Kierujący z zakazem sądowym oraz cofniętymi uprawnieniami

  • 10.08.2020, 10:03 (aktualizacja 10.08.2020, 11:15)
  • Źródło: KPP Bolesławiec
Kierujący z zakazem sądowym oraz cofniętymi uprawnieniami

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z bolesławieckiej drogówki zatrzymali mieszkańca gminy Nowogrodziec, który kierując pojazdem, uderzył w inny i odjechał z miejsca zdarzenia. W trakcie kontroli okazało się, że ma wydaną decyzję o cofniętych uprawnieniach do kierowania oraz aktywny zakaz sądowy.

Policjanci z Bolesławca otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Nowogrodziec. Kierujący pojazdem marki Opel, wykonując manewr cofania, uderzył w zaparkowany samochód. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia, nie czekając na patrol. Już po kilkunastu minutach mundurowi zatrzymali mężczyznę. Po wylegitymowaniu kierującego, funkcjonariusze dokonali sprawdzenia w policyjnej bazie danych. Okazało się, że 45-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania samochodami i dodatkowo wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mimo takiego stanu rzeczy, mężczyzna nie miał oporów, aby wsiąść za kółko.

Policjanci przypominają! Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem w myśl art. 244 kk i za to grozi kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności, zaś kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień zgodnie z art. 180a kk zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Bolesławiec

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zarebianin
Zarebianin 10.08.2020, 12:00
Kolejne BMW w zarebie w tą sobote w rowie zwolnić komendanta ciecia,,,,, kierowcy BMW powinni być nękani kontrolami a policja co robi?
Audi
Audi 10.08.2020, 17:31
Pewnie policja ma zakaz ujawniania wypadkow z udzialem bmw ,bo to sie odbija na i tak juz zlym nie udolnym komendancie kierowcy bmw to stan umyslu pod henrykowem tez lezalo stara piatka

Pozostałe