AKTUALIZACJA. Nieszczęścia chodzą parami

  • 21.08.2020, 13:19 (aktualizacja 21.08.2020, 14:12)
  • red.
AKTUALIZACJA. Nieszczęścia chodzą parami

Podziel się:

Oceń:

Dziś przed 13. na ulicy Warszawskiej w Lubaniu doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Są utrudnienia w ruchu.

W pierwszym zdarzeniu na ul. Warszawskiej brał udział TIR z autem osobowym, w którym jechała dwójka dzieci. W drugim zdarzeniu, kilkaset metrów dalej, czołowo zderzyły się dwa auta.
 

AKTUALIZACJA, g. 14.00:

- Zdarzenie z udziałem pojazdu TIR z autem osobowym zostało zakończone. Kierujący TIR-em wykonywał manewr zmiany pasa ruchu z prawego na lewy i najechał na pojazd osobowy. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a kierowca TIR-a został ukarany mandatem karnym. W pojeździe osobowym znajdowała się dwójka dzieci, którym na szczęście nic się nie stało. Kierujący pojazdami byli trzeźwi - poinformowała nas asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń.

- Jeśli chodzi o drugie zdarzenie na chwilę obecną pasażerka jednego z pojazdów oraz kierująca drugim pojazdem przebywają w szpitalu na badaniach. Nie wiadomo więc, czy zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek czy kolizja - dodała oficer prasowa lubańskiej komendy.

Obecnie ruch na DK30 odbywa się niemal normalnie. Jedynie przed miejscem zdarzenia z udziałem aut osobowych wyznaczony został krótki objazd przez ulicę Przemysłową, a następnie ulicę Robotniczą.

red.

Zdjęcia (13)

