Pracowity weekend Karkonoskiej Grupy GOPR

  • 03.08.2020, 08:45 (aktualizacja 03.08.2020, 12:21)
  • Red.
Pracowity weekend Karkonoskiej Grupy GOPR

Podziel się:

Oceń:

Lato, wakacje, ładna pogoda. To sprawia, że karkonoskie szlaki odwiedza mnóstwo turystów. Więcej osób w górach oznacza więcej wypadków i więcej pracy dla ratowników z Karkonoskiej Grupy GOPR.

Jak informują ratownicy, miniony weekend był mocno pracowity. Piękna pogoda sprawiła, że w Karkonoszach pojawiło się sporo turystów. Niestety doszło też do kilku wypadków. 

Wczoraj przeprowadziliśmy 2 akcje ratunkowe. Pierwsze zgłoszenie z góry Chojnik dotyczyło turystki, która doznała ciężkiego urazu nogi, chwilę później Ratownik Dyżurny odebrał kolejne wezwanie pomocy od kobiety, również z urazem kończyny dolnej. Drugi wypadek miał miejsce w trudnym terenie w rejonie rozdroża pod Wielkim Szyszakiem, jednak dzięki zadysponowaniu do działań wojskowego śmigłowca W-3 Sokół, udało się sprawnie i szybko przeprowadzić akcję, która wymagała zaangażowania większej ilości ratowników - informuje GOPR Karkonosze. - W ostatnich tygodniach obserwujemy wysoką aktywność turystów w rejonie naszego działania. Wielu turystów wybiera rzadziej odwiedzane rejony i szlaki, które często są mniej dostępne, ale i bywają trudniejsze. Przed wyjściem w góry przygotujcie się dobrze, zaplanujcie trasę wycieczki względem waszych możliwości, dobierzcie odpowiednie ubranie oraz sprzęt i przede wszystkim pamiętajcie o w pełni naładowanym telefonie komórkowym z zapisanym numerem ratunkowym GOPR 985 oraz aplikacją Ratunek - dodają ratownicy. 

Wybierając się w Karkonosze należy dobrze przygotować się do drogi oraz nie przeceniać swoich możliwości. Nasze najbliższe pasmo górskie jest piękne, ale bywa też niebezpiecznie. 

Red.

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe