Turniej na piątkę z plusem

  • 31.08.2020, 08:10 (aktualizacja 31.08.2020, 08:53)
  • red.
Turniej na piątkę z plusem Łużyce Lubań

Podziel się:

Oceń:

W minioną sobotę na stadionie miejskim w Lubaniu odbył się turniej Łużyce Cup 2020. Organizatorem tego wydarzenia były Łużyce Lubań. We współorganizację aktywnie włączył się także MOSiR, a swój patronat nad całym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Arkadiusz Słowiński.

Rywalizacja trwała równolegle na dwóch boiskach - na naturalnym grali chłopcy w kategorii U11 (rocznik 2010 i młodsi), natomiast boisko ze sztuczną nawierzchnią było areną zmagań kategorii U9 (rocznik 2012 i młodsi). Łącznie w turnieju zagrało 28 drużyn. To ponad 280 zawodników z najlepszych akademii piłkarskich z Polski oraz Czech. Do naszego Miasta przyjechały m.in. zespoły Falubazu Zielona Góra, Zagłębia Lubin, Warty Gorzów Wlkp., FC Wrocław Academy, a także jedna z najlepszych akademii z Czech - Slovan Liberec.

W kategorii U11 najlepszym zespołem okazała się drużyna Polonii Stali Świdnica. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Łużyc Lubań i co ciekawe, do zwycięstwa zabrakło im tylko jednej strzelonej bramki (w bezpośrednim pojedynku padł remis). Podium uzupełnił zespół kamiennogórskiej Akademii Piłkarskiej.

Zwycięstwo w kategorii U9 padło łupem FC Wrocław Academy. Drugie miejsce zajęła drużyna Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego z Zielonej Góry. Na najniższym stopniu podium znalazło się także miejsce dla naszego zespołu - Łużyc Lubań.

Cała impreza była bardzo dobrze przygotowana. Dmuchane place zabaw, liczne punkty gastronomiczne oraz nagrody dla każdego zawodnika sprawiły, że zarówno zawodnicy, trenerzy, ale też rodzice wracali do domu z uśmiechami na twarzy. Jak mówi nam Prezes Konrad Mandżejewski, na pewno nie będzie to ostatnie takie przedsięwzięcie.

- Cieszymy się, że wszystko się udało. Ściągnęliśmy do naszego miasta bardzo dobre zespoły, dzięki czemu turniej stał na wysokim poziomie, a to dla trenerów jest najważniejsze. Wielkie brawa należą się rodzicom naszych zawodników, bo dzięki ich zaangażowaniu nikt nie wyjechał z Lubania głodny. Ciasta, grill, kawa, herbata, grochówka – wszystko stało na bardzo wysokim poziomie i bez nich na pewno nie odnieślibyśmy takiego sukcesu organizacyjnego. Dziękujemy także Pani Beacie Soczyńskiej oraz Burmistrzowi Arkadiuszowi Słowińskiemu. Mamy nadzieję że razem stworzymy jeszcze nie jedno wydarzenie na tak dużą skalę.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.  

 

red.

Zdjęcia (21)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kibic
Kibic 31.08.2020, 15:04
Było mega!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 31.08.2020, 10:27
No i brawo, można współpracować i zrobić w Lubaniu coś fajnego. Szkoda że z promocją było słabo, bo nie wiedziałem że jest takie wydarzenie :/

Pozostałe