Pobita kobieta poroniła

  • 24.08.2020, 15:04 (aktualizacja 24.08.2020, 15:31)
  • eLuban pl
Pobita kobieta poroniła Obraz TULIA COLOMBIA TORRES HURTADO z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Sylwester C. wszczynał awantury domowe, w trakcie których kopał i uderzał swoją konkubinę Monikę W. po całym ciele, twarzy, szarpał za włosy, dusił oraz kopał w brzuch, również w okresie, kiedy była brzemienna. Komunikat prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

21 sierpnia 2020 roku Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim skierował do Sądu skuteczny wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem wobec ciężarnej kobiety, skutkiem czego doszło do poronienia ciąży.

W wyniku czynności procesowych, w tym sekcji szczątków płodu ludzkiego będących konsekwencją zawiadomienia o poronieniu kobiety ciężarnej wobec, której stosowana była przemoc zatrzymano Sylwestra C., któremu prokurator postawił zarzut, że w okresie od lipca 2018 r. do 17 sierpnia 2020 r., w Lwówku Śląskim, Granicach oraz na terenie Republiki Niderlandów, znęcał się fizycznie i psychicznie, nad konkubiną Moniką W., w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, w trakcie których  pokrzywdzoną wyzywał,  poniżał, groził jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała oraz stale kontrolował, nadto wyzwiska kierował telefonicznie, a także kopał i uderzał po całym ciele, twarzy, szarpał za włosy, dusił  oraz kopał w brzuch, również w okresie, kiedy była brzemienna, co połączone było ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, powodując obrażenia ciała skutkujące rozstrojem zdrowia i naruszeniem czynności narządu ciała trwającymi nie dłużej niż 7 dni,  przy czym bliżej nieustalonego dnia w grudniu 2019 r., kopnięciem brzuch  spowodował przerwanie nie krótszej niż 16 tygodniowej  ciąży, bez zgody ciężarnej Moniki W., zaistnienie tego skutku przewidując i na to się godząc, tj. czynu z art. 207§2 kk i art. 157§2 kk i art. 153§1 kk  w zw. z art. 11§2 kk.


Zarzucany podejrzanemu czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Podejrzany w toku przesłuchania w prokuraturze nie przyznał się do zarzuconego czynu. Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował środek zapobiegawczy tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy . 

eLuban pl

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rysiek
Rysiek 25.08.2020, 00:41
Do kamieniołomu dziada albo rowy melioracyjne łopatą przez 20 lat kopać tak mocno jak on kopnął swoje dziecko.

Pozostałe