Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim

  • 2 dni temu, 10:51 (aktualizacja 2 dni temu, 11:29)
  • red.
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie lubańskim na podstawie mapy dostępnej na stronach gov.pl

Dane z 14.05.2021r.

  • Minionej doby w powiecie lubańskim zdiagnozowano 9 nowych przypadków zachorowania na koronawirusa.
  • Współczynnik nowych zachorowań na 10 tys. mieszkańców 1,66
  • Liczba osób objętych kwarantanną 149
  • Liczba wykonanych testów 46
    Liczba testów z wynikiem pozytywnym 10
  • Suma zdiagnozowanych przypadków w powiecie lubańskim od początku pandemii 3198 (dane własne)

14.05.2021 na terenie powiatu odnotowano zgonów 2

  • 2 na Covid-19 bez chorób współistniejących,
  • zgon w wyniku Covid i chorób współistniejących
  • Suma zgonów w powiecie lubańskim od początku pandemii 84


Dzienne liczby nowych przypadków zachorowań na COVID-19 w powiecie lubańskim (24.11.2020 - 14.05.2021r.)

11.05.2021r. Szczepienia w powiecie lubańskim - Ministerstwo Zdrowia z dniem 11.05.2021 przestało podawać dzienną ilość wykonywanych szczepień w powiatach, a podaje jedynie ilość zarejestrowanych osób na szczepienie w powiatach. Ostatnie dane o ilości szczepień w powiatach zostały opublikowane 10.05.2021 i wynosiły:

  • Liczba wykonanych szczepień 9832
  • Dzienna liczba szczepień 0
  • Liczba szczepień 2 dawką ogółem 3179
  • Dzienna liczba szczepień 2 dawką 0

Liczba wykonanych szczepień w powiatach ościennych

  • powiat zgorzelecki 21901
  • powiat lwówecki 13084
  • powiat bolesławiecki 24722

Dane z Dolnego Śląska 14.05.2021r.

  • Liczba nowych przypadków zachorowania na koronawirusa 307
  • Liczba osób zmarłych: 19
    11 z powodu COVID-19.
    z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.
  • Liczba osób na kwarantannie 10110
  • Liczba wykonanych testów 4617
  • w tym z wynikiem pozytywnym 355

Liczba łóżek dla pacjentów w dolnośląskich szpitalach:

  • 2201 / 1174 - ogólna liczba łóżek dla pacjentów COVID-19/liczba łóżek zajętych przez pacjentów COVID-19
  • 260 / 163 - ogólna liczba respiratorów dla pacjentów COVID-19/liczba respiratorów zajętych przez pacjentów COVID-19
  • 470 - liczba decyzji wydanych przez wojewodę nakładających obowiązek na szpitale

14.05.2021r. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby w kraju wykryto 3288 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (432), mazowieckiego (400), dolnośląskiego (307), łódzkiego (241), wielkopolskiego (306), lubelskiego (196), małopolskiego (244), zachodniopomorskiego (215), kujawsko-pomorskiego (169), pomorskiego (230), podkarpackiego (77), opolskiego (98), świętokrzyskiego (86), warmińsko-mazurskiego (92), lubuskiego (67), podlaskiego (78). 50 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Liczba osób zmarłych z powodu COVID-19 289

  • 80 z powodu COVID-19
  • 209 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami

Liczba zakażonych koronawirusem: 2 849 014/ 71 311 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń.

14.05.2021r. w ciągu minionej doby wykonano 60647 testów na koronawirusa.

14.05.2020r. Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce wykonano 15 144 771 szczepień.


Uwaga! Od dnia 24 listopada 2020 roku Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zaprzestały udzielania informacji dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa w powiatach.

Dane archiwalne z terenu powiatu lubańskiego gromadzone do 23 listopada 2020r. na podstawie informacji udostępnianych przez PSSE w Lubaniu.
Od początku pandemii na terenie powiatu zdiagnozowano 982 (+39) zachorowania, z czego 580 osoby wyzdrowiały a 10 osób zmarło.*

Dotychczas zmarli to czworo mieszkańców Lubania (kobieta-70 lat, dwóch 70-letnich mężczyzn, kobieta-81 lat), dwoje mieszkańców Platerówki ( mężczyzna - 72-lata, kobieta - 81 lat), 54-letnia mieszkanka Siekierczyna, 64–letni mężczyzna ze Świeradowa-Zdroju, 53–letni mieszkaniec Olszyny i 70-letni mieszkaniec gminy Lubań.

