Lubań. Przybywa chorych na koronawirusa

  • 31.07.2020, 11:40 (aktualizacja 31.07.2020, 11:48)
  • red.
Lubań. Przybywa chorych na koronawirusa

Podziel się:

Oceń:

Kolejny mieszkaniec Lubania ma pozytywny wynik testu na obecność Sars-Cov-2. Jak by tego było mało, na jednym z oddziałów lubańskiego szpitala hospitalizowany jest pacjent z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa.

Niestety przybywa zachorowań na terenie Lubania. Dziś Honorata Stachowicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaniu potwierdziła nam informację, że potwierdzono kolejny, trzeci w ostatnim czasie, przypadek zachorowania na koronawirusa.

O pozytywnym wyniku testu wczoraj wieczorem dowiedział się mieszkający w Lubaniu mężczyzna. W sumie od początku pandemii jest to 36 przypadek zachorowania na Covid-19 na terenie powiatu lubańskiego.

Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się również, że na jeden z oddziałów lubańskiego szpitala przyjęto pacjenta z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa.

- Na oddziale hospitalizowany jest pacjent z podejrzeniem, pobrane są już próby do badania. Szpital wszczął już odpowiednie procedury a pracownicy, którzy mieli kontakt odesłani zostali do domów. - powiedziała nam dziś dyrektor PSSE w Lubaniu.

Dziś ministerstwo zdrowia poinformowało o 657 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z czego 35 dotyczy mieszkańców Dolnego Śląska.

 

 

red.

