Policjanci odnaleźli nastolatkę, która zgubiła się w lesie

  • 29.07.2020, 13:44 (aktualizacja 29.07.2020, 14:14)
  • red./KPP Bolesławiec
Policjanci odnaleźli nastolatkę, która zgubiła się w lesie

Podziel się:

Oceń:

13-latka chciała dotrzeć na teren sąsiedniego województwa, aby zrobić zdjęcie, które chciała umieścić w mediach społecznościowych. Dziewczynka w pewnym momencie straciła orientację i zgubiła się w lesie. W odnalezieniu zaginionej pomocny okazał się jej telefon komórkowy.

Policjanci z Bolesławca otrzymali zgłoszenie o 13-letniej mieszkance powiatu lwóweckiego, która podczas wycieczki rowerowej zagubiła się w lesie. Oficer dyżurny natychmiast we wskazany rejon wysłał policjantów z Nowogrodźca.

Po chwili do mundurowych dotarła kolejna informacja, że przy autostradzie A4 stoi samotna młoda kobieta. Funkcjonariusze podejrzewali, że może to być zaginiona. Dyżurny próbował połączyć się telefonicznie z nastolatką, ale ze względu na rozładowującą się baterię w jej telefonie, kontakt był utrudniony.

Policjanci prowadzący poszukiwania podczas przejazdu autostradą zauważyli dziewczynę, która ewidentnie była zagubiona i znajdowała się bezpośrednio przy drodze szybkiego ruchu. Jako pierwszy do wystraszonej nastolatki dotarł dzielnicowy. Szybko okazało się, że była to właśnie zaginiona 13-latka. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało i czuła się dobrze. Dziewczynka wyjaśniła mundurowym, że rower zostawiła w lesie, a sama przeszła przez ogrodzenie i dotarła do autostrady. Funkcjonariusze udali się po jej porzucony jednoślad i wraz odnalezioną dziewczynką przemieścili się do bolesławieckiej komendy, gdzie następnie nastolatka została przekazana rodzicom.

Odnalezione przez mundurowych dziecko wróciło całe i zdrowe do domu. Okazało się, że rodzice nie znali prawdziwego celu wycieczki swojej córki, ponieważ wedle ich wiedzy miała ona pojechać do koleżanki.

red./KPP Bolesławiec

Zdjęcia (2)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cezary Cezary
Cezary Cezary 30.07.2020, 10:11
Kompas, GPS, mapy, telefon, latarka .
No i co z tego , trzeba jeszcze umieć używać a do używania trzeba mieć prąd, środek dnia a bateria pusta, nic w tym dziwnego skoro pół dnia scroolowała fejsa.
kawa
kawa 30.07.2020, 08:07
bełkot, w jaki sposób pomógł jej teltfon?
kiedyś
kiedyś 30.07.2020, 07:42
kiedyś to były czasy bo były małe lasy
Korynna
Korynna 29.07.2020, 17:00
Och! To policyjne pisanie.
Na szczęście nic poważnego jej się nie stało i czuła się dobrze.
=========
W ogóle jej się nic nie stało - ani poważnego ani nie poważnego.
Kiedyś to były czasy
Kiedyś to były czasy 29.07.2020, 15:09
Takie są właśnie teraz dzieci. Oczy wpatrzone w telefon, YouTube, Facebook, itp. Chodzą jak naćpane. Okłamują rodziców. Kiedyś tak nie było. Dostawało się w dupę za przewinienie i dzieci chodziły jak zegarki. A teraz włażą na głowy rodziców.
Igor
Igor 29.07.2020, 16:10
Fakt, sam chodziłem jak zegarek, dni tygodnia nauczyłem sie po 11 pasie nawet wspak... co nie zmienia faktu, że często rodzice myśleli, że jestem pod domem a byłem 20km dalej. Jak się udawało wrócić to zadek nie bolał. Prawa młodości, trendy.. poprostu się nic nie mówiło..... Tylko kiedyś to się robiło z ciekawości, odkrywania nowych miejsc a nie dla lansu

Pozostałe