r. do 06.03.2021r.)

8.03.2021r. Szczepienia w powiecie lubańskim

  • Liczba wykonanych szczepień 3609
  • Dzienna liczba szczepień 0
  • Liczba szczepień 2 dawką ogółem 1247
  • Dzienna liczba szczepień 2 dawką 0

Liczba wykonanych szczepień w powiatach ościennych

  • powiat zgorzelecki 8984
  • powiat lwówecki 3759
  • powiat bolesławiecki 8982

Dane z Dolnego Śląska 08.03.2021r.

  • Liczba nowych przypadków zachorowania na koronawirusa 449
  • Zmarło 0 osób. 
    z powodu COVID-19
    0 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.
  • Liczba osób na kwarantannie 12834
  • Liczba wykonanych testów 1725
  • w tym z wynikiem pozytywnym  479

Liczba łóżek dla pacjentów w dolnośląskich szpitalach:

  • 1963 / 1350- ogólna liczba łóżek dla pacjentów COVID-19/liczba łóżek zajętych przez pacjentów COVID-19
  • 155 / 125- ogólna liczba respiratorów dla pacjentów COVID-19/liczba respiratorów zajętych przez pacjentów COVID-19
  • 318 - liczba decyzji wydanych przez wojewodę nakładających obowiązek na szpitale

08.03.2021r. Ministerstwo Zdrowia poprzez Twittera poinformowało, że w ciągu ostatniej doby w kraju wykryto 6 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1289), pomorskiego (715), śląskiego (520), małopolskiego (499), dolnośląskiego (449), podkarpackiego (431), wielkopolskiego (401), lubuskiego (308), kujawsko – pomorskiego (299), łódzkiego (235), warmińsko – mazurskiego (202), zachodniopomorskiego (188), świętokrzyskiego (128), lubelskiego (122), opolskiego (122), podlaskiego (86). 176 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Liczba osób zmarłych z powodu COVID-19 32

  • z powodu COVID-19 
  • 28 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami

Liczba zakażonych koronawirusem: 1 801 083/ 45 317 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń.

08.03.2021r. w ciągu minionej doby wykonano ponad 31 tys. testów na koronawirusa.

08.03.2020r. Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba zaszczepionych osób to: 3 969 490


Uwaga! Od dnia 24 listopada 2020 roku Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zaprzestały udzielania informacji dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa w powiatach. 

Dane archiwalne z terenu powiatu lubańskiego gromadzone do 23 listopada 2020r. na podstawie informacji udostępnianych przez PSSE w Lubaniu.
Od początku pandemii na terenie powiatu zdiagnozowano 982 (+39) zachorowania, z czego 580 osoby wyzdrowiały a 10 osób zmarło.*

Dotychczas zmarli to czworo mieszkańców Lubania (kobieta-70 lat, dwóch 70-letnich mężczyzn, kobieta-81 lat), dwoje mieszkańców Platerówki ( mężczyzna - 72-lata, kobieta - 81 lat), 54-letnia mieszkanka Siekierczyna, 64–letni mężczyzna ze Świeradowa-Zdroju, 53–letni mieszkaniec Olszyny i 70-letni mieszkaniec gminy Lubań.

Na dzień 23 listopada 2020 r. na terenie powiatu są 392 osoby przechodzące Covid-19 i pochodzą one z:

  • Gmina Leśna – 25
  • Gmina Lubań – 59
  • Gmina Platerówka – 18
  • Gmina Siekierczyn – 43
  • m. Leśna – 21
  • m. Lubań – 183
  • Olszyna – 34
  • Świeradów-Zdrój – 9

Ze względu na stan zdrowia 47 osoby przechodzą chorobę w szpitalu.
Liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubaniu - 684

* Dobowe dane nie zawsze pokrywają się z tymi publikowanymi dzień wcześniej, wynika to z korekt wprowadzanych przez PSSE.

23.11.2020r. mamy 1035 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 63 266 (+1035)
Liczba osób wyleczonych z koronawirusa w województwie dolnośląskim: 34 003
Liczba zgonów: 936
 

Sytuacja w okolicznych powiatach, stan na 22.11.2020r.:

Bolesławiecki – 1598 (+0)
m. Jelenia Góra – 1391 (+50)
Jeleniogórski
– 1073 (+28)
Lwówecki – 633 (+0)
Zgorzelecki – 1195 (+59)

red.