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zbyszko
Zbyszko 04.08.2020, 09:37
Ksiądz, u którego potwierdzono obecność wirusa Sars-CoV-2, w okresie od 17 do 31 lipca odprawiał msze w kościołach w czterech miejscowościach w woj. zachodniopomorskim. Kwarantannie zostało poddanych około 120 osób.
Sanepid w Gryfinie poszukuje osób biorących udział w mszach w kościołach w Klępiczu, Starym Objezierzu, Nowym Objezierzu oraz Żelichowie pomiędzy 17 a 31 lipca po tym, jak u sprawującego w nich posługę kapłana potwierdzono zakażenie koronawirusem.
Komunikat w tej sprawie wydała kuria Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
"Otaczamy modlitwą Księdza i wszystkich, od których przyjął zakażenie, a także potencjalnie zagrożonych oraz służbę zdrowia i służby sanitarne.”
==============
Zamiast tych pustych w swej treści i formie nieskutecznych modlitw lepiej zarządzić odpowiednią dyscyplinę oraz przypominać o obowiązku przestrzegania w każdych warunkach życia społecznego odpowiednich do danej sytuacji norm sanitarnych.
Ewa
Ewa 03.08.2020, 17:23
Bardzo dobrze. Pruliście się, że obostrzenia, że nielegalnie zakazy, że ograniczenie dla działalności firm( niektórzy to nawet pozwy na Rząd szykują), że za długo, że dzieci po loda do sklepu nie można nawet puścić, że seniorzy blokują godziny w biedrze itp, że z dziećmi już w domu szaleństwa można dostać, bo nauka zdalna, macie teraz, to jest dopiero początek. Za jakiś miesiąc dzieci pójdą do szkoły i wedle życzenia nawet słowa się nie odezwiecie, jak wam każą maseczki nakładać.
Miki
Miki 03.08.2020, 08:44
Co do maseczek, to tylko nieliczni noszą je prawidłowo. Reszta jak obserwuję to nosi je pod brodą, lub pod nosem. To co to jest za sens?? Tak samo jest z nieprzestrzeganiem dystansu chociażby w sklepach w kolejkach do kasy, jeden drugiemu na plecach wisi. Z dezynfekcją rąk też nie najlepiej jest. No to mamy co mamy. Lepiej nie będzie.
Zzzzzz
Zzzzzz 02.08.2020, 23:18
MOPS to pikuś to co się dzieje w Zamku Czocha to dopiero jest jazda. Odległości żadnych, na zwiedzaniu upycha sie po tyle osób, że w salach się ledwo mieszczą, o maseczkach można pomarzyć, a obsługa nic z tym nie robi. Dla dyrekcji tylko kasa się liczy. Więc to tylko kwestia czasu jak pół powiatu będzie na kwarantannie lub nie daj Boże w szpitalu. Ja się pytam gdzie jest nasz Sanepid przecież to z zamku przyszło pierwsze ognisko w naszym powiecie.
Ps. na parkingu naliczyłem 24 samochody na rejstracji ze śląska tylko w niedzielę.
Grażyna
Grażyna 02.08.2020, 20:27
Nie rozumiem dlaczego nie ujawnia się miejsca zamieszkania osób zarażonych, przecież ich sąsiedzi mogliby być bardziej czujni i zatroszczyć się o chorych.
Ja
Ja 04.08.2020, 13:13
Żeby im sąsiedzi drzwi gwoździami od zewnątrz zabili?
RODO
RODO 03.08.2020, 07:51
Bardzo dobrze że takich danych się nie ujawnia. Po pierwsze jest tajemnica lekarska, po drugie jest RODO. Gdy chorzy zechcą pomocy od sąsiadów to sami o to poproszą. A czujność to trzeba zachować wobec wszystkich spotkanych, bo każdy może być zarażony.
Gizmo
Gizmo 02.08.2020, 20:09
A ilu zaraziło się zwykłą grypą? Trzy razy więcej a może jeszcze więcej i nie ma paniki? Ludzie zacznijcie myśleć!!!
Myślący Ludź
Myślący Ludź 03.08.2020, 07:55
Myślimy i dlatego wiemy że zwykła grypa nie powoduje tyle ofiar śmiertelnych co COVID 19.
Gizmo
Gizmo 03.08.2020, 17:58
Myśl logicznie - chcesz aby dodać jeszcze ile osób zmarło na zwykłą grypę? A może podać statystyki zgonów na inne choroby? Skoro ślepo wierzysz w bełkot TVN to proponuję zawiąż się w wielkiej prezerwatywie i tak wegetuj. 😉
