Wspólne kontrole policjantów z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną

  • 24.08.2020, 17:15 (aktualizacja 24.08.2020, 17:21)
  • asp.szt. Grzegorz Szewczyk
Wspólne kontrole policjantów z Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lubaniu 21 sierpnia br. kontrolowali miejsca skupisk ludzkich, obiektów handlowych oraz usługowych związanych z przestrzeganiem obostrzeń dotyczących koronawirusa.

Dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w trakcie pełnionej służby wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lubaniu kontrolowali rejon miasta pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem m.in. nakazu zakrywania ust i nosa. W myśl obowiązujących przepisów wszyscy zobowiązani są do korzystania z maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, miejscach zatłoczonych oraz komunikacji miejskiej.

Policjanci wraz ze służbami sanitarnymi zwracali uwagę na to, czy osoby przebywające w sklepach lub punktach usługowych noszą maski. Ponadto przypominano właścicielom sklepów czy punktów usługowych, że personel powinien zwracać uwagę klientom wchodzącym bez maseczek. Ponadto uświadamiano ich o konieczności zapewnienia środków do dezynfekcji.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich o zachowanie rozsądku i odpowiedzialności. Pamiętajmy o stosowaniu się do obowiązujących nakazów i wymaganych zaleceń. Unikajmy gromadzenia się i przebywania w miejscach, gdzie narażamy się na zakażenie. Za brak maseczki grozi mandat karny w wysokości 500 złotych.

asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatelka RP
Obywatelka RP 28.08.2020, 17:02
Serio? Na taki terror idą pieniądze z naszych podatków? Wiekszosc państw juz dawno przestala terroryzować swoich obywateli i o dziwo liczba zachorowań drastycznie spadła... polski rządzie OPAMIĘTAJ SIĘ!
Bb
Bb 27.08.2020, 10:13
To są Polacy. Co by nie zrobili to bedzie źle. Jakby nie wprowadzili maseczek to by jazgotali, że nie ma nakazu i ludzie chorują. Są ludzie dla których jeden problem to nie problem, a dzień bez problemu to dzień stracony. U siebie w domu mają syf i nie potrafią się z tym uporać, a krytykują wszystko w koło.
Emerson00
Emerson00 26.08.2020, 11:32
Ciąg dalszy zniewalania Polaków
otwórz oczy
otwórz oczy 25.08.2020, 22:50
w niemczech ściśle mówiąc w Berlinie był protest anty pandemii. takie niemcy wyszli na ulice w obronie własnych praw i obronie wolności ponad 1milion ludzi . tak 1MILION . powinniśmy My Polacy bez podziału jakiegoś typu pis po itd. tylko jako nagród zjednoczmy sie bo rzad i politycy dzielą Polaków żebyśmy się kłócili miedzy sobą bo wiedzą ze wtedy maja nad nami przewagę.A jak będziemy razem to zobaczcie co oni mogą nie maja szans ani sił by nas spacyfikowac. nasz kraj potrzebuje zmiany rzadu prosze Was zróbmy coś póki możemy
Janosik
Janosik 26.08.2020, 07:32
Jak widać naród woli zajmować się LGBT i wymyślonymi przez PiS problemami
Karollo
Karollo 25.08.2020, 20:05
Może tak to "urzędowe towarzystwo" wybierze się na lubańskie targowisko - tam tych "500" nałapią cały worek.
Otwórz oczy
Otwórz oczy 25.08.2020, 12:17
Noszenie masek jest szkodliwe ***e niech noszą. Gdzie ta pandemia gdzie te trupy . Liczby nie kłamią główny urząd statystyczny patrz śmiertelność wbtym roku a poprzednie lata, cud pandemia spowodowała mniejszą śmiertelność niż poprzednie lata.a taki to virus groźny i zjadliwy. Ale tylko w telewizji karmiony propagandą żeby ludzie bali się nawet iść do lekarza. Ale ci co nadal ufaja rzadowi i tv są naiwni że szkoda gadać. Liczby nie kłamią zrozumcie ciemniaki!!!! NIE MA PANDEMII!!!! JEST PANDEMIO-PSYCHOZA
wołciu
wołciu 25.08.2020, 10:43
Idziesz do sklepu na zakupy z ciężko zarobionymi pieniędzmi w portfelu i okazuje się że jesteś przestępcą a sprzedawczyni nie obsłuży cię bo nie masz maseczki na ryju. Nawet w czasach Gomułki nie było takiej bezczelności. W Czechach nie ma takich cyrków, 15-go sierpnia w Libercu na rynku zabawa " navrot golema" - koncert, kabaret, pokaz tresury koni, wokół rynku stoiska handlowe pieką się prosiaki, kiełbaski, golonka, zimne piwko ludzie się bawią - wracam do Polski a tu ludzie chodzą ze śmierdzącymi szmatami na twarzach i inhalują się pleśniami. Dlaczego tak jest ? bo w naszym głównym ścieku jest pseudoekspert wirusolog gawędziarz Sutkowski - na tego zakłamanego typa już patrzeć nie mogę.
Ed
Ed 25.08.2020, 19:36
Z odpowiedniego artykułu prawnego sprzedawca nie ma prawa nie obsłużyć klienta bo nie ma szmatki na mordz*ie to podlega pod paragraf i taki oto ludź może odpowiadać za to w sądzie także drodzy sprzedawcy i ich szefowie klapki z oczu proszę ściągnąć i dać ludziom normalnie funkcjonować i robić zakupy.,
Golem
Golem 25.08.2020, 13:11
Poczekaj, poczekaj, już niebawem dowiesz się o lawinowym wzroście chorych w Czechach.
Waldek
Waldek 25.08.2020, 07:57
Chcą zrobic psy w kagancach. Bezprawnie aby odczłowieczać bydło rzeźne. Bezwolne i niemyślące. Sparaliżowane strachem. Zobaczcie ile osiągneli w pol roku. Wiadomo jaki jest cel tej histerii na świecie.
Lubań
Lubań 24.08.2020, 22:16
Jak będziesz kolejnym nosicielem tęgi świństwa czyli wirusa to jeden z drugim przestaniesz cwaniakować i idiotycznie komentować. Życzę zdrowia bo może właśnie przez takich cwaniaków bez maseczek zabrakło go mi i nie tylko mi
Obudzona
Obudzona 25.08.2020, 17:56
https://www.youtube.com/watch?…
LO
LO 24.08.2020, 22:33
Możesz zakryć się cały i niestrasz.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.08.2020, 22:11
Panie Komendancie, zamiast wysyłać policjantów do kontrolowania sklepów może lepiej ich wysłać do kontrolowania miasta i dróg bo tam nikogo nie widać
Zbyszko
Zbyszko 24.08.2020, 21:03
Kilku takich przemądrzałych idiotów - jak ci poniżej - i będziemy mieli kolejne zakażenia... Nie dziwota, bowiem Minister od Zdrowia w zarządzeniu podał, że zwolnieni z noszenia maseczek są upośledzeni umysłowo w stopniu lekkim, średnim i ciężkim. Nie zwalnia ich to od noszenia przyłbic.
HomoSapiens
HomoSapiens 25.08.2020, 11:23
