Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim

  • 22.01.2021, 18:45 (aktualizacja 22.01.2021, 19:43)
  • red.
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim

Podziel się:

Oceń:

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim na podstawie mapy dostępnej na stronach gov.pl

Od początku pandemii na terenie powiatu lubańskiego zdiagnozowano 1690 przypadków zachorowania na koronawirusa. Według danych opublikowanych 22.01.2021r. minionej doby w powiecie lubańskim zdiagnozowano 1 nowych przypadków. Współczynnik nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców wyniósł 0,18. Minionej doby z powodu C-19 zmarły 0 osoby. W ten sposób po początku pandemii na trenie powiatu zmarło 36 osób.

Liczba przypadków śmiertelnych w kraju, odnotowana minionej, doby to: 346Z powodu COVID-19 zmarło 76 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 346 osób.

Na terenie Dolnego Śląska minionej doby zdiagnozowano 366 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 17 osób. Z powodu COVID-19 zmarły 10 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 7.

22.01.2021r. Ministerstwo Zdrowia poprzez Twittera poinformowało, że w ciągu ostatniej doby wykryto 6640 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (856), pomorskiego (770), wielkopolskiego (672), kujawsko-pomorskiego (613), zachodniopomorskiego (504), śląskiego (488), warmińsko-mazurskiego (476), dolnośląskiego (366), łódzkiego (351), lubelskiego (311), małopolskiego (270), podlaskiego (229), lubuskiego (208), podkarpackiego (175), świętokrzyskiego (125), opolskiego (113). 113 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Liczba zakażonych koronawirusem: 1 464 448/34 908 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń.

22.01.2021r. w ciągu minionej doby wykonano 45,1 tys. testów na koronawirusa.

22.01.2020r. Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba zaszczepionych osób to: 644 999 tyś. Liczba wykonanych szczepień w powiecie lubańskim 538.

22.01.2021r. COVID-19. Liczba łóżek dla pacjentów w dolnośląskich szpitalach:

  • 1932 / 942- ogólna liczba łóżek dla pacjentów COVID-19/liczba łóżek zajętych przez pacjentów COVID-19
  • 159/ 114- ogólna liczba respiratorów dla pacjentów COVID-19/liczba respiratorów zajętych przez pacjentów COVID-19
  • 249 - liczba decyzji wydanych przez wojewodę nakładających obowiązek na szpitale

 


Uwaga! Od dnia 24 listopada 2020 roku Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zaprzestały udzielania informacji dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa w powiatach. 

Dane archiwalne z terenu powiatu lubańskiego gromadzone do 23 listopada 2020r. na podstawie informacji udostępnianych przez PSSE w Lubaniu.
Od początku pandemii na terenie powiatu zdiagnozowano 982 (+39) zachorowania, z czego 580 osoby wyzdrowiały a 10 osób zmarło.*

Dotychczas zmarli to czworo mieszkańców Lubania (kobieta-70 lat, dwóch 70-letnich mężczyzn, kobieta-81 lat), dwoje mieszkańców Platerówki ( mężczyzna - 72-lata, kobieta - 81 lat), 54-letnia mieszkanka Siekierczyna, 64–letni mężczyzna ze Świeradowa-Zdroju, 53–letni mieszkaniec Olszyny i 70-letni mieszkaniec gminy Lubań.

Na dzień 23 listopada 2020 r. na terenie powiatu są 392 osoby przechodzące Covid-19 i pochodzą one z:

  • Gmina Leśna – 25
  • Gmina Lubań – 59
  • Gmina Platerówka – 18
  • Gmina Siekierczyn – 43
  • m. Leśna – 21
  • m. Lubań – 183
  • Olszyna – 34
  • Świeradów-Zdrój – 9

Ze względu na stan zdrowia 47 osoby przechodzą chorobę w szpitalu.
Liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubaniu - 684

* Dobowe dane nie zawsze pokrywają się z tymi publikowanymi dzień wcześniej, wynika to z korekt wprowadzanych przez PSSE.

