Kolejna ofiara fałszywego policjanta

  • 26.08.2020, 09:49 (aktualizacja 26.08.2020, 10:26)
  • Źródło: KMP
Kolejna ofiara fałszywego policjanta

Podziel się:

Oceń:

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas rozmów telefonicznych. Stosujmy zasadę organicznego zaufania do telefonów od osób podających się za policjanta, pracownika urzędu czy instytucji. Policja zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku osób dzwoniących w imieniu najbliższych – syna, córki, itp. i nie przekazywanie im pieniędzy.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o oszustwie popełnionym na szkodę jeleniogórzanina. Jak ustalili funkcjonariusze, tego dnia do pokrzywdzonego zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji. Podczas rozmowy poinformował go o tym, iż prowadzone jest śledztwo w sprawie oszustw dokonywanych w banku, w którym 82-latek trzyma pieniądze. Celem postępowania jest rozpracowanie grupy przestępczej zajmującej się przestępczym procederem i polecił wypłacenie i wydanie całej gotówki. Jeleniogórzanin zgodnie ze wskazaniami fałszywego policjanta wybrał kilkadziesiąt tysięcy złotych ze swojego konta, a następie przekazał nieznanemu mężczyźnie.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Należy pamiętać o tym, że policjanci nie dzwonią i nie pobierają od nikogo pieniędzy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować policję pod nr 112.

Źródło: KMP

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe