Druga fala epidemii dotarła do Lubania

  • 29.07.2020, 12:20 (aktualizacja 29.07.2020, 12:31)
  • red.
Druga fala epidemii dotarła do Lubania

Podziel się:

Oceń:

Jak się dowiadujemy wczoraj zdiagnozowano dwa nowe przypadki Cowid-19 w powiecie lubańskim. Obydwa dotyczą mieszkańców Lubania.

- Mamy dwa zachorowania na terenie Lubania, wyniki dotarły do nas wczoraj późnym popołudniem - potwierdza nam Honorata Stachowicz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Lubaniu. - Podjęte są już wszystkie procedury, osoby z kontaktu poddane są już kwarantannie i będą miały wykonane badania - dodaje.

W związku z dwoma nowymi zachorowaniami kwarantanną objęto 32 osoby. W ten sposób od początku pandemii na terenie powiatu zanotowano już 35 przypadków zakażenia Sars-Cov-2.

Według niepotwierdzonych informacji przynajmniej jedna z chorych osób może być pracownikiem Zakładu Karnego w Zarębie, w związku z tym poprosiliśmy Rzecznik Prasową Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej We Wrocławiu o potwierdzenie tej informacji.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 512 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z czego 31 dotyczy Dolnego Ślaska. W sumie na terenie Dolnego Śląska od początku pandemii na Covid-19 zachorowało 3218 osób.

red.

