Nauka w szkołach będzie mogła być zawieszona w każdej chwili?

  • 12.08.2020, 09:15
  • Red.
Nauka w szkołach będzie mogła być zawieszona w każdej chwili?

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj minister edukacji narodowej skierował do roboczych konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych projekty 5 rozporządzeń, które będą dotyczyć edukacji uczniów w związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19. Projekt dotyczy głównie możliwości zawieszenia zajęć stacjonarnych w każdej chwili.

Co ciekawe na konsultacje społeczne przeznaczono tylko jeden dzień i rodzice dzieci mogą zgłaszać swoje uwagi do projektu tylko dziś do godz. 13.00. Można je wysyłać na adres e-mail [email protected] 

Czego mają dotyczyć zmiany aktów prawnych jeśli wejdą w życie. Głównie tego, że nauka stacjonarna w szkołach będzie mogła zostać zawieszona przez dyrektora placówki jeśli pojawi się znaczące zagrożenie epidemiologiczne w związku z chorobą COVID-19. 

Dyrektor szkoły lub placówki będzie mógł zawiesić zajęcia ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, która może zagrażać zdrowiu uczniów. Przepisy ułatwią dyrektorowi zawieszenie zajęć odpowiednie do zaistniałej sytuacji z zgodą organu prowadzącego i na podstawie pozytywnej opinii państwowego powiatowego inspektora sanitarnego. Będzie można zawiesić wszystkie zajęcia lub poszczególne, również dla grupy, grupy wychowawczej, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego lub całej szkoły lub placówki - czytamy na stronie MEN.

W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego dyrektor jednostki systemu oświaty, po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i za zgodą organu prowadzącego, będzie mógł częściowo lub w całości zawiesić stacjonarną pracę tej jednostki oraz ustalić sposób realizacji jej zadań, w tym sposób realizacji zawieszonych zajęć - z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zajęć.

Według konsultowanych projektów, zawieszone będą mogły być również zajęcia przedszkolne. O wszystkich projektach można przeczytać na stronie MEN KLIKNIJ TUTAJ.

Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe