Bolesławiec. Będzie nowy oddział zakaźny

  • 29.07.2020, 13:18 (aktualizacja 29.07.2020, 14:12)
  • Źródło: Bolec.info
Bolesławiec. Będzie nowy oddział zakaźny Zdjęcie: Bolec.info

Podziel się:

Oceń:

Do października ma powstać nowy budynek z 65 łóżkami. - Plan jest realny - mówi dyrektor szpitala, Kamil Barczyk.

Bolesławiecki SP ZOZ pracuje właśnie nad powstaniem nowego oddziału zakaźnego. Utworzenie oddziału dodatkowego mającego 65 łóżek to nowy budynek, który miałby stanąć do października, aby być gotowym na ewentualną drugą falę epidemii.

- Stawiamy nowy budynek na terenie szpitala, za głównym budynkiem - mówi dla Bolec.Info dyrektor SP ZOZ, Kamil Barczyk. - Szpital będzie dzięki temu funkcjonował normalnie, a oddział zakaźny będzie w osobnym budynku.

Tak szybka inwestycja jest możliwa, bo konstrukcja budynku ma być modułowa i szybka w montażu. Nowy oddział zakaźny ma kosztować około 6 mln złotych, półtora miliona ma dać Urząd Marszałkowski, w inwestycji ma partycypować także Powiat Bolesławiecki.

Źródło: Bolec.info

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PeHa
PeHa 30.07.2020, 18:04
Koronawirus w Polsce. Mamy rekord. "Ludzie muszą się opamiętać"
Padł rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. W czwartek mamy 615 nowych przypadków zachorowań. - Na razie będzie tylko gorzej - przewiduje w rozmowie z WP prof. Włodzimierz Gut wirusolog z Państwowego Zakładu Higieny.
+++++++++++++
Natomiast zbratany po nazwisku z profesorem - też profesor, tylko że z bożej łaski ks. Tadeusz GUT ogłosił urbi et orbi w radyju co-Maryja, że w kościele w ogóle, a przy połykaniu ciała pańskiego w postaci wafelka zwanego najświętszym sakramentem w szczególności zarazić się nie można. Konsekrowane dłonie kapłańskie za sprawą Ducha Świętego są sterylnie czyste czyli zawsze wolne od wirusa.
Belfer
Belfer 01.08.2020, 00:28
Jesteś dziennikarzem TVN ?
Zbyszko
Zbyszko 30.07.2020, 13:58
Decyzja na czasie! Mamy rekord zachorowań. Ekspert o przyczynach
Koronawirus w Polsce. W ciągu ostatniej dobry odnotowano aż 615 nowych przypadków koronawirusa. To rekord w Polsce od początku pandemii. Wirusolog jednak uspokaja i podkreśla, że dużo gorzej będzie jesienią.
======
Śluby, komunie święte i nieświęte, wesela no i wielka troska rządu w opanowaniu sytuacji na Śląsku.
Marta
Marta 30.07.2020, 08:43
Brawo. Takiego menedżera życzyliby sobie mieszkańcy powiatu lubańskiego.

Pozostałe