czytelniczka
czytelniczka 02.08.2020, 16:35
Dla mnie ten wirus zaczyna być jakąś wirtualną chorobą, bo praktycznie tylko w internecie czytam, ile zakażeń dziennie, itd. Będąc u fryzjera, pytam mojej fryzjerki: - słuchaj, u ciebie tak dużo osób przewija się każdego dnia, może któraś z twoich klientek zna kogoś chorego na koronowirusa? Nie - odpowiada. Jestem u kosmetyczki, pytam o to samo. I tu podobnie, żadna klientka nie zna nikogo chorego. To jak to jest? Ponoć ludzie starsi są bardziej podatni. W większości naszych rodzin mamy seniorów, ale każdy dziadziuś i babcia których znam, mają się dobrze. Powiem szczerze, nie ogarniam tego wszystkiego. Noszę maseczkę, dezynfekuję ręce i zastanawiam się, co dalej? Nie znam nikogo chorego. A jak by tego było mało, ostatnio siostra z Berlina przyjechała i też nie zna nikogo chorego. Trzymajcie się zdrowo!
klient
klient 02.08.2020, 11:00
Poczekajcie jak w Lubańskim MOPS się wirus rozwinie, gdyz to jedyna instytucja która przyjmuje wszystkich a pracownicy chodzą w teren. Urząd się boi a mops na pierwszy ogień wystawia. Czy to nie jest jawna głupota rządzących??? Ja sam się boję że mnie zarażą.
Żabcia
Żabcia 02.08.2020, 00:04
W Intermarche w piątek nie było płynu do dezynfekcji rąk...w sobotę dalej nie było... Ciekawe czy będzie w poniedziałek? 🤔
klient
klient 01.08.2020, 19:48
POczekajcie jak wirus zacznie szaleć w Lubańskim MOPS, gdyż to jedyny zakład pracy(biuro), który przyjmuje wszystkich ludzi i pracownicy chodzą w teren. Urząd się boi a oni z ludźmi mają najbliższy kontakt. Komuś brakuje rozumu!!!
Ja
Ja 01.08.2020, 13:03
Ludzie bez maseczek w sklepach i komunikacji.Jak długo można mówić i przekonywać? Inaczej się nie da jak po kieszeni.Wtedy zrozumieją .
antysystem
antysystem 02.08.2020, 05:06
ludzie bez masek to ludzie potrafiący myśleć w przeciwieństwie do ciebie matole
Dramat
Dramat 02.08.2020, 21:02
Co za poziom, chyba należy wrócić do lekcji wychowania.
Ja123
Ja123 02.08.2020, 18:50
Ale piszesz tu tylko o ludziach myślących inaczej. O ludziach z mniejszości bo większość jednak nosi maski. Piszesz o cholernych, zadufanych w swoim ego, gdzie myślenie ich nie przekracza czubka własnego nosa. Nie boisz się wirusa ok, ale zrób wszystko aby nie roznosić tego lub każdego innego wirusa na innych ludzi. Jak umrze ktoś z twojej rodziny to na opamiętanie będzie za późno.
panjapa
panjapa 02.08.2020, 18:46
Potrafią myśleć, a możesz powiedzieć czym oni myślą? Poza tym naucz się pisać po polsku i nie porównuj innych do siebie. Jeżeli sam jesteś matołem to nie znaczy, że inni też nimi są.
Idiota
Idiota 01.08.2020, 11:49
W sklepie chcą odwołać sobotę z powodu koronawieusa. I co?
somsiad
somsiad 01.08.2020, 09:17
A następnym ogniskiem będą te wodne ślizgawki koło basenu.
Holender
Holender 31.07.2020, 20:15
Co wy z tymi maseczkami
Czy wszyscy je regularnie zmieniacie i prawidłowo ściągacie?
90% noszących maseczki używa ich nie prawiowo.
W Holandii np. maseczki nie są obowiązkiem i jakoś chorych nie przybywa w zawrotnym tempie bo dbają o dystans.
Wsadźcie sobie w d... pe te maseczki
luki
luki 04.08.2020, 22:44
Amebo umysłowa, tu nie chodzi o to żebyś TY się nie zaraził ale jak bedziesz kichał i prychał to będziesz to robił w maseczkę a nie na wszystkich do okoła. Powinny być SUROWE kary za brak maseczki oraz dla tych co udają że je noszą (na brodzie)! Maseczka to na obecną chwilę jedyny środek zapobiegający rozprzestrzenianiu się chorób przekazywanych drogą kropelkową !!!
Pfi
Pfi 01.08.2020, 23:08
