Spotkanie Starosty z Marszałkiem

  • 29.07.2020, 13:27 (aktualizacja 29.07.2020, 14:12)
  • Powiat Lubań
Spotkanie Starosty z Marszałkiem

Podziel się:

Oceń:

Współpraca polsko-niemiecka, kontynuacja realizacji projektu „Kom(m)ando „Zur Hilfe! Na pomoc!” oraz inwestycje, które samorząd województwa we współpracy z naszym powiatem realizuje dla mieszkańców tej części Dolnego Śląska to główne tematy rozmów starosty Walerego Czarneckiego z marszałkiem Cezarym Przybylskim.

We wspólnych rozmowach uczestniczyli również Dietmar Buchholz, Nadburmistrz Miasta Löbau. Rozmawiano o wyzwaniach, stojących przed samorządem Powiatu Lubańskiego oraz możliwości jego kontynuacji. W ramach projektu, realizowanego od 2017 roku przez powiat lubański oraz niemieckie miasto Löbau, doposażone zostały jednostki straży pożarnej w powiecie czy prowadzone były wspólne ćwiczenia służb. Głównym celem było rozwijanie współpracy transgranicznej w przeciwdziałaniu występowania katastrof i klęsk żywiołowych. Jest pomysł na kontynuacje tych działań.

Wśród wielu poruszanych tematów znalazły się kwestie związane z inwestycjami drogowymi na terenie Powiatu Lubańskiego. Rozmawiano o modernizacji odcinka drogi w Pobiednej biegnącego od granicy miejscowości, przez ulicę Nowomiejską. Środki na remont tej drogi pozyskane zostały z budżetu województwa, a Powiatowy Zarząd Dróg jest już w trakcie przygotowywania postępowania przetargowego na realizację tego zadania.

Starosta zwrócił również uwagę na pilną potrzebę remontu drogi wojewódzkiej biegnącej przez Radogoszcz (droga Nr 357). Wcześniej spotkanie w tej sprawie odbyło się również w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei we Wrocławiu, w której uczestniczył dyrektor tej instytucji Leszek Loch.

Walery Czarnecki podkreślił, że droga ta wymaga pilnego remontu, a mieszkańcy bardzo czekają na realizację tej inwestycji. Jest ona ciągle łatana i znajduje się w bardzo złym stanie technicznym.

Rozmowy dotyczyły także wyrażenia opinii w sprawie przypisania naszego powiatu do obszarów odpowiedzialności Centrów Zdrowia Psychicznego dla Województwa Dolnośląskiego. Starosta poinformował, że opowie się za rozwiązaniem przyjętym przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, gdzie Powiat Lubański umieszczono w Centrum Zdrowia Psychicznego Nr 1, wspólnie z powiatami – bolesławieckim i lwóweckim.

Powiat Lubań

Zdjęcia (3)

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maryjusz
Maryjusz 31.07.2020, 17:36
Cyt. Starosta zwrócił również uwagę na pilną potrzebę remontu drogi wojewódzkiej biegnącej przez Radogoszcz (droga Nr 357). Wcześniej spotkanie w tej sprawie odbyło się również w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei we Wrocławiu, w której uczestniczył dyrektor tej instytucji Leszek Loch.
===============
Brawo Waleryjan! Widocznie już cie też podkurwia jak jeździsz tą drogą i cie trzepie w protezach. Jesteśmy zatem przy nadziei że tę pilną uwagę łaskawie przyjmie pan Cezaryjusz.
Odliczamy zatem czas oczekiwania.
zulu
zulu 31.07.2020, 23:28
Cię trzepie w protezach .Brawo .
Lilo
Lilo 29.07.2020, 20:05
Nie spotykajcie sie z tym oszustem Przybylskim. Kto z nim przystaje oszustem sie staje. Olewajcie Przybylskiego bo to oszust i kłamca przekupny
CBA
CBA 30.07.2020, 08:49
Tak POdejrzewałem.
Jarek
Jarek 29.07.2020, 14:21
Może pan starosta pochwali się takim osiągnięciem: https://interwencja.polsatnews…
Lucjan
Lucjan 31.07.2020, 17:38
Ale w czym problem. Małżeństwo ma darmowy wikt w ramach ekwiwalentu - nie jeden tak by chciał.
jasio
jasio 01.08.2020, 08:58
Lucjanie pies jak nie ma co robić to ja... liże .Rozumiem że ktoś ci płaci za pisanie bzdur.
zulu
zulu 31.07.2020, 23:34
Jaki wikt ,jaki ekwiwalent?Tylko smród i hałas.Lucjan pisze na zlecenie i za srebrniki ?

Pozostałe