Seryjny włamywacz zatrzymany

  • 06.08.2020, 09:27
  • Źródło: KPP Lubań
Seryjny włamywacz zatrzymany KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z lubańskiej patrolówki zatrzymali 28-latka podejrzanego o włamania i kradzieże zaistniałe na terenie Lubania oraz gminy Olszyna. Mężczyzna został zatrzymany po tym jak dokonał kradzieży plecaka damskiego wraz ze znajdującym się w nim portfelem, dokumentami osobistymi, kartami bankomatowymi, pieniędzmi oraz telefonem komórkowym.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowego lubańskiej komendy zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież plecaka damskiego wraz ze znajdującymi się w nim przedmiotami. Do zdarzenia doszło 29 lipca br. w jednym z mieszkań w Lubaniu. Przy zatrzymanym funkcjonariusze ujawnili dowód osobisty i karty bankomatowe pochodzące z przestępstwa. W trakcie prowadzonych czynności z mężczyzną policjanci z wydziału kryminalnego udowodnili mu szereg włamań i kradzieży na przełomie czerwca i lipca br. Zatrzymany usłyszał łącznie sześć zarzutów w tym kradzieży oraz kradzieży z włamaniem m.in. do pojazdu, garażu, piwnicy. Czynów tych dokonywał głównie na terenie miasta Lubania. Mężczyzna ukradł m.in. koła samochodowe, radio, przetwornicę, motocykl, rowery. Pokrzywdzeni łącznie wartość poniesionych strat oszacowali na kwotę około 7500 zł. Notowany za podobne przestępstwa mężczyzna będzie odpowiadał w ramach recydywy. To znaczy, że może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego dozorem policyjnym.

Źródło: KPP Lubań

Zdjęcia (1)

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

....
.... 09.08.2020, 12:11
A czy lubanska policja wogole cos robi??oprócz rozpracowywania goscia który ukradl koła i plecak..Na tylu policjantow ilu jest w lubaniu to naprawde super wynik,pan jadący rozbitą omegą którego-złapali"przypadkiem",ponieważ akurat wracali :)wystarczy ze skrwcilby szybciej w jakis las i słuch by po nim zaginal.Masakra inaczej nie nazwe tego co sie dzieje a druga sprawa łby jeżdzace autami w leasingu robiacych sobie autostrade z olszynskiego odcinka dk30 to mają sami sie wyeliminowac pozabijac innych czy sami ludzie maja ich łapac??bo to co sie dzieje na obwodnicy i odcinku od sthila do jalowca to tolana paranoja a po 22 to juz wogole
Policyjny
Policyjny 07.08.2020, 16:32
Farbas... Tyle sie mowi o szkodliwosci cpania a Ty walisz do nosa na potęgę
Funkcjonariusz SB
Funkcjonariusz SB 07.08.2020, 14:31
Ooo grubo to piwoszy już nie łapią???
Sylwek
Sylwek 06.08.2020, 11:24
Głupie prawo, każdy człowiek dobrze wykorzystany jest na wagę złota zrobić obozy pracy zsumować mu szkody jakie wyrządził dać 5 zł na godz i niech odrabia miesiącami latami,a tak tylko państwo będzie musiało opłacać strażników,leni śmierdzących ich trzynastki,czternastki emerytury i inne cuda,zero rozwoju w tym kraju a on i tak po paru latach wyjdzie głupszy jak tam poszedł a w szkołach uczą bzdur o królu Jagiełło,i innych oszolomach zamiast uczyć dzieci myślenia to potem nie wiedzą co mają zrobić z sobą i tak kończą jeden głupszy od drugiego to państwo nie nadaje się do zamieszkania cofamy się w rozwoju łatwy test czy jesteś głupi ,a czy oglądasz telewizję ,a zwłaszcza seriale ??
Maaaa
Maaaa 06.08.2020, 11:17
Niech sobie posiedzi ***. Ludzie pracują aby cos kupić a taka menda włazi jak do siebie. No po co pracowac jak mozna cos zaj...ać!!!!
Obserwator
Obserwator 06.08.2020, 10:55
Powinni wziąść sie za ćpunów i złodzieji z ul. Tkackiej
Tam dopiero jest patologia . Policja powinna się zainteresować klatką koło piekarni na ul.Tkackiej.
Tam dopierą bedą mieli wyniki .
Cichy
Cichy 06.08.2020, 14:39
Temat narkotyków na terenie Lubania jest dla policji tematem tabu. Każdy wie kto rozprowadza, każdy wie gdzie kupić ale nikt z tym nic nie robi. Monitoring posiadamy za kilkanaście tyś i co ? Nadaje się dla straży miejskiej aby widzieć czy ktoś nie stoi na pasach. I to od lat się nie zmienia i się nie zmieni. To jak ma być w tym kraju dobrze ? Policjant ma BMW w leasingu to nie będzie się narażał. Jeszcze mu je podpalą albo ukradną. A tak ja mam spokój i Wy róbcie co chcecie. Aby dotrwać do praw emerytalnych. A ćpunek siedzi sobie w domu i handluje, nie musi wstawać rano do pracy, martwić się co go w tej pracy spotka itd. Lokalni biznesmeni można powiedzieć. Lepiej jakby Państwo już zalegalizowało handel, wtedy policja nie musiałby udawać jak to rozgryzają szajkę narkotykową tylko już nie skrycie mogliby się zająć w 100% lokalnymi "przestępcami" pijącymi piwo w miejscach publicznych. Tak to wygląda niestety. Policja straciła szacunek już dawno dawno temu...
Grażyna
Grażyna 08.08.2020, 08:21
To prawda. Ćpuny w Lubaniu mają raj, a policja ma to w głębokim poważaniu.
Pikoludy snują się ulicami, szczają gdzie popadnie i w środku nocy wydają zwierzęce okrzyki na ulicach. Moje dzieci boją się spać! Gdzie jest lubańska policja???
Sklep Żabka na Wąskiej- masakra. Pod tym sklepem to jest dopiero zbiorowisko!
Lubań - miasto Pikoludów.

Farbas
Farbas 06.08.2020, 20:54
Policja nic nie robi bo ma za duże pieniądze od łysoli ze zgorzelca. Lubaniu kwitnie metamfetamina i kradzież samochodów to już wiadomo od dłuższego czasu
Małgorzata