Zdjęcia (1)


Komentarze (409)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Filary
Filary Dzisiaj, 15:28
Dziś 15 .00 Leśna rynek kolejna impreza dzień kobiet filary ławeczki brak wirusa DJ Bąk ITP jedziemy bramkarz bzyk
gogo
gogo 05.03.2021, 18:55
dlaczego pisarz artykułu nie czyta komentarzy? trzy dni temu napisałem
"zwracam uwagę że przedstawione dane odnoszą się do stanu EPIDEMICZNEGO regionu a nie EPIDEMIOLOGICZNEGO, gdyby opisać stan epidemiologiczny, brzmiałby tak : w powiecie lubańskim mamy pięciu epidemiologów, stan epidemiologiczny odnosi się do epidemiologa/ów a stan epidemiczny do epidemii, czy to takie trudne? a może to nie po polsku?"""
Dziunia
Dziunia 05.03.2021, 14:46
Drobsy cukierki leśna wolna od wirusa zapraszamy wszystkich dziś piątek wiadomo
Ja.
Ja. 04.03.2021, 19:49
Zauważyła, że w Leśnej ludzie nie mają maseczek. Nawet nie udają, że mają cokolwiek. Nikt nie kontroluje.Pytam, jak mają czuć się ludzie starzy którzy chodzą w maseczkach? Gdzie są jakieś kontrole, gdzie policja? Przecież nasze podatki idą również na ich pensje.
zulu
zulu 05.03.2021, 09:05
Skoro chodzą w maseczkach to nic im nie grozi i są bezpieczni.
Anna
Anna 05.03.2021, 07:26
bo ludzie zmądrzeli i dość mają sianej paniki, zarażenie na dworze chory tym virusem stoi się5 min !bezpośrednio na przeciwko i smarka kaszle na drugiego,widziałeś kogoś takiego w Leśnej,grypy już nie ma,alergii też ani innych chorób tylko sciema a maskami chirurgicznymi obłożyć można sobie uszy takie są skuteczne na covida,robieniem paniki od roku wepchało ludzi tylko w depresje,kablowanie na obywateli,tak się nie robi,Policja jest od łapania złodziei a nie od szykanowania ludzi,wyłącz tv i zacznij myśleć.
123
123 05.03.2021, 13:47
Tylko że policja nie robi ani tego ani tego.
Bacha
Bacha 05.03.2021, 07:01
Szczególnie miejscowi cwaniaki znani Policji .filary
Jaś
Jaś 04.03.2021, 07:17
Leśna wolna od wirusa ipreszy w rynku zapraszamy bracia p bez maseczek ITP a w godzinach wieczornych po jednym z sklepów dyskoteka brawo
zulu
zulu 03.03.2021, 23:56
Ilość chorych przewyższyła ilość mieszkańców Polski.Gdyby nie świrus to w Polsce nikt nie umarł by od roku.Nie istnieją grypa,nowotwór ,białaczka ,angina i inne powody śmierci.Czemuś biedny ,boś głupi czemuś głupi ,boś biedny.
witek
witek 02.03.2021, 23:23
coraz więcej zachorowań słyszę w Lubaniu fryzjerzy bez masek wystarczy zobaczyć na osiedlu
gogo
gogo 02.03.2021, 15:21
zwracam uwagę że przedstawione dane odnoszą się do stanu EPIDEMICZNEGO regionu a nie EPIDEMIOLOGICZNEGO, gdyby opisać stan epidemiologiczny, brzmiałby tak : w powiecie lubańskim mamy pięciu epidemiologów, stan epidemiologiczny odnosi się do epidemiologa/ów a stan epidemiczny do epidemii, czy to takie trudne? a może to nie po polsku?
GiGi
GiGi 02.03.2021, 16:56
A w ogóle i w szczególe stan epidemiologiczny w Lubaniu i najbliższej okolicy można określić jako TOTALNY SYF!
BoskaAndzia
BoskaAndzia 02.03.2021, 13:44
Sąd Rejonowy w Płocku uniewinnił trzy kobiety oskarżone w procesie o obrazę uczuć religijnych. Sprawa dotyczy rozlepiania w 2019 r. wokół jednego z tamtejszych kościołów nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą.
+++++++++++
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/…
Ja
Ja 03.03.2021, 15:10
A jak to się ma do sytuacji epidemicznej?
Wszędzie musicie wklejać te antychrześcijańskie ochydy?
Ty-Ja
Ty-Ja 03.03.2021, 22:12
No bo wszędzie się ta chrześcijańska "ochyda" wcina...! Od kołyski po grób!
emeryt z PRLu
emeryt z PRLu 03.03.2021, 18:08
"ohydy" kochanie,"ohydy"...
Ja
Ja 03.03.2021, 19:18
Ok. Dzięki za czujność😉
Wirus
Wirus 01.03.2021, 10:32
Odcinek 85643 wirus i. Jego skutki to k jest już nudne
Polak
Polak 25.02.2021, 15:55
Haha wirus w Olszynie co 3 miesiace około sa nowi ludzie z Ukrainy i ani jeden nie miał wirusa jakos ? Od poczatku epidemi, A Polacy maja to o co chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase tania sila robocza jest wazniejsza niz nasze bezpieczeństwo.
Lucek
Lucek 23.02.2021, 17:20