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maria
Maria 23.08.2020, 11:49
Co to za marka czy rodzaj pojazdu TIR? Bo pierwsze słycze
Hans
Hans 22.08.2020, 10:26
Milicja sobie nie poradziła
Kaśka
Kaśka 22.08.2020, 01:07
Masakra co sie działo w najgorszy upal a z warszawskiej na kazimierza ponad godzinę jechalam
megafaka
megafaka 23.08.2020, 10:16
..no rzeczywiście tragedia że godzinę jechałaś,,,
Rysiek
Rysiek 21.08.2020, 22:26
Same kobiety poszkodowane. Kocham je ale samochód powinien prowadzić mężczyzna.
Abdul
Abdul 23.08.2020, 10:40
Do takiego samego wniosku doszli już dawno rządzący szejkowie w Arabii Saudyjskiej - jak wprowadzili pod naciskiem zmiany - zanotowali wzrost wypadków o 300%
T.
T. 22.08.2020, 17:22
Mało facetów idiotów siedzi za kółkiem i nawet nie potrafią rozróżnić, kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu, a tacy wszyscy mądrzy. I wśród facetów i kobiet zawsze się znajdzie jakaś niedorajda i tyle.
Kierowca
Kierowca 22.08.2020, 14:40
TIR-a (w potocznym znaczeniu) też prowadziła kobieta?.
Paweł
Paweł 21.08.2020, 20:50
Te komentarze jak zwykle jakieś z d.... Chyba nie powinno się ich ujawnniac
Dlbm9...
Dlbm9... 21.08.2020, 19:00
Nie będę tego komentował bo się boję że mnie jasny szlag trafi !
Kierowca
Kierowca 21.08.2020, 17:30
Organizacja objazdów i czas ich trwania , bez komentarza
K
K 22.08.2020, 21:38
Cwaniak jestes?? Trzeba bylo pokazac na co Cie stac, a nie teraz pisac, myslac ze anonimowo.
Jjj
Jjj 22.08.2020, 21:26
Trza bylo samwmu to zorganizowac!
Xd
Xd 21.08.2020, 19:00
Bez komentarza... to twój tekst
Miejscowy
Miejscowy 21.08.2020, 17:02
Jeden wielki haos to co się dzisiaj tam działo
Ort
Ort 21.08.2020, 20:49
Chaos
Abdjdjxkdk
Abdjdjxkdk 21.08.2020, 16:53
Mała uwaga do autora artykułu. Nie ma czegoś takiego jak kierowca TIRa tylko kierowca samochodu ciężarowego. Skrót TIR oznacza Transport International Routier czyli Międzynarodowy Transport Drogowy.
TIR
TIR 22.08.2020, 14:43
"Tir – w znaczeniu potocznym, każdy duży samochód ciężarowy[1], najczęściej złożony z ciągnika siodłowego oraz naczepy.
Nazwa ta pochodzi od charakterystycznych niebieskich tablic z białymi literami TIR. Za sprawą tych tabliczek skrótowiec TIR, początkowo używany jedynie w odniesieniu do pojazdów faktycznie korzystających z konwencji tranzytowej, nabrał nowego znaczenia, stając się synonimem dużej ciężarówki[2]."
https://pl.wikipedia.org/wiki/…
Jachaś Domino
Jachaś Domino 22.08.2020, 10:21
Ale fajnie te ćwierćmózgi z TIR'ów się zawsze denerwują :) prawie jak motocyklisci z motorów
megafaka
megafaka 23.08.2020, 10:18
..ćwierćmózg to Cię zrobił....:)
Bodek s***l
Bodek s***l 21.08.2020, 20:37
O jakiś ty mądry
NB
NB 21.08.2020, 15:44
Nie ma takiego pojazdu TIR!!! Tir to nie ciągnik siodłowy z naczepą. TIR to karnet!
Krzysiek
Krzysiek 21.08.2020, 15:43
Prośba do osób, dla których znudziły się wyczyny wyprawiane po nocach przez lubańskich "kierowców". Ukróćmy te harce z piskiem opon, przerobionymi wydechami i szaleńczymi rajdami po naszych drogach. Nagrywajmy tę hołotę i kierujmy materiał na policję. Dzisiaj znowu jakiś idiota palił po nocy gumy. Niech chociaż wie, że jest zwykłym zjebem i tyle.
Hans
Hans 22.08.2020, 10:44
Dlaczego nocą ? , przejedz się trasa Lubań -Zgorzelec w godzinach 5-7 ,liczba dzbanów i idiotów drogowych przeraża ,dominują osobniki z rej. DJ oraz DLW chociaż DLB stara się im również dorównać !! Milicja od lat zna temat ale go olewa , chwile były tam cywilne z grupy SPEED ale pomogło tylko na moment , bandyctwo drogowe wróciło . Namawiam gorąco na nagrywanie i wysyłanie filmów na skrzynkę policji , skoro policja zlewa temat spróbujmy sami coś z tym zrobić . I na koniec informacja dla wszystkich negatywnych bohaterów tego komentarza JEŚLI NIE PRZESTRZEGASZ PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO I NA DRODZE ZACHOWUJESZ SIĘ TAK JAKBYŚ NIE MIAŁ O NICH ŻADNEGO POJĘCIA LUB CELOWO JE IGNORUJESZ,NARAŻAJĄC INNYCH UCZESTNIKÓW NA NIEBEZPIECZEŃSTWO JESTEŚ ZWYKŁYM BANDYTĄ DROGOWYM KTÓREGO NORMALNI KIEROWCY BĘDĄ SIĘ STARALI WYELIMINOWAĆ Z RUCHU DOSTĘPNYMI ŚRODKAMI
Arczi
Arczi 23.08.2020, 18:50
Ja mam DJ ty myślicielu kapuściany. Sam pewnie jezdzisz i jestes jak mamałyga a co taki madry jestes ? Pal gume i zwiewaj lepiej po kapowac to wybpotrawicie dziady stare. Pozniej placic wam trzeba hajs . Pozdo stróże z fabryki hehe ciecie z bramy
Do zjebow
Do zjebow 22.08.2020, 10:06
Jak ktoś zapamieta auto i nr blach nuech napisze . Poprzebijam opony i będzie po sprawie
driverr
driverr 21.08.2020, 22:09
potwierdzam... z*** maksymalny. po 23.00 gnal od lubania na zgorzelec i z powrotem....
abcd
abcd 21.08.2020, 21:12
Dzisiaj po 20tej powtórka na parkingu przy sztucznym boisku. Prośba do świadków o zapisanie rejestracji.
Jop twojo mać
Jop twojo mać 21.08.2020, 19:48
Racja, jeździ tu obwodnicą i zajeżdża pod klub Regeneracja często łepek starą BMW 5 z wydechem w którym jest zamontowana chyba świeca zapłonowa bo wali z rury ogniem jak z palnika. Kiedyś przypali komuś zderzak albo poparzy kogoś kto będzie przechodził z tyłu. Bezmuzgów nie brakuje w mieście.
RS7
RS7 22.08.2020, 22:41
Noo dokladnie stara 5tka zgnila zielen. 2.0 pod maska a wczowa sie jakby jakas m-ka latal. Spod swiatel to go Twingo robi jak chce hehehe.... Ale ""popcorn"" z *** musi byc.Czas zeby chyba wydzial ruchu drogowego i ekologii sie za niego wzial😷😷
Hans
Hans 22.08.2020, 11:37
Wiesz co ,właśnie czytam sobie Twój komentarz o tej starej bm-ce czarna stara 5 stojąc na parkingu przed brico jest sobota przed 12 a tu dzban właśnie tym szrotem sobie pocina strzelając z rury oczywiście popierda.....ąc mocno , pytanie mam ; czy nikt z milicjantów nie zagląda na eluban ,może warto zainteresować się problemami mieszkańców dnia codziennego w końcu za to im płacimy , jak mamy wierzyć w państwo prawa , jeśli tak błache problemy je przerastają .
Eczycztery
Eczycztery 23.08.2020, 11:52
Już dowod poleciał. Pomnik 5 na darkonie
Jan
Jan 21.08.2020, 15:17
Ciepło jest, piątunio, rowerkiem, spacerkiem..
Mieszkaniec
Mieszkaniec 21.08.2020, 14:59
Pozdrawiam funkcjonariuszy, którzy nie znają infrastruktury miasta i sami korkują drogi objazdowe, kto mądry puszcza Tira ul.główną zamiast ul. Robotniczą. Kompletnie bezmyślne kierowanie ruchem.
Jaw
Jaw 22.08.2020, 08:26
No akurat przez robotniczą nie było mądrym rozwiązaniem. Powinni jechać przez Radostów i wyjechać Różaną, bo tam jest droga o wiele szersza.
megafaka
megafaka 23.08.2020, 10:21
..a co z wiaduktem w Olszynie dln. pomyślałeś ????
Nat
Nat 21.08.2020, 14:39
Dlatego nienawidzę jeździć obok tirów

Pozostałe