Na dzień 23 listopada 2020 r. na terenie powiatu są 392 osoby przechodzące Covid-19 i pochodzą one z:

  • Gmina Leśna – 25
  • Gmina Lubań – 59
  • Gmina Platerówka – 18
  • Gmina Siekierczyn – 43
  • m. Leśna – 21
  • m. Lubań – 183
  • Olszyna – 34
  • Świeradów-Zdrój – 9

Ze względu na stan zdrowia 47 osoby przechodzą chorobę w szpitalu.
Liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubaniu - 684

* Dobowe dane nie zawsze pokrywają się z tymi publikowanymi dzień wcześniej, wynika to z korekt wprowadzanych przez PSSE.

23.11.2020r. mamy 1035 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 63 266 (+1035)
Liczba osób wyleczonych z koronawirusa w województwie dolnośląskim: 34 003
Liczba zgonów: 936
 

Sytuacja w okolicznych powiatach, stan na 22.11.2020r.:

Bolesławiecki – 1598 (+0)
m. Jelenia Góra – 1391 (+50)
Jeleniogórski – 1073 (+28)
Lwówecki – 633 (+0)
Zgorzelecki – 1195 (+59)

red.

Komentarze (670)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Miałem
Miałem Dzisiaj, 06:30
Indie i Pakistan epidemia się rozkręca
Kalina
Kalina Wczoraj, 21:44
Do północy 14 maja wirus atakował nawet na chodniku i alejce w parku podczas samotnego spaceru - od 15 maja nie atakuje!
Redemptor
Redemptor 2 dni temu, 21:09
Gdyby tempo szczepień było takie jak tempo wprowadzania nowych podatków to wszyscy bylibyśmy zaszczepieni zanim Chińczyk zeżarł nietoperza.
Worus
Worus 13.05.2021, 08:47
Już główny ekspert mówi o kolejnej fali nie tylko on Jackowski mówi że będzie to trwało 3lata
Panda
Panda 11.05.2021, 20:56
Regent-Nie dyskutuj z nimi bo to pustostany słuchające TVNu i Radia Maryja,oglądają te głupie wiadomości gdzie robią z igły widły,w maseczkach latają nawet po dworze bo jeden z drugim sobie wymyślił jakiś idiotyczny przepis który zreszta jest nielegalny i niezgodny z konstytucja,a ludzie jak ten ciemnogród chodzą jak sterowane roboty 🤦🤦🤦🤦🤦🤦.
Nie słyszałem o jakimkolwiek innym kraju w Unii który nakazywał noszenia maseczek na wolnym powietrzu IDIOTYZM LEVEL MILION..A teraz jeszcze wszyscy co się tym gownem zaszczepili,za które nikt nie bierze odpowiedzialności,są wielce zdziwieni ze jak to oni zaszczepieni a dostali COVIDA 🤦🤦🤦.....Dla tych co się zaszczepili : WY MACIE STWIERDZONY BRAK SZARYCH KOMÓREK dlatego Covid was dopadł nawet po szczepieniu 😂😂😂😂
Ja nr 1
Ja nr 1 2 dni temu, 16:11
Widzę, że świetnie się czujecie (te radosne emotki...) zniechęcając ludzi do szczepień tym samym będąc odpowiedzialnymi za nieszczęścia i śmierć kolejnych Polaków. Ci koronasceptycy, którym uda się przeżyć chorobę zmieniają swoje nastawienie do szczepień. A szczepionka chroni przed zachorowaniem w kilkudziesięciu procentach, najważniejsza jej rola to zabezpieczenie przed ciężką postacią choroby.
Ruburak
Ruburak 11.05.2021, 09:42
Ciekawe info z miasta wolność i nie przestrzegania obostrzeń Sobota i niedziela zawody kajak Polo kibiców pełno wszyscy bez maseczek brak dystansu no burmistrz i vice bez masek byli trsmisja w necie gdzie była POLICJA w rynku mandaty za brak masek na stadion pełno białych kasków a tu nic ciekawe
Humanoid
Humanoid 12.05.2021, 13:47
Ciekawe kto poniesie odpowiedzialność za nie przestrzegania obostrzeń maseczek nikt z kibiców nie miał no i brak dystansu czekamy na reakcję
Ruburak
Ruburak 12.05.2021, 07:42
No i dziś pełno policji będzie bo włókniarz gra mecz hipokryzja układu
Bombaj
Bombaj 11.05.2021, 05:20
Idzie nowy. Indyjski szczep kolejna fala na horyzoncie
fk
fk 11.05.2021, 17:03
W indiach jest syf wszędzie śmieci gowna krowie jak ludzie żyją jak na śmietniku nie dbają o higiene to gina z brudu. Przed nami jeszxze ponad 200 fal bo tyle jest krajów na świecie. Fuck system
Lawenda
Lawenda 07.05.2021, 20:54
Regent! (No muszę ci dodać przydomek: GŁUPKU) a w Indiach kto jest sprawca tego spisku i zamieszania. Kto im wmawia, że mają pandemię? A może nie mają i są w błędzie jak to miało być - i chyba jest - u nas?