23.11.2020r. mamy 1035 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 63 266 (+1035)
Liczba osób wyleczonych z koronawirusa w województwie dolnośląskim: 34 003
Liczba zgonów: 936
 

Sytuacja w okolicznych powiatach, stan na 22.11.2020r.:

Bolesławiecki – 1598 (+0)
m. Jelenia Góra – 1391 (+50)
Jeleniogórski
– 1073 (+28)
Lwówecki – 633 (+0)
Zgorzelecki – 1195 (+59)

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (351)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ildefons_R
Ildefons_R 2 dni temu, 16:45
"KRZYŻ PRZEKLNĘ CHRYSTUSA GODŁO,
GDY MĘKĄ NARÓD UWIODŁO"
Stanisław Wyspiański
Medyk
Medyk 2 dni temu, 11:24
Szczepienia w Polsce to Narodowy Program Chaosu ...
Redemptor
Redemptor 2 dni temu, 10:54
Na pożytek wielu katolików (może z czego sobie jeszcze wielu nie zdaje sprawy) wirus otworzył im oczy - okazuje się jak bardzo ulotna jest ta ich wiara. Szczególnie w moc Wszechmogącego i inne cudowne urojone transcendencje.
Dziadek_Janek
Dziadek_Janek 21.01.2021, 18:50
Poszło listem do Ministra od Zdrowia i NFZ we Wrocławiu
=============
Szanowni PT Decydenci!
Przecież to jest skandal w biały dzień i o pomstę do nieba wola. Lubań ma blisko 20 000 mieszkańców i deklarują władze jeden punkt do szczepień - czyli szpital czyli Łużyckie Centrum Medyczne. Tymczasem trzy Przychodnie (Pierwszego Kontaktu) dniami siedzą, piją kawkę, szlifują pazury i makijaże - konsultacja tylko telefoniczne i to trzeba mieć nie lada szczęście aby się na taką załapać.Skoro lekarze są w pierwszej grupie - to czy po zaszczepieniu nadal będą udzielać porad przez telefon? Taka to jest w kartonowym państwie PiS organizacja służby zdrowia. Do tego nie trzeba wielkich nakładów - tylko kompetentnych ludzi. Starosta beznadziejny, Burmistrz jeszcze "lepszy" w tej beznadziei. Lud boży woła "Komuno wróć" - I Sekretarz PZPR zrobiłby porządek z tą niemocą i bałaganem w ciągu kilku dni.
Ludwisia
Ludwisia 21.01.2021, 10:45
Ludzie! Rodacy! Regent! Rewelacja!
Znalazłam w sieci relacje osoby ostatnio zaszczepionej na Covid-19. Podaje ona tak:
„Podczas szczepienia poczułem, że wchodzi we mnie jakiś chip. Obecnie odbieram 50 programów telewizyjnych (a przed szczepieniem tylko 32) i 80 radiowych.
Kiedy poruszam głową w górę Kub w dół to robi się odpowiednio głośno albo cicho.
Jeśli poruszę głową w lewo lub w prawo to zmieniam kanały w TV albo stacje w radio. Powiadają ze po kolejnej dawce szczepienia będzie możliwa zmiana kanałów na HD. Poza tym odkryłem, że jak uniosę lewą rękę ze środkowym palcem to wyłączam TVP i TVP Info”.
Też nie mogę się doczekać tego szczepienia.
alka
alka 2 dni temu, 13:29
To jednak masz słabą wiedzę. Zidentyfikowany jesteś już bardzo dawno. Jako jednostka masz nawet numer i się temu nie sprzeciwiałeś. A teraz plujesz na kilka kropelek preparatu w wodzie rozpuszczonym.
Szczepek
Szczepek 21.01.2021, 21:06
Nanity ze szczepionki opanowują całe ciało.
Na początku to tylko zbierają i zdalnie wysyłają informacje o ciele
do rządowych serwerów.
Potem to opanowują komórki nerwowe i za pomocą sterowania ich impulsami elektrycznymi
sterują naszym zachowaniem. Jak haker włamujący się do czyjegoś komputera.
Tak właśnie jest :P .
regent
regent 21.01.2021, 12:17
Fajne!..., ale chyba zbyt długo przebywałaś na kwarantannie... Wkrótce wiosna! Polecam zatem dłuuuuugi spacer; najlepiej do lasu lub parku. O ile pozwolą nam łaskawie tam wejść......
Jaro-sław-zbaw
Jaro-sław-zbaw 21.01.2021, 10:19
Wygląda na to, że Pan Bóg doszedł do wniosku, że mutacją wirusa obdarzy również katolicki kraj jakim jest Polska i zaczął od pobożnej Małopolski. Brytyjska mutacja jest już w Polsce - informuje Laboratorium genXone. Chorobę zdiagnozowano u pobożnego pacjenta z Nowego Sącza - Brytyjski szczep pojawił się w jednej z próbek - podkreśla prezes laboratorium Michał Kaszuba.