No i tu się mylisz Zbyszko. ..."m.in. osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualna w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, a także osoby mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa." Dotyczy to również m.in.przyłbic. Jeśli jest taki zapis to ja z chęcią z niego korzystam. Mam zaburzenia psychiczne i nie będę nosiła maseczki.
Zbyszko
Zbyszko 25.08.2020, 13:10
Musisz zatem przy sobie mieć zaświadczenie od psychiatry.
PL
PL 24.08.2020, 22:38
Załóż wszystko naraz.
M.
M. 24.08.2020, 19:42
I znow bedzie wstyd byc policjantem.
emeryt 36 lat
emeryt 36 lat 25.08.2020, 09:11
czego mamy się wstydzić wypłaty emerytury komendanta co nas chwali 13 wypłaty dodatku do wczasow
Morales
Morales 25.08.2020, 20:22
Tego macie się wstydzić że łamiecie prawo ganiając za ludźmi bez masek ludźmi myślącymi którzy wiedzą o co tu chodzi takich powinniście wspierać i przeciwstawić się tej zbrodni ! jak dostaniesz szczepionkę to już Ci nie będzie potrzebna trzynastka i emerytura podwyżka i inne pochwały razem z twoim komendantem itd po prostu pójdziesz do piachu i cała Twoja rodzina łącznie z komendantem.
M
M 24.08.2020, 19:40
Nie nosilam, nie noszę i nosić nie bede‼
Mosiek
Mosiek 25.08.2020, 13:11
Do psychiatry!
P
P 25.08.2020, 10:56
No, skoro Ciebie na to stać... Tak za każdym razem po 500.
Monika
Monika 25.08.2020, 10:42
a moze pomozesz na oddziale zakaźnym przez swoja odwage
Morales
Morales 25.08.2020, 20:24
w czym ma pomóc na oddziale zakaźnym ? żeby bardziej pacjentowi respirator podkręcić żeby umarł?
Wstyd
Wstyd 24.08.2020, 19:28
Wy sie kur..a wezcie za jezdzacych jak ***e po Terenie lubania i okolic a szczególnie Olszyny kierowców!!złodzieje i naćpańce harcują a wy bedziecie sie szwędać i marnowac czas !!!jeszczs czolgami pojezdzijcie na patrole kto nie ma maski
ORMO
ORMO 24.08.2020, 18:11
Uuuuuuu pokaz siły? Milicja pręży muskuły? Jeszcze tylko konfidenci niech się uruchomią! Precz z chomątem na twarzy
Ściema :)
Ściema :) 24.08.2020, 18:10
Nie ma podstawy za zakrywania ust i nosa :)
Rozjaśniacz ściemy
Rozjaśniacz ściemy 25.08.2020, 13:17
Naiwnych nie sieją. To nie zakrywaj, wyłapiesz 500 stów do zapłaty i walcz o to aby nie płacić. Myślisz że wygrasz?. Życzę powodzenia.
Nie wierzaca covid19
Nie wierzaca covid19 24.08.2020, 19:23
Dlatego sprawa musi trafic do sádu za nie przyjecie mandatu.*** sciema wirusowa.
Roman .
Roman . 24.08.2020, 18:02
Nie zakrywam bo to totalna bzdura i druga sprawa przepisy z kapelusza wyciągniete !!!
Gość
Gość 25.08.2020, 11:02
Jak sie w koncu zarazisz z własnej głupoty to zobaczymy na kogo bedziesz gadal że to jego wina
Dlb
Dlb 24.08.2020, 22:45
Jak ten wirus medialny dla cwaniaków od przekrętów finansowych.
Małgorzata
Małgorzata 24.08.2020, 19:39
***izm.
Ale bedzie możma szaleć kraśc ,cpać, handlowac ,jezdzić przekraczajac predkosc...
Bo policja bedzie sie skupiac na planach ,ktory sklep w kolejce do odwieszenia.
Ciekawe czy przy okazji zakupy beda robić.
.....
..... 24.08.2020, 19:36
A co ci zaszkodzi, że pójdziesz na kilka minut do sklepu z maseczką?
Migdał
Migdał 25.08.2020, 08:16
To prawda szlak nikogo nie trafi od tego ze maseczke na chwile wlozy.bardziej to szlak trafia sprzedawcow bo musza sobje jezyk strzepic zeby ludzi upominac.Uwazam ze skoro w telewizji o tym trabia i radiu to powinno wystarczyc .Jestesmy istotami rozumnymi tak mi się wydaje .Kazdy powinien pilnowac swjego nosa i maseczki .Ostatnio bylem swiadkiem zdazenia takiego iz klienta sklepu nablizala kasjerce,a co dziewczyna winna temu ze musimy nosic maseczki??
Nullo
Nullo 25.08.2020, 13:14
Tych istot rozumnych w naszym narodzie to tak najwyżej 50 % -
R
R 25.08.2020, 07:36
A co Ci zaszkodzi jak po latasz kilka chwil na golasa po mieście ?
Ore ore
Ore ore 25.08.2020, 19:17
Ganianie na golasa po mieście nie szkodzi a szczególnie w nocy ! Może to potwierdzić pewien pan po 40 z Olszyny :)
Ludwisia
Ludwisia 25.08.2020, 13:16
Ależ ty głupi - możesz latać nago ale z maseczką na jajach idioto! Bo zapłacisz mandat za nieobyczajny wybryk.
Anonim
Anonim 24.08.2020, 23:43
Bo nie muszę, prawo jest po mojej stronie. Nie ma ustawy, która nakazuje mi zakrywać usta i nos. Rozporządzenie rady ministrów czy ministra nie jest wiążące i nie ma żadnej mocy prawnej bez ustawy do której się odnosi.
Tak trzymaj mądralo
Tak trzymaj mądralo 25.08.2020, 13:25
Do Anonima. Rozśmieszają mnie takie wpisy jak Twój. Takiś mądrala?. Nie noś maseczki, wyłapiesz 500 zł i wówczas będziesz się ciągał po sądach aby udowodnić że to Ty MĄDRALA co wszystkie rozumy pozjadał masz rację. Myślisz że wygrasz?. Powodzenia.
do anonima
do anonima 25.08.2020, 11:21
jak zapłacisz 500 zł to być może zmienisz zdanie.
Zbyszko
Zbyszko 24.08.2020, 22:55
Idiota ma taką naturę, że jemu wszystko szkodzi ...

Pozostałe