Wideo. Uroczy wilczek bawi się w lesie

  • 04.08.2020, 08:37
  • Red.
Wideo. Uroczy wilczek bawi się w lesie Nadleśnictwo Bolesławiec

Podziel się:

Oceń:

Nadleśnictwo Bolesławiec udostępniło film z fotopułapki z uroczym, małym wilczkiem, który bawi się w lesie. Jest też ważne przesłanie.

Fotopułapka zamontowana w lesie przez Nadleśnictwo Bolesławiec uchwyciła beztroską zabawę małego wilczka. Zwierzę radośnie podskakuje i macha dużymi uszami. Do nagrania jest jednak ważne przesłanie. Leśnicy apelują, by pod żadnym pozorem nie zabierać młodych zwierząt z lasu. 

Natura ma proste rozwiązania i mechanizmy ukierunkowane na przeżycie, naprawdę nie musimy jej pomagać. Jeśli więc zobaczycie takiego słodkiego dzieciaka w lesie to ZOSTAWCIE GO W JEGO DOMU. To jest najlepsza rzecz jaką możecie dla niego zrobić. Inną sprawą jest, że są ludzie , którzy dla pieniędzy i chęci zysku potrafią takie dzieciaki wyciągać z nor i gniazd. Dla chęci posiadania i poskromienia czegoś dzikiego....Młode wilczki np. są zabierane i sprzedawane do hodowli lub przetrzymywane i traktowane jak psy....choć psami nigdy nie będą... - informuje Nadleśnictwo Bolesławiec. 

Niestety co roku młode zwierzęta są przywożone chociażby do "Klekusiowa" Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Tomaszowie Bolesławieckim. Nigdy nie należy zabierać młodych zwierząt z lasu. Robimy im w ten sposób krzywdę. 

Red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

J
J 06.08.2020, 19:08
Film jest z tego roku ;) kamera miała nie przestawiony zegar
ja
ja 04.08.2020, 14:10
oby żył i rósl jak najdłużej,mam nadzieje że jakis popaprany myśliwy go nie wytropi
Jano
Jano 04.08.2020, 17:29
Spokojnie nic mu nie grozi. Myśliwi boją się takich zwierząt,oni tylko potrafią wysypać jedzenie pod ambonę i wtedy strzelać jak są zabezpieczeni drabinką a zwierze jest bezsilne bo po niej nie wejdzie. Dodatkowo zwierzę jest zaskoczone podczas posiłku, To są Polscy myśliwi.
Wilkofan
Wilkofan 04.08.2020, 13:01
A z kiedy jest ten filmik..bo wg kamery 10.11.2016....i nie wiadomo czy z archiwum wyciagniete czy terazniejszy obraz naszych lasow ino z nieprzestawionym zegarem kamerki...no ale fajny zwierzak

Pozostałe