Wpadł przez pudełko - policjanci zatrzymali włamywacza

  • 04.08.2020, 14:19 (aktualizacja 04.08.2020, 15:10)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Wpadł przez pudełko - policjanci zatrzymali włamywacza

Podziel się:

Oceń:

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał mieszkaniec Lubania. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym jak włamał się do pomieszczenia piwnicznego swojego sąsiada w jednym z bloków na terenie Lubania. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionych strat na kwotę blisko 4 tysięcy złotych. W trakcie przeszukania piwnicy podejrzanego policjanci ujawnili rower pochodzące z innej kradzieży.

Oficer dyżurny lubańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do piwnicy w budynku mieszkalnym na terenie Lubania. Sprawca po tym jak uszkodził zawiasy oraz skoble w futrynie zdjął zamknięte na kłódkę drzwi wejściowe i dokonał kradzieży znajdujących się w pomieszczeniu dwóch rowerów, 3 kartonów z winem oraz kompletu wędek. Zatrzymany najprawdopodobniej przez pomyłkę na miejscu przestępstwa pozostawił plastikowe pudło, w którym znajdowały się między innymi wiertło, radioodtwarzacz, części rowerowe.

Zgłaszający gdy tylko zauważył fakt włamania zamknął piwnice na kłódkę a następnie czekał poza pomieszczeniem na przybycie patrolu policji. Gdy po kilku minutach powrócił do komórki zauważył, że plastikowy pojemnik „przemieścił się” i obecnie znajduje się w pomieszczeniu piwnicznym sąsiada. Jednak na miejscu nikogo nie zastał.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili właścicielkę sąsiedniej piwnicy. W trakcie wykonywanych czynności w pomieszczeniu przynależącym do mieszkania właścicielki, a użytkowanym przez jej syna funkcjonariusze ujawnili rower pochodzący z kradzieży zaistniałej 20 lipca br. w Lubaniu. Młody mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

28 – latek usłyszał już zarzuty kradzieży i włamania, do którego się przyznał. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, że dopuścił się tego czynu w ciągu 5 lat po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, kara może być surowsza. 

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Zdjęcia (4)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

On
On 05.08.2020, 19:39
Takim zlodziejaszkom powinni rączkę upier...... ć. Oczywiście bez żadnych w przyszłości rent i innych zasiłków. Nim by sięgnął po cudze to by najpierw może pomyślał czy warto
Balcerek
Balcerek 05.08.2020, 09:29
Na sam pierw trzeba zapukać !
Łach
Łach 04.08.2020, 17:49
Jednym słowem patologia.Matka pewnie pijaczka a ojciec napiernicza ich oboje jak się razem nachleją. Polska rzeczywistość, nic nowego ;-)
nju
nju 05.08.2020, 07:07
Jeżeli to tylko przypuszczenia, zachowaj je dla siebie. Dzieci wielu tzw. porządnych ludzi piją, ćpają i kradną.
Jump
Jump 05.08.2020, 09:50
Ale to nie jest reguła. Regułą jest że patologia rodzi patologię!
Kwinto
Kwinto 04.08.2020, 16:58
Kiedyś złodziej to nawet na swojej dzielnicy nie kradł, a teraz obrabia sąsiada. O tempora, o mores.

Pozostałe