regent
regent 08.05.2021, 08:50
Indie: 1.366.000.00 ludności. Zmarło z powodu "zarazy": 215.000.000. A to znaczy, że zmarło 0,02% populacji!. Jeśli przebrniesz umysłowo przez ten fakt, to możemy wtedy podyskutować. Mam jednak duże wątpliwości, więc skup się raczej na przestrzeganiu przykazań swojej sekty covidiotów (ddm, wiara w tzw. szczepionki i oczywiście wszechobecny STRAAAACH!) Skretyniały niewolniku.
xyz
xyz 08.05.2021, 14:56
Geniuszu inteligencji, taka masówka to dopiero się niedawno zaczęła w Indiach. Czekam na twoje wyliczenia za jakieś pół roku.
regent
regent 10.05.2021, 07:48
Noooo, a skąd taka skromność z tym „za pół roku”? A może za rok, a nawet 1,5 roku. Znając „zamiłowanie” hindusów do higieny i znając wydolność ich służby zdrowia, to myślę, że owe 215 tys. poprawi się razy dwa , a nawet trzy. Wprawdzie nadal będą to ułamki procenta i to rozłożone nie na miesiące, a na lata, ale takim jak Ty chodzi o efekt liczbowy ( łał!), a nie statystyczny i zdroworozsądkowy, bo to zapewne pozwoli ci ze spokojem wytłumaczyć sobie te nocne moczenia wywołane psychozą strachu. A na nocne przemyślenia „koło ratunkowe”; treść zagadki: 1.366.000.000 x 60%= ok. 820 milionów potencjalnych biorców szczepionki, przemnóż x dwie dawki (tyle chyba potrafisz), do tego co roku trzeba będzie powtórzyć. Pytanie: jak zapewnić stały, roczny dochód firmie farmaceutycznej ? I pytanie drugie, ale już z odpowiedzią (nie będę cię męczył): jak skłonić ludzi by się szczepili? Odp.: strachem i rozpętaną histerią. Analizuj i myśl samodzielnie. To pomaga. Powodzenia.
Lawanda
Lawanda 09.05.2021, 09:46
Regent to jest ewenement w skali głupoty antycovidowców. Do niego nie docierają żadne argumenty, nawet naukowców z dziedziny epidemiologii i innej maści specjalistów. To już jest sekta a jak wiadomo jej członkowie to kasta ogłupionych jakąś urojoną ideą osobników - płci zresztą obojga. Ostatnio banda tych idiotów protestowała zbiorowo w Wałbrzychu przeciwko akcji szczepienia. Wariatkowo! Przecież szczepienia nie są obowiązkowe - o co im właściwie chodzi?
regent
regent 10.05.2021, 07:52
Szkoda czasu na dyskusję z i*******. Ale mimo wszystko zapytam: Ty tak na poważnie z tym "przecież szczepienia są nieobowiązkowe"??? Można być aż takim ***em, czy tylko tak się droczysz?
Epidemia
Epidemia 07.05.2021, 07:49
Idzie nowa odmiana covida z tanzani szczepionki nie skuteczne na tego wirusa. Będzie się działo
Zbyszko
Zbyszko 07.05.2021, 15:33
Bzdura aż dymi! Ta sama budowa zasadnicza tego samego wirusa, nieco inne wiązania molekularne - szczepionki (wszystkie) są UNIWERASALNE bowiem oparte na na mRNA kodującym białko wirusa. To nowatorska metoda tworzenia szczepionki. Fragment mRNA wirusa zawierający informację o białku, które organizm musi zneutralizować. W odpowiedzi na szczepionkę układ immunologiczny zacznie wytwarzać odpowiednie przeciwciała, które uniemożliwią namnażanie się wirusa i ochronią nas przed chorobą.Jasne "emidemiczny" głombie pospolity?
Idą
Idą 07.05.2021, 20:05
Zbyszko w październiku kolejna fala i nowa dawka szczepionki
Wolter
Wolter 07.05.2021, 20:40
Szczepionka może być wznawiana - podobnie jak co roku przeciwko grypie mamy nowe szczepionki. Takie są uroki wirusów, na które nie ma skutecznego lekarstwa i wobec których nawet Wszechmogący wew Trójcy jest bezsilny. Chyba że to Jego sprawka jak głoszą niektórzy teolodzy.
Zbyszko
Zbyszko 06.05.2021, 20:36
W czasopiśmie medycznym "The New England Journal of Medicine" opublikowano właśnie wyniki badań dotyczące skuteczności szczepionki Pfizer-BioNTech w grupie niemal 400 tys. osób. U osób, które zostały zaszczepione dwoma dawkami preparatu Pfizer-BioNTech przeciw COVID-19 badania wykazały:
1. ochronę przed zakażeniem tzw. brytyjskim wariantem SARS-CoV-2 (B.1.1.7): 89,5 proc.
2. ochronę przed zakażeniem tzw. południowoafrykańskim wariantem SARS-CoV-2 (B.1.351): 75 proc.
3. ochrona przed ciężkim/krytycznym/śmiertelnym przebiegiem COVID-19 wywołanym przez tzw. brytyjski wariant SARS-CoV-2 (B.1.1.7): 100 proc.
4. ochrona przed ciężkim/krytycznym/śmiertelnym przebiegiem COVID-19 wywołanym przez tzw. południowoafrykański wariant SARS-CoV-2 (B.1.351): 100 proc.
5. ochrona przed ciężkim/krytycznym/śmiertelnym przebiegiem COVID-19 wywołanym przez jakikolwiek wariant SARS-CoV-2: 97,4 proc.
Mama
Mama 05.05.2021, 08:57
Jaki covid info z miasta wolność i wszelakich używek rynek Leśna 19.00 bójka butelki latają pod filarami pytanie gdzie jest Policja druga sprawa to czas odbierać. Koncesje na alkohol i patologia rynek opuści .Strach dzieci puszczać. Gdzie kolejek orlik rynek wszędzie te same osoby robią. syf i jaki dają przykład.Samorzad i burmistrz powinien w końcu powiedzieć.dośc
😉
😉 05.05.2021, 10:43
Pojedź na stację Wolimierz to zrozumiesz skąd ten sentyment😉
Mama
Mama 05.05.2021, 15:17
Elektorat no i stawiamy na turystykę chyba że tu ma być dziki zachód i bezprawie turystyczna bomba nigdzie tego nie ma hasa
Zbyszko
Zbyszko 04.05.2021, 15:31
Od tych dwóch zakonnych mniszek ze zgromadzenia Misjonarek Miłosierdzia (pożal się ich boże) co przyleciały z Indii - ich wirusem już jest zakażonych 23 osoby. Badania i wywiady wskazują że będzie ich dużo więcej.
Wojak szfejk
Wojak szfejk 01.05.2021, 17:45
1 maja dzień pracy w leśnej wiadomo maseczki w koszach flaszki pod filarami no jak wolność. Pracuśów to wolność grunt święto pracy flaszka jest męczoca
REGENT
REGENT 01.05.2021, 09:18
PRZEPRASZAM.Chcial bym przeprosic wszystkich czytelnikow za moje obrazliwe i wprowadzajace w blad wpisy na tym portalu. Probolalem dac ujscie mojej frustracji spowodowanej rozpadem mojego homoseksualnego zwiazku zaczelem naduzywac tanich alkoholi i wyladowywac sie w komentarzach. Prosze o przebaczenie jestem prostym czlowiekiem bez matury wielu zjawisk nie rozumiem i bardzo sie boje w pijackim zwidzie uznalem negacje za forme obrony.Pozdrawiam wszystkich i zachecam do czerpania informacji o pandemi z zetelnych zrodel a nie z you tube i facebooka . Pozdrawiam
regent
regent 02.05.2021, 17:39
Rozumiem PT Redakcję, że nie zamieściła mojego, poprzedniego wpisu, bo był zbyt emocjonalny. Zatem, trochę spokojniej odpowiadam kretynowi, który podszył się pod mojego Nicka i choć tekst jest „grubymi nićmi szyty” i nawet dla ćwierćinteligentów do „załapania”, to jak widać po wpisie niejakiego „Fakamega” są też inni ***e, którzy mogą to odczytać jako mój tekst, stąd konieczność sprostowania. Otóż można podziwiać kunszt i precyzję z jaką ten degenerat oddał całokształt swojego rysu psychologicznego, gdyby nie to, że wskazuje on na głębokie upośledzenie i możliwość rozwoju w kierunku groźnej dla społeczeństwa postawy psychopaty. Zalecam więc bezwzględnie kontakt z lekarzem, choć ze względu na obecną ułomność naszej służby zdrowia może być za późno. I na koniec: trzeba być śmieciem, żeby podszywać się pod kogoś. Krótko: kimkolwiek jesteś, jesteś zwykłą , moralną szmatą.
Wanda
Wanda 04.05.2021, 15:34
Regent! Ty już jesteś tak skompromitowany tymi swoimi mądrościami w temacie wirusa i pandemii - że lepiej załóż maseczkę i zamilcz. Ochroni cie to od maseczki respiratora.
regent
regent 05.05.2021, 07:28
A zamiast tego bełkotu, to może jakiś konkret, baranico...?
Wanda
Wanda 05.05.2021, 12:11
Konkret jest taki że masz objawy wysychającego mózgowia. Czas zaaplikować sobie nieco oleju.
Fakamega
Fakamega 01.05.2021, 19:15
No widzisz Regent - czas na dojście do rozumu się spełnił. Miliony "głupków" się zaszczepi podczas majówki - a mądrzy regento-podobni nie bo przecież nie ma pandemii. Jest nadzieja że jak się zaszczepisz to ten rozum pozostanie ci już na stale.
megafaka
megafaka 01.05.2021, 06:39