Ale śmieszne. Nie udawaj ciemnogrodu. Wiem kim jesteś!
Pisior
Pisior 31.07.2020, 23:40
Święta racja
Rysiek
Rysiek 31.07.2020, 22:56
Głupich nie sieją sami się rodzą, to do Ciebie Holender.
Hans
Hans 01.08.2020, 20:17
Jesteś Ryszard świetnym tego przykładem
Zadbana
Zadbana 31.07.2020, 17:57
Maseczki szkodzą tym, co mają taki gnój w gębach, że nie są w stanie sami wąchać swojego smrodu. Normalni ludzie nie mają najmniejszego problemu z noszeniem maseczki.
Logik
Logik 01.08.2020, 10:57
Normalni ludzie nie obrażają innych pisząc o "gnoju w gębach" . Każdemu należy się szacunek bo każdy jest człowiekiem, nawet abnegat.
Filon
Filon 01.08.2020, 19:17
No ale jak ma gnój w gębie to co....?
Globalna Świadomość
Globalna Świadomość 04.08.2020, 13:57
Lepiej mieć w gębie niż w mózgu!
Lol
Lol 31.07.2020, 16:45
Na wejsciach do sklepow chyba nie da sie juz wyrazniej napisac, ze trzeba miec maseczke podczas zakupow, a i tak polowa klientow maseczek nie ma,pytanie po co sa tam ochroniarze???? Ludzie narzekaja na wszsytko, a jak zwrocisz uwage to wiązankę taka mozna uslyszec ze szok....
dan
dan 01.08.2020, 22:58
Obsługa sklepów sama nie nosi wystarczy wpaść do Brico
Klient
Klient 01.08.2020, 11:01
Zgadza się. Na początku pandemii ochroniarze nie wpuszczali do sklepu bez maseczki, a teraz już sobie odpuścili.
Marcyan
Marcyan 31.07.2020, 14:42
A kiedy w Lubaniu?
Widocznie Bóg tak chciał!
Ksiondz zarażony koronawirusem. Kościół w Katowicach zamknięty
Jeden z ksienży z katowickiego kościoła parafii pw. Świentego Jana i Pawła Menczenników jest zakarzony koronawirusem. Kościół został zamknięty do odwołania.
Śledczy
Śledczy 02.08.2020, 00:02
Ależ ściemniasz z tą ortografią! Nie zanudzaj też "ksiądzem", religią, szmanami, ciemnotą, itp. Chociaż to sztuka tak pisać! Widać, że robisz to za-wo-do-wo i wszędzie tego pełno na e-lubań!
111
111 01.08.2020, 16:29
Prosze Cie słownik ortograficzny . Jesli juz tak chcesz komentarz napisac
emeryt
emeryt 01.08.2020, 08:03
razem z wirusem szerzy się analfabetyzm. Ratunkuuu....
,
, 31.07.2020, 17:02
W Lubaniu czarnych wirus się nie ima 😁
obywatel
obywatel 31.07.2020, 14:37
Dlaczego obywatel zwraca uwagę policjantom, że w sklepie należy nosić maseczki? Nie powinno być odwrotnie?
Gdzie sanepid, gdzie policja, gdzie kontrole. Ciągle powołujemy się jak to jest w innych krajach, bierzmy zatem przykład: kary nawet za nieprawidłowe noszenie maseczki nie mówiąc już o jej braku.
klient
klient 31.07.2020, 17:05
W sklepie pracownicy powinny dbać o warunki narzucone przez rząd nie policja, dlatego wkrótce zaczną się sypać mandaty dla sklepikarzy za nieprzestrzeganie
,
, 31.07.2020, 17:03
Obatel sam sobie hoduj grzyby w płucach.
.
. 31.07.2020, 19:09
na grzyby w mózgu lekarstwa brak
Cezary Cezary
Cezary Cezary 31.07.2020, 13:50
Pracownicy którzy mieli kontakt odesłani do domu :) Ja bym im jeszcze dał bilety autobusowe niech sobie jadą nad morze.
Zbyszko
Zbyszko 31.07.2020, 12:28
U czterech księży z parafii w Pile potwierdzono obecność koronawirusa. Sanepid prosi o kontakt wiernych, którzy w ostatnich dniach przyjmowali tak zwaną komunię świętą w kościele parafialnym Świętej Rodziny - apeluje o to także prezydent Piły, który deklaruje również finansowe wsparcie dla parafii.
Zakażeni to trzej księża z salezjańskiego inspektoratu, którzy nie mieli żadnego kontaktu z parafią i jeden ksiądz odprawiający normalnie w kościele msze.
Boże ich miej już litość!
Ksiądz
Ksiądz 31.07.2020, 14:07
Idiota, tak zwaną? Ale jak będziesz umierać to będziesz ich Boga wzywał
Anty-Klerykus