Wideo. Poszukiwany przestępca wpadł w okolicy Lubania

  • 07.08.2020, 09:41
  • Red.
3-347458.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mężczyzna często zmieniał tożsamość - udawał między innymi generała ukraińskich służb antykorupcyjnych, czy włoskiego carabinieri. Zatrzymany przez policjantów 49-latek podejrzany jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i poszukiwany był kilkunastoma podstawami prawnymi. Szacuje się, że grupa mogła wyłudzić blisko 3 mln zł na szkodę ponad 100 podmiotów gospodarczych.

W połowie czerwca policjanci CBŚP i Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się oszustwami. Przeczytacie o tym TUTAJ. Teraz mundurowi zatrzymali szefa szajki, którym okazał się być 49-latek. Jak udało się nieoficjalnie ustalić, mężczyzna został zatrzymany w wiosce pod Lubaniem. Tam ukrywał się mając już nową tożsamość. Przedstawiał się jako Amerykanin, ale posługiwał się dokumentami angielskimi. Prowadził bardzo wystawny tryb życia, przy czym nikt ze znajomych nie miał świadomości skąd pochodzą pieniądze. Według śledczych jego majątek pochodził z oszustw. Mężczyzna poszukiwany był  kilkunastoma podstawami prawnymi, m.in. europejskim nakazem aresztowania wystawionym przez sąd w Gorzowie Wielkopolskim, czy 5 listami gończymi wystawionymi przez sądy: w Gorzowie Wlkp. i we Wrocławiu oraz prokuraturę w Rawiczu. Mężczyzna był ścigany za oszustwa lub przywłaszczenia.

Z ustaleń policjantów wynika, że Aleksander C. doskonale wiedział, że jest poszukiwany i często zmieniał swój wizerunek. 

Raz stawał się bardzo eleganckim dżentelmenem jeżdżącym limuzyną z osobistym szoferem, by po chwili zachowywać się i ubierać jak wysportowany „luzak”. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się, gdy podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania odkryto zdjęcia z wizerunkiem poszukiwanego, ale z różnymi fryzurami i kolorami włosów, z brodą i wąsami lub bez, w okularach i często zmieniając styl ubioru. Policjanci odkryli również przeróżną  dokumentację wystawioną na nową tożsamość zatrzymanego, ale z jego zdjęciami. Wśród sfałszowanych dokumentów były m.in.: legitymacja amerykańskiej agencji ochrony działającej na terenie niemal całego świata, dokumentacja generała ukraińskich służb antykorupcyjnych, amerykańska legitymacja służb ochrony, dokumenty międzynarodowego instruktora wyszkolenia strzeleckiego, legitymacja włoskiego Carabinieri oraz inne. Wszystkie te dokumenty zostały zabezpieczone i stanowią dowód w sprawie - informuje CBŚP.

W trakcie zatrzymania policjanci zabezpieczyli m.in. luksusowe samochody i inne pojazdy, drogocenną biżuterię, nowoczesny sprzęt RTV, całość warta ok. 600 tys. zł.  Przejęte mienie zarejestrowane jest na różne osoby, ale według śledczych tak naprawdę ich właścicielem był podejrzany. Policjanci i prokuratorzy ustalają faktyczny majątek należący do podejrzanego, aby zabezpieczyć go w ramach konfiskaty rozszerzonej.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu przedstawił zatrzymanemu zarzut kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie popełnili szereg oszustw. Decyzją Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieście zatrzymany został tymczasowo aresztowany.

 

Red.

Zdjęcia (6)

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 19.08.2020, 22:06
Zgarnęli go z Pisaczowa
Mario
Mario 08.08.2020, 16:15
Gdzie go zatrzymali?
Bobo
Bobo 08.08.2020, 12:54
Z której wioski go zgarnęli?
A.Z.
A.Z. 10.08.2020, 00:31
Pisaczów a nie Pisarzowice tak jak gdzieś piszą
acab
acab 07.08.2020, 23:41
*** lubańska psiarnie
Tui
Tui 07.08.2020, 22:33
Ale rodzina chyba skorzystała z takiego dobrobytu?
Ziomek
Ziomek 07.08.2020, 15:37
A może dobrym człowiekiem był,złodzieji oszukiwał,a ci czołgiem może większych strat zrobili, niż on.
Olszynianin
Olszynianin 07.08.2020, 15:22
Nasz burmistrz tyle w miesiąc wyłudza
czytelniczka
czytelniczka 08.08.2020, 10:26
HAhhaahhaha🤣

Pozostałe