Dlaczego usuwacie nie wygodne dla Was Komentarze na temat fałszywej Pandemii !!!
Chcecie dalej trzymać ludzi w panice ??? i zastraszeniu !!
Kto finansuje ten zakłamany Portal ???
regent
regent 01.05.2021, 17:49
Teraz rozumiesz dlaczego nie komentuję, a jedynie kwituję jak np. głupek...?
megafaka
megafaka 01.05.2021, 05:43
Politycy i lekarze chyba naprawdę nie zdają sobie sprawy, że ich działania powinny podlegać „nowej Norymberdze”. Wspieranie szczepionkowego eksperymentu rodem z nazizmu, jest po prostu zbrodnią przeciwko ludzkości.

Co jest trudnego w zrozumieniu, że osoby zaszczepione dobrowolnie, nie muszą się obawiać niezaszczepionych, jeżeli faktycznie owe preparaty na COVID-19, są skuteczne?

Jeżeli zachoruje niezaszczepiony, to nie sprawi tym kłopotu „szczęśliwym” posiadaczom nadal niezbadanej substancji, na do tej pory niewyizolowanego wirusa.

Skąd więc w głowach polityków i lekarzy chory pomysł finansowych kar dla osób odmawiających szprycowania?

Mało wam, że wprowadziliście paszporty, przez które pewnie wielu nie zobaczy już z bliska restauracji, teatru i nie pojedzie na wakacje za granicę?

Ten, kto wymyśla takie idiotyzmy, popiera faszyzm, a za propagowanie ideologii totalitarnej, też są w Polsce paragrafy.

Niektórzy wywrotowcy postulują karę grzywny (nawet do 10 tysięcy złotych) dla osób, które nie będą chciała się zaszczepić.

Zrozumcie wy, w jakiś sposób wybrani przez Naród, że im więcej takich „genialnych” idei, tym więcej dowodów, że coś knujecie.

Jeśli więc zależy wam na utrzymaniu w ryzach tego i tak już bardzo rozjechanego pandemicznego teatrzyku, to nie drażnijcie suwerena!
Redemptor
Redemptor 30.04.2021, 22:04
Zaraz po majowych świętach, w miesiącu Niekopulanej zawsze Dziewicy wyjdzie na jaw czy dwie misjonarki miłości Matki Teresy z Kalkuty nie przywlokły z Indii ich wirusa. Na razie zamknięte są domy zakonne w Warszawie i Katowicach. Podejrzenie indyjskiego wariantu COVID-19.
Obie są zakażone. Od lat głoszę homilie, że wszelkie religie to zaraza nie tylko epidemiczna.
Filomena
Filomena 30.04.2021, 21:40
Regent i Ska! Jest okazja wykazać się i wytłumaczyć Hindusom - że to co u nich się dzieje to nie pandemia tylko spisek... Może nawet wiecie kto jest tego autorem. Najlepiej jakbyście tam pojechali ... Ponoć najlepiej zarabiają tam grabarze.
regent
regent 01.05.2021, 17:50
A dlaczego "pandemia" nie może być wynikiem spisku? Głupolu.
zulu
zulu 28.04.2021, 13:25
Może coś o sytuacji gospodarczej powiatu?Jakie straty przyniosło zamknięcie firm?
Mama
Mama 27.04.2021, 08:34
Maseczki dystans ITP nie w Leśnej czy tu wogóle jest policja czy atrapa komisariatu .Patologia na orlikach ćpa a dzieci tu chodzą. Rynek filary to samo bez masek czy naprawdę to tak wiele by tu zrobić. porządek.Burmistrzu odwagi
Mama