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lubaniak
lubaniak 30.07.2020, 19:15
W sklepach i nie tylko luz blues, bez maseczek i rękawiczek. A pani sanepitka tylko informuje. Może by tak sanepid ruszył 4 litery i zaczął w końcu działać.
Army
Army 30.07.2020, 23:01
@lubaniak - Ależ ty masz beret zryty ***u.. Załóż szmaciany kaganiec na swoją głupią japę i zamilcz kretynie ciężki :/
Marcin
Marcin 30.07.2020, 17:33
Więzienia miały być najbezpieczniejsze. Tam podobno nie mógł dostać się wirus. Szkoda osadzonych, jak to się rozniesie w zarębowskim kryminale to od razu będzie +500 (około tylu więźniów liczy ZK w Zarębie) nowych przypadków.
pol
pol 30.07.2020, 22:30
co się ma roznieść tępolu,jak niczego nie ma tylko wroga żydowska propaganda.
na całym świecie oficjalnie informuje się ludzi,że nie ma żadnej epidemii,ale cóż taki tępak jak ty wsioku ze spranym mózgiem pojmie.
Racjonalista .
Racjonalista . 30.07.2020, 13:52
Bzdura na resorach !!!! Nie ma żadnego wirusa.Już mało w to wierzy.
Nie dla NWO
Nie dla NWO 31.07.2020, 12:41
Niestety większość w to wierzy...to ta większość z zabetonowanym umysłem, która nie potrafi samodzielnie myśleć! Kontrola umysłu robi swoje i mało kto wie, że NWO nie jest już teorią spiskową tylko rzeczywistością!
XX
XX 30.07.2020, 22:02
Jak cię dorwie to może być za późno by uwierzyć.
Nie dla NWO
Nie dla NWO 31.07.2020, 12:49
Prędzej dorwą go, mnie i innych, którzy nie wierzą w globalne kłamstwo zastraszeni ludzie, którzy wierzą, że szmata na twarzy ich uratuje przed tym jakże strasznym wirusem!
Dobra wiadomość dla ciebie...rycerz maltański przerwał urlop i już na pewno znajdzie sposób aby was zbawić od tej zarazy!
Naj62
Naj62 30.07.2020, 13:33
A h.....j wam do zlotów motocyklowych sami zakładajcie maseczki i będzie ok . dziady jedne
Bart
Bart 30.07.2020, 12:57
AAA DZIE
Obserwator
Obserwator 30.07.2020, 11:28
Dwa zachorowania i wystarczy , pójdzie jak po sznurku ......końca nie ma z tym koronawirusem ........jak widać będzie nas nękał przez cały rok.
yeti
yeti 30.07.2020, 18:20
Jak ludzie nie zdadzą sobie sprawy że to fałszywa pandemia z tym wirusem to będzie nas nękał i 10 lat a rząd dalej będzie robił przekręty z ludzi idiotów i niewolników.
Nie dla NWO
Nie dla NWO 31.07.2020, 12:51
,,Wirus,, to tylko początek tego co dla nas szykują...
Czytelniczka
Czytelniczka 30.07.2020, 09:39
Czytam te wszystkie komentarze i muszę przyznać, że pyskate towarzystwo mamy w Lubaniu i okolicy. Poziom kultury wypowiedzi poniżej jakiegokolwiek poziomu. Nie wstyd Wam? Nawet przed samym sobą? Nie nakręcajcie się tak.
Bolek
Bolek 30.07.2020, 05:30
Druga fala ciekawe....A we Lwówku Parafia i jakiś tam klub Leopolis zrobił sobie zlot motocyklowy na 1000 osób ciekawe ile będzie chorych i kto na to pozwolił
Racjonalista
Racjonalista 30.07.2020, 13:55
Bolek nie rób paniki !! Jaki wirus ???? Znasz osobiscie kogoś kto jest chory na tą Zorganizowaną bzdure. Przejrzyj na oczy czlowieku.
Lolek
Lolek 30.07.2020, 10:51
Jeżeli parafia i jej szaman - to nad tym czuwa Duch Święty a według pewnego wielebnego z radia Maryja - duch święty nie zaraża.
Żenada
Żenada 29.07.2020, 23:23
Pani Hanno to wkoncu srodowisko czy otoczenie??? Bo to takie maslo maslane. Jesli chcesz kobieto zabłysnąć to na poczatek naucz się logicznie konstruować zdania , a nie wyzywasz od prymitywów.
Małgorzata
Małgorzata 29.07.2020, 22:24
🙉Ale fale idą. Miesiac ,gora dwa i przyjdzie trzecia a potem caly Bałtyk w falach przybadzie. 😂😂😂 😷😷😷
Widzisz i niegrzmisz 😥
XX
XX 30.07.2020, 22:11
Poznać głupiego... ty nie założysz maseczki bo przecież jesteś ponad wszystko, nikt ci nic nie będzie nakazywał. I przez takie aspołeczne osoby inni muszą się dusić w kombinezonach, maseczkach, ryzykować swoim zdrowiem i życiem by ratować czyjeś życie.
Nie dla NWO
Nie dla NWO 31.07.2020, 12:53
A przez takie dwa x to mi ręce opadają...czytaj może niezależne źródła może wtedy nie będziesz głupot wypisywać!
XX
XX 31.07.2020, 22:29
Źródła niezależne od rozumu?😂😂😂
GREGOR
GREGOR 29.07.2020, 22:04
Jak czytam to wszystko to sie zastanawiam czy mam z idiotami do czynienia ? Co ma mateuszek- do tego ? Wszyscy z początku krzyczeli ,że są obostrzenia ,co oni z nami robią .Jak je zniesli to znowu lament .Ludzie czy wyscie dostali małpiego rozumu ? Kazdy musi mysleć i przetrwamy to swinstwo .
mar
mar 29.07.2020, 21:49
Juz ta sciema zrobila sie nudna...
Kogo
Kogo 29.07.2020, 21:11
Bzdury!!
Nie dla NWO
Nie dla NWO 29.07.2020, 18:11
Ludzie z zabetonowanym umysłem co noszą kagańce Alice Bailey byłaby dumna!

