AKTUALIZACJA. Świeradów-Zdrój. Z hotelu popłynęły ścieki

  • 03.09.2020, 08:24
  • red.
AKTUALIZACJA. Świeradów-Zdrój. Z hotelu popłynęły ścieki

Podziel się:

Oceń:

Grupie mieszkańców Świeradowa-Zdroju na prywatny teren wylały się nieczystości. To wynik awarii, do której doszło na terenie hotelu Malinowy Dwór.

O sprawie poinformowali nas mieszkańcy Świeradowa-Zdroju.

- Szambo wylało się na posesję. Nieczystości dostały się także do garaży oraz komórek. Pobraliśmy do słoików wypływającą ciecz i niewykluczone, że zawieziemy próbki do prywatnego laboratorium - powiedział nam jeden z rozmówców.

Niekontrolowany zrzut nieczystości miał być wynikiem zapchania się jednej z rur odprowadzających nieczystości z hotelu. W związku z awarią wezwano WUKO. Co istotne, zdaniem obserwatorów, po usunięciu awarii nieczystości jeszcze przez jakiś czas wydobywały się na zewnątrz.

Jednym ze świadków zdarzenia był Eugeniusz Grabas, sekretarz Gminy Świeradów-Zdrój.

- Jak wyjaśniał dyrektor hotelu, na kanale odprowadzającym ścieki oczyszczone zrobił się korek. Wynajęli WUKO i zaczęli usuwać usterkę. W efekcie czyszczenia wszystkie nieczystości wypłynęły ludziom na podwórka i zanieczyściły pobliski potok. Poinformuję Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Jeleniej Górze, aby przeprowadził w tym miejscu stosowną kontrolę - powiedział.

Jak się dowiedzieliśmy, zanim doszło do usuwania awarii hotel o sytuacji poinformował Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Jeleniej Górze. To nie pierwsza tego typu sytuacja związana ze świeradowskim hotelem.

- To prawda, sytuacja co jakiś czas się powtarza. Ostatnio jednak było już lepiej. Rozmawiałem z właścicielem, Tomaszem Kaletą w Krakowie, na ten temat. Mają podjąć działania, aby sytuacja więcej się nie powtórzyła. W tym celu mają ściągnąć inspekcję telewizyjną, aby prześwietlić kanały. Na ten moment skutek jest jednak mizerny - zakończył Eugeniusz Grabas.

 

AKTUALIZACJA:

W związku z opisywaną sytuacją zwróciliśmy się do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu Delegatura w Jeleniej Górze o opinię.

- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu Delegatura w Jeleniej Górze informuje, że w związku z otrzymanymi zgłoszeniami w przedmiotowej sprawie w dniu 31.08.2020 r. rozpoczęta została kontrola interwencyjna ww. podmiotu w zakresie spełniania wymagań ochrony środowiska - poinformował nas mgr inż Marek Szultis, Kierownik Delegatury w Jeleniej Górze WIOŚ we Wrocławiu.

red.

Zdjęcia (10)

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

De
De 17.09.2020, 09:36
Kto tam jezdzi co tam podziwiać!! Smierdzącą wodę.Lotrm na nas miwią ze polacy to brudasy..szybko naprawic kara 100 tys na ochrone srodowiska i zadośćuczynienie dla podtopionych..Nasza władza.
Ty
Ty 30.08.2020, 11:56
Szkoda, że jak była awaria już dawno w hotelu na wyjeździe że Świeradowa na Szklarską, to P. Grabas jakoś się nie przejął... I wszystko zostało zamiecione pod dywan...
Gienio
Gienio 30.08.2020, 07:39
Gienio bohater jednego z reportaży TVNu
Beatka
Beatka 29.08.2020, 19:52
Czajka w Warszawie robi raz w roku katastrofę ekologiczną na cały Świat i z głowy nikomu czapka nie spadnie. Czaskoski ma plecy nie tylko Sorosa i ma to w ......, a taki Świeradów? Taka wioseczka? Żadna szkoda. Tusk ich broni i nic nikomu nie tanie się złego i to wszyscy wiedzą.
Szczepan
Szczepan 29.08.2020, 14:06
spuszczają ścieki do rzeki i tyle w temacie... jaka awaria rur...
avanti
avanti 29.08.2020, 02:34
Jak to sie dzieje, ze srednio na dziesiec artykulow na tym portalu o sciekach dziewiec jest zawsze na temat Swieradowa? Pechowe miasto jakies...
Romualda
Romualda 28.08.2020, 23:52
Znaczy klientom hotelu ceny wzrosną o ok.300 zł. Tj. brak kanalizy w gminie ii szerzej. Problem zagospodarowania przestrzennego w aglomeracji turystycznej gmin Świeradów-zdrój, Leśna?Albo woli współpracy w temacie w szerszym formacie gmin. Panie Marciniak weź się Pan za to w końcu, póki katastrofa w wersji TVN się nie stanie.
Artek
Artek 28.08.2020, 23:19
Ze Swieradowa leją się ścieki cały czas a teraz wielkie halo. Ciekawe gdzie się będą lały jak oddadzą wszystkie apartamentowce co budują ktos poluczyl moce instalacji ktora już jest za mała
Mieszkaniec
Mieszkaniec 31.08.2020, 13:49
Dokładnie,niech więcej budują apartamentów,nowych hoteli,to już będziemy się na co dzień kąpać w ściekach

Pozostałe