Usiłowanie zabójstwa na Lwóweckiej w Lubaniu

  • 31.08.2020, 11:07
  • red.
Usiłowanie zabójstwa na Lwóweckiej w Lubaniu Obraz Tumisu z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W nocy z czwartku na piątek 30-latek wybiegł z bramy i grożąc śmiercią zaatakował nożem przechodzącego z żoną sąsiada. Mężczyzna zdołał się obronić, ale z ranami ciętymi dłoni trafił do szpitala.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa, 30-letniego mieszkańca Lubania.

30-latek kierował groźby pozbawienia życia wobec innego mężczyzny, w trakcie których jednocześnie za pomocą niebezpiecznego narzędzia w postaci noża usiłował zadać mu nim uderzenie w okolicy klatki piersiowej. Pokrzywdzony odparł atak doznając ran ciętych dłoni, a sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. - czytamy w policyjnym komunikacie.

Mieszkańcy bloku przy ul. Lwóweckiej w Lubaniu wielokrotnie zgłaszali, że w jednej z bram źle się dzieje, a mieszkający tam Krzysztof O. może handlować narkotykami.

Osoby, które odważyły się zwrócić mu uwagę, na przykład za głośne zachowanie były później zastraszane. Tu przychodzą wszyscy po narkotyki, młodzież, nieletni, każdy o tym wie. Wiele razy było zgłaszane. Całe osiedle żyje w strachu. Czy musi dojść do tragedii by policja rozbiła grupę narkotykową? – relacjonowali nam po zdarzeniu mieszkańcy bloku, którzy pragną pozostać anonimowi.

W piątek napastnik trafił do policyjnego aresztu, a już następnego dnia Sąd Rejonowy w Lubaniu na podstawie wniosku prokuratury zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Aresztowanemu Krzysztofowi O. za popełnione przestępstwo grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

red.

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grażyna
Grażyna 20.09.2020, 16:20
Interes rodzinny syn wziął na siebie, ojciec wykładał pieniądze, matka dorabiała, a cała presja na dzieciaku. Miałbyć klient na szpan, a poszedł klient na szpital.
Sąsiad
Sąsiad 10.09.2020, 13:36
Jeszcze mamusie i tatusia powinni pociągnąć do odpowiedzialność , bo wiedzieli o wszystkim.A jak im się zwróciło uwagę to się jeszcze odgrażali
Moneta
Moneta 03.09.2020, 18:54
Je**c narkomanów i narkotyki też ***...c
prusakolep
prusakolep 02.09.2020, 17:30
Co kiepski towar robi z ludzi... smutne
HwdDLB
HwdDLB 02.09.2020, 05:58
Czasami kapusie na tej stronie *** was ***
😡😡😡
😡😡😡 01.09.2020, 19:27
Faktycznie trzeba chyba poinformować wojewódzką co sie dzieje w naszym mieście pełno narkotyków kradną wsystko co sie daje noszą po lombardach a pieniądze przegrywają w kasynach które też sa nielegalne normalnie dziki zachód a najlepsze jest to że Policja na to pozwala .
😎
😎 02.09.2020, 08:24
Jeżeli Pan G.M jeździ bez prawka, kradnie na potęgę i każdy wie, że spowiada się na kolegów duchownemu Sz to dziwne, że każdy wiedząc czym jeździ nikt go nie łapie.
😎
😎 02.09.2020, 08:20
To powiadom a nie wylewasz łzy.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.09.2020, 12:07
Jak już tak wyliczamy patologiczne zakątki Lubania, to jeszcze ulica Zawidowska.
nie ja
nie ja 01.09.2020, 12:05
Policja woli mandaty drogowe powypisywać, bo jest bezpieczniej, Normalnie żal
F
F 01.09.2020, 07:48
a co z dilerem z różanej policja wie a ćpuny dalej szaleją
??
?? 02.09.2020, 08:25
O tym z Armii Krajowej też wiedzą?
gosc
gosc 01.09.2020, 01:10
A co z tymi ćpunami na ulicy Zgorzeleckiej ! Codziennie ćpuny wytatuowane sprzedaja tam narkotyki. Policja do dzieła, bo spać tu nie można!
ciekawy
ciekawy 31.08.2020, 22:02
Co z tym filmikiem z tęczy?
PO
PO 31.08.2020, 21:29
A moze zadzwonic do komendy wojewódzkiej policji niech pomoga policji w lubaniu bo nie daja sobie rady z cpunami
Lubaniak
Lubaniak 31.08.2020, 21:17
A "fabryki " ktore sa blizej niz myślicie w ktorych to kilogramy sa produkowane za olbrzymie pieniadze ...w razie wpadki..... dostaną może 3-5 lat.Chłopak też jest (był)w tej piramidzie lecz nieukrywajmy ze w najnizszych jej partiach. Kara napewno nie adekwatna do jak bylo naprawde ....poszkodowany sąsiad napewno nie byl u niego na zakupach..i jak nie wiadomo o co poszło to poszło o .........
Lubanianka
Lubanianka 31.08.2020, 17:47
Polica reaguje dopiero jak stanie się nieszczeście - niesyety😥😥😥
Emeryt
Emeryt 31.08.2020, 15:57
A lubański Zespół dw. z Przestępczością Narkotykową bawi się w lanserke zamiast wziąść się solidnie do pracy.
Budowa
Budowa 31.08.2020, 15:50
Wrzuc linka to tego filmu spod Teczy. Auu auuu...
?