Płacimy za te zimowe wakacje bezwstydnego budynia. To jest skandaliczne zachowanie. Ludzie tracą zdrowie, dorobek życia, są zmuszani do przestrzegania, zmiennych jak kalejdoskop obostrzeń, a ten dzidziusiowaty chłoptyś, marionetka pod nadzorem PiS ma jedno w głowie. Czy pojeździ na stoku.
Julita
Julita 22.02.2021, 18:53
Z VAT im nie wyszło. Z pandemią, szczepionkami, dzietnością, wzrostem PKB, inflacją, UE, USA, TVP, sądami, prokuraturą, karabinkami, drogami, fabryką maseczek, respirstorami, śmigłowcami, promem, samochodami elektrycznymi, drogami... Także. To co im wyszło?
Janusz
Janusz 23.02.2021, 15:15
Wkurzanie społeczeństwa. To im najlepiej wychodzi.
Bogu-sz
Bogu-sz 22.02.2021, 10:07
Jak tak dalej ten głupowaty naród będzie sobie lekceważył - to dołączymy do Słowacji. Wychodzi im bokiem poluzowanie na czas Bożego Narodzenia. Religia od wieków jeszcze nikomu nic dobrego nie porodziła.
Dymuś
Dymuś 20.02.2021, 20:55
Powiadają że wielebnego homo-pedofila dopadł wirus - a że trafił na współchorowitość - to rychło odszedł do Pana.... ale Szatana!
Turysta
Turysta 18.02.2021, 16:15
Prezydent chce pojechać na kilka dni na narty. Ponoć ma telefony oburzonych i naciska na żont.
Mimo spodziewanych tendencji wzrostowych - aby mu to umożliwić żont znosi obostrzenia na stokach narciarskich i przy okazji dopuszcza do ekscesów na Krupówkach....
Prezydent zainaugurował swój sezon narciarski w Wiśle na Cieńkowie, trzy dni szusował na stoku z towarzystwie ochroniarzy.
Od środy żont notuje wzrost zakażeń i ilości zgonów na Covid-19.
Amen!
Bolinia
Bolinia 22.02.2021, 16:26
No to na co czeka - trzeba rychło stoki pozamykać ponownie. Chyba na ten rok prezydentowi tego szusowania wystarczy. Niech teraz jedzie nad morze.
Redemptor
Redemptor 18.02.2021, 09:18
Tragedią narodu nie jest to że Polska jest skłócona z większością świata, ma beznadziejny skretyniały rząd, pseudo prezydenta na usługach PiS, sejmowa maszynkę do głosowania złożoną w większości z matołów, pazerny Kościół żyjący na koszt podatników, ale że połowa Polaków jest z tego zadowolona. Prof. Joanna Senyszyn
Huragan
Huragan 27.02.2021, 07:01
Beznadziejna jest opozycja w kraju opłacana przez inne kraje np cdu i Kreml
Jad
Jad 17.02.2021, 20:18
Inna sprawa gdzie info o zatrzymaniach w lubańskiej policji cezura czy jak
Gość
Gość 23.02.2021, 19:23
Idź na komendę i się dowiedz !podaj info dalej ! Wszyscy tacy ciekawi a mnie to wcale nie interesuje wcale !
Anioł
Anioł 18.02.2021, 16:25
Nawywijali coś stróże - pożal się ich boże - PRAWA i SPRAWIEDLIWOŚCI?
JWP
JWP 11.02.2021, 22:38
Ciekawe jak wyglądałaby sytuacja gdyby nie było stanu pandemii. Dezynfekcji, testowania, izolacji.... Na początku były zdjęcia z Hiszpanii (lub Włoch), gdzie ciała leżały na ulicy. Z biegiem czasu to postępuje, napierw pierwszy przypadek, lokdałn, obostrzenia.... Teraz mutacja z UK. Ok, choroba jest, ale cofniemy się do lat 90. przez zamykanie kraju. Tym bardziej, że nasza polska natura nakazuje się sprzeciwiać (tj. nienoszenie maski, niespotykanie się itp.) Serio wygląda to na duży plan kogoś. Ludzie mają po chorobie różne problemy (jeśli przeżyli), więzy rodzinne są "luźne". Teraz szczepienia, na szybko....
a
a 10.02.2021, 11:03
Nie rozumiem tu czegoś - Liczba testów pozytywnych 4, liczba nowych zakażeń 3?
Ti
Ti 05.03.2021, 11:45
A co w tym dziwnego? Jeden test jest pozytywny, ale nie jest nowym zakażeniem. Widocznie został wykonany po raz drugi osobie, która już wcześniej była pozytywna i teraz sprawdzono czy nadal wirus jest aktywny.
Walentyna
Walentyna 10.02.2021, 15:24
Też się nad tym zastanawiałam ;)
tak jak i nad tym że ogólnie w Polsce mało zachrowań a zgonów jak przy pozytywnach wynikach kilka miesięcy temu, kiedy to mieliśmy po ponad 20 000 zachorowań. Dodtakowo wszędzie twardy Lockdown a w PL luzujemy obostrzenia.
JWP
JWP 11.02.2021, 22:40
Pewne jest to, że wirus istnieje. Że zabija/dobija słabszych. Czasaem młodszych też może. Jeśli to jest na całym świecie to albo wybudujemy mur na granicy Polski albo to dalej będzie hulać.

Pozostałe