Julita
Julita 22.01.2021, 10:47
Wysłał specjalnego wysłannika z Anglii - baba zaraziła mutantem i odjechała z powrotem do domu. Teraz z Małopolski rozsieje się na cały kraj - nawet do ojca dyrektora w Toruniu.
Jeżyk
Jeżyk 21.01.2021, 10:06
TVN i inne niezalerzne od PiS media kontroluje żont w pszedmiocie zakupu i obrotu strzepionkami na covid-19. Szanujcie te media i brońcie ich niezalerzności bo inaczej to nic nie będziecie wiedzieć co ta banda żondząca wyprawia.
Ja
Ja 20.01.2021, 16:40
Piszecie o covidzie.Jestem ciekawa dlaczego w Leśnej nie zapisują na szczepienie, choć w innych miastach już zapisują i nie robią problemów z zapisami.Przecież mogą już zapisywać się wszyscy.
Wiesia
Wiesia 22.01.2021, 10:50
Nie zapisujom bo już mają zapisane. Przed chwilą TVN 24 ujawniło że w wielu przychodniach nie ma miejsc bo pozapisywały awansem z kartotek swoich pacjentuf.... Problem czy dostanom odpowiedniom ilość szczepionek. Tego niestety żont nie gwarantóje.
jaa
jaa 21.01.2021, 15:29
w Lubaniu też nie zapisują
Zbyszko
Zbyszko 19.01.2021, 11:18
Duchowny mówi, że szczepionka na COVID-19 ma satanistyczny czip
Meksykański szaman w randze kardynała Juan Sandoval Iñiguez opublikował film, w którym mówił, że pandemia koronawirusa to spisek, który ma na celu "wprowadzenie Nowego Światowego Porządku bez Chrystusa", a szczepionki przeciwko COVID-19 zawierają satanistyczny mikroczip.
I jak tu nie wierzyć zastępcy apostoła na ziemi – namiestnika Jezusa zwanego Chrystusem?
https://www.o2.pl/informacje/d…
PS. Czyżby w Meksyku nie było szpitali dla psychicznie czyli umysłowo chorych?
Maćko z Babińca
Maćko z Babińca 20.01.2021, 17:49
Nie ma! Czy nie widać, nie słychać i nie czuć, że Meksykiem trzęsą wariaci równie tam popularni i powszechni jak mariacci? W biały dzień na gościńcach i ulicach mordują, armię nawet lepszą od jej broni bronią pokonują, policja - sprzedana, WADZA - skorumpowana, Kościół - zbiera plony tego, co przez "tak liczne wieki" posiał pomiędzy tamtejsze człowieki a więc wzmiankowaną korupcję, przekupstwo (nie dasz w łapę - nie pójdziesz do czyśćca a potem - na co większej gotówki potrzeba, dalej, do celu - do Nieba!) armia słaba, źle wyposażona i niezmotywowana a wszyscy generalnie zastraszeni zemstą "ciemno zamaskowanych" rozwydrzonych niemocą Wadzy postaci coraz częściej atakujących dniem a coraz mniej nocą, w końcu im też należy się odpoczynek... Skoro wariaci rządzą a większego "meksyku" niż jest w Meksyku z gromnicją nie znajdzie - jedyne na co im są potrzebne szpitale, to na cholerę, ew. C-19!
Maryjan
Maryjan 17.01.2021, 19:41
Dokąd nie będzie restrykcyjnej kwarantanny a zakłamywanie ze nie mieli kontaktu to nie powstrzymamy pandemii
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 16.01.2021, 10:37
Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym.
Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!
==========
Nie drażnijcie Opatrzności takim skomleniem albowiem nie po to posyłał wirusa na ten świat - aby teraz po jakiejś modlitwie usuwać go z populacji swoich wiernych o oddanych wyznawców. Przecież Niewyobrażalnie Miłosierny jest znany z tego że jak kogoś miłuje to go doświadcza różnymi dolegliwościami i plagami. Na tereny wschodnie gdzie lud bardzo pobożny i bogobojny zsyła tajfuny, powodzie
i gradobicia, zrywa dachy i podtapia ... A przecież obiecywał że już powodzi zwanych potopem zsyłać nie będzie. W tym samym czasie tym
mniej pobożnym na zachodzie daje piękna pogodę i podgrzewa słoneczkiem. Jeżeli to kara za uprawiane bałwochwalstwo a szczególnie grzechy wielebnej pedofilii - no to niech w swej niewyobrażalnej sprawiedliwości karze winnych czyli szamanów a nie bogu ducha winne owieczki.
