Kolejny areszt dla sprawcy przemocy domowej

  • 24.08.2020, 17:11
  • asp.szt. Grzegorz Szewczyk
Kolejny areszt dla sprawcy przemocy domowej Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali sprawcę przemocy domowej, który po przeprowadzonej przez nich interwencji został skutecznie odizolowany od pokrzywdzonych. Zatrzymany popełnił również inne przestępstwa, gdzie w ramach prowadzonego postępowania na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec sprawcy przemocy domowej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu 20 sierpnia br. interweniowali wobec 37-letniego mieszkańca Lubania, który uszkodził drzwi wejściowe jednego z mieszkań, a następnie wtargnął do jego wnętrza nie chcąc go opuścić. W mieszkaniu przebywała jego była partnerka z dziećmi.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w związku z podjętymi działaniami i czynnościami służbowymi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaniu zgromadzili materiał dowodowy przeciwko zatrzymanemu sprawcy.

Z uwagi na szereg popełnionych przestępstw oraz zagrożenie życia i zdrowia domowników na wniosek Prokuratury Sąd Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Policjanci w rodzinie wprowadzili procedurę związaną z „Niebieską Kartą” w celach pomocowych.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu podejmują niezwłoczne działania i natychmiastowe reakcje na każdy przejaw przemocy, a ich sprawcy piętnowani są za popełnianie przestępstw przeciwko rodzinie. Warto wspomnieć, że od początku 2020 roku jest to już 24 zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec sprawców przestępstw, w tym przestępstw związanych z przemocą w rodzinie.

asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jakmar
Jakmar 24.08.2020, 21:15
Często to one są sprawcami przemocy, celowo i umiejętnie grają rolę biednej ofiary a z faceta łacha robią, i komu uwierzy prokurator 💪 trzeba nagrywać drodzy Panowie
Mala Mi
Mala Mi 25.08.2020, 16:37
Nie znasz sytuacji to nie komentuj!
Janusz lll Sobieski
Janusz lll Sobieski 24.08.2020, 17:21
Dobrze ubrany stać go.

Pozostałe