Emeryt_PRL-u
Emeryt_PRL-u 15.01.2021, 17:10
Brakuje w tym naszym Lubaniu I Sekretarza PZPR - oj brakuje! Już by tych dwóch nieudaczników na stołkach dawno nie było...
Jeden punkt szczepień na blisko 20 000 mieszkańców!
Jan
Jan 18.01.2021, 21:26
Towarzyszu emerycie z PRL-u jest jeszcze, co prawda daleko, państwo rządzone przez wyjątkowo sprawnego i sprawiedliwego przywódcę - Kim Dzong Una więc może towarzysz tam wyemigruje. Byłoby to korzystne również dla nas, którzy tu zostaną bo nie musielibyśmy więcej słuchać lub czytać podobnych andronów. Pozdrawiam
Seniorka
Seniorka 15.01.2021, 15:52
Arkadyjuszu! Waleryjanuszu!
Przed chwilą TVN zaliczył Lubań do kilku niechlubnych przykładów miast w których uruchomiono niewspółmierne ilości punktow szczepień do ilości mieszkańców.
BabciaHinka
BabciaHinka 18.01.2021, 09:45
Jakich znów niewspółmiernie punktów? JEDEN!
Wieslaw_O
Wieslaw_O 15.01.2021, 14:23
Ludzie! Rozpędzić to lubańskie towarzystwo łącznie ze skundlonym różańcowym na cztery wiatry. Melduje mi znajomy (82 lata) z powiatu zgorzeleckiego czyli z Porajowa - dzwoni do niego pielęgniarka z miejscowej przychodni - panie Henryku - rejestrujemy pana na szczepienia - czy ten ..... podany ..... termin (data godzina) odpowiada?
=========
Tyle.. Bo bym musiał siarczyście zakląć miejscowa władzo ze Starostą na czele!
buk
buk 14.01.2021, 19:26
O jezu?
kub
kub 15.01.2021, 14:37
O jezusiczku!
Redemptor
Redemptor 14.01.2021, 18:45
Jego Świętobliwość Patriarcha Ukrainy Filaret (lat 91) stwierdził, że koronawirus jest karą Bożą za grzechy ludzi. Jako główny "występek" ludzkości, za który spotyka ją "sprawiedliwość", wskazał homoseksualizm. Okazuje się, że teraz patriarcha sam jest zakażony koronawirusem. Jak widać nic przed ich bogiem się nie ukryje ... Jego Wielebność leży w szpitalu, skąd z pewnością - i z radością - rychło odejdzie do Domu Ojca. Po co zatem kazał się położyć w лікарню? Czy nie lepiej odfruwać ze swojego łoża z baldachimem?
Grzegorz
Grzegorz 14.01.2021, 16:40
Wysyp covidów w ZGiUK ale sanepid nic z tym nie robi bo przecież tam nikt z nikim nie ma kontaktu i same oddzielne stanowiska pracy są a nikt nie korzysta ze wspólnej szatni....
ed
ed 13.01.2021, 21:19
Prosi sie KOMUNO WRÓC ! Bylby porządek.Szczepionki by były ale UNIA PRZESZKADZA .
Yangcy
Yangcy 18.01.2021, 09:47
W Korei Północnej czyli KRLD nie mają problemów ze szczepieniem. Ile chcą tyle kupują - a punkty szczepień na każdej wsi.
dociekliwy spacerowicz
dociekliwy spacerowicz 13.01.2021, 12:51
Często przechodzę koło lubanskiego szpitala i zastanawiam się kiedy staną obiecane kontenery dla pacjentów. Zima, miały być kilka miesięcy temu. Cóż tak ważnego zajmuje starostę, że zapomniał w ciepłym gabinecie. Może biznes śmieciowy. Z tego co wiem namioty zostały wypożyczone z PSP i zapewne dozór jak i zabezpieczenie należy do strażaków. Czy tak powinno być???
Zbyszko
Zbyszko 12.01.2021, 18:21
W "dzień pański" czyli 10 stycznia 2021 roku, we wczesnych godzinach porannych, zmarł w swoim mieszkaniu emerytowany ordynariusz zielonogórsko-gorzowski, bp Adam Feliks Dyczkowski. W dniu 17 listopada 2020 roku zmarły hierarcha skończył 88 lat. Powodem śmierci były komplikacje wynikające z zakażenia koronawisusem. Nawiasem mówiąc jeszcze kilka miesięcy temu zmarły biskup i jego współpracownicy, próbowali przekonywać o nieszkodliwości tego zagrożenia w kościołach i w kontaktach z duchownymi. Tym razem zwolennikom walki z pandemią za pomocy wody święconej i kadzidła Pan Bóg sprawił kolejnego bolesnego psikusa.
Felek
Felek 22.01.2021, 10:54
Widocznie miał jakiś kontakt nie z duchownym...
Szympanides Makakikopulos