xyz
xyz 29.07.2020, 17:24
odpowiedzialności społecznej w nas zero... godne pożałowania...pycha góruje i na tym źle wyjdziemy....zobaczycie...później będzie płacz i zawodzenie...trzy czwarte kraju to astmatycy...jarający na potęgę na każdym kroku....
Ggg
Ggg 30.07.2020, 18:28
*** jesteś
słuchacz
słuchacz 29.07.2020, 15:34
Jak to ? Przecież Mateuszek powiedział jasno: NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ, MAMY WSZYSTKO POD KONTROLĄ! Czyżby Mateuszek kłamał ?
mar
mar 29.07.2020, 21:52
Swiety Mateluszek to Pinokio
Stefff
Stefff 29.07.2020, 20:08
Mateuszek oszust i kłamca. Lenił sie typ przez miesiąc do wyborów. Kłamał mówiąc że juz po epidemi. Kiedy tak kłamca i oszust stanie przed sądem i zasiądzie w celi plus lubańskiego aresztu
Hanna
Hanna 29.07.2020, 17:30
Słuchaczu. Jesteś prymitywny jak konstrukcja cepa. Skoncentruj się na własnej osobie i jak na środowisku z Twojego otoczenia, czy przestrzega się się tych podstawowych procedur zabezpieczenia przed koronowirusem . Najlepiej dla takich prostaków jak Ty zwalać winę na jakiś Mateuszków a może dodaj do tego zestawu niejakiego Rafala Trza. Jeżeli masz rozum to postępuj wegług kanonu rozumu a nie pisania prostackich bzdur z rodem POTVNu i kablującej na Polskę i Polakow Gazety W dowodzonej przez tow. Michnika
Kris
Kris 30.07.2020, 18:22
Czyś Ty babo na łeb upadła 🤣🤣🤣🤣 Pisiorzyco zakłamana
Jola
Jola 30.07.2020, 11:35
Niesamowite, Pani Hanno,skąd w Pani tyle nienawiści i jadu. Chwila refleksji na pewno nie zaszkodzi.
😉
😉 30.07.2020, 07:37
***** *** i panią T
mar
mar 29.07.2020, 21:58
To jakas zalamka co Ty wypisujesz..
Joanna
Joanna 29.07.2020, 21:20
Hanna!
Jak widzisz (3:11) nie trafiłaś w gusta - czyli jakaś ty prostacka w ocenach...
.
. 29.07.2020, 20:13
Prostak sama jesteś, pinokio przed wyborami zapewniał że wirus maleje,bo trzeba iść na wybory i na dudunia oddać głos. To było do przewidzenia. Górnicy mieli strajkować to im testy zaczęto robić. Jedna wielka pisowska ściema, ciemnota wierzy we wszystko.
Renata
Renata 29.07.2020, 20:09
Haniu tępaś jak tępa dzida, chyba należysz do dojnej zmiany dudowej. Już widze jaki masz wypalony mózg przez KURWIZJĘ
XX
XX 31.07.2020, 22:38
Jakaś taka frustracja u zwolenników opozycji. Czyżby kolejne przegrane wybory? I ten język miłości i tolerancja.... Inteligencja z najwyższej półki...
Januszek
Januszek 29.07.2020, 17:05
A czy on kiedy prawdę powiedział. Nawet jak się pomylił.
Patologia
Patologia 29.07.2020, 15:48
Mateuszek fajny chlop...szkoda ,ze klamca . jak ktos nie wierzy to prosze spojrzec na jego nos. Istny klamca.
Shelby
Shelby 29.07.2020, 15:27
Nie rozumiem ludzi którzy jeszcze wierzą w tą ścieme z wirusem i piszą o jakiś głupich maskach i próbują normalnym ludziom co potrafią samodzielnie myśleć wkrecać żeby w nich chodzili dramat.Środek lata gdzie zazwyczaj nawet normalna grypa nie występuje bo na jesień zime ale koronaświrus cały rok wałkowany aż się ma już tego dość.Może wpisujcie ludzi którzy ***zki dostali,nawet bez objawowej.kolejne 2 przypadki ***zki.ludzie skończcie już te bzdury i zacznijmy normalnie żyć.
Widzę oczyma
Widzę oczyma 30.07.2020, 18:34
Juz nigdy nie będzie normalnie....
yahhh
yahhh 30.07.2020, 18:13
Widzę sporo minusów widocznie ludziom podoba się bycie niewolnikami trzymanymi na smyczy przez bogaczy brawo. Miska ryżu Pinokia dzięki wam ujrzy światło dzienne
Małgorzata
Małgorzata 29.07.2020, 20:25
Shelby ... polubilam Cie. 👍👍👍👍👍
Hans
Hans 29.07.2020, 14:21
Pierwszej nie było a już mamy drugą? Ciekawe co to ma celu , oczywiście poza robieniem znad idiotów
Mieszkanka L.
Mieszkanka L. 30.07.2020, 08:35
Hans, ty już jesteś idiotą, nie trzeba nic robić.
Nie dla NWO
Nie dla NWO 29.07.2020, 18:29
Ma na celu zrobienia z nas niewolników! Niedługo miska ryżu i nowa rzeczywistość! Ale Polacy naród uległy i dają się zniewolić a właściwie już się dali...A myślałam, że jesteśmy narodem walecznym i mądrym...lata prania naszych mózgów przez iluminatów teraz daje efekty...
😂
😂 29.07.2020, 16:34
Pierwsza się nie skończyła jeszcze 😁
lubanianka
lubanianka 29.07.2020, 13:53
może to zmusi do noszenia maseczek w sklepach bo z tym rożnie bywa każdy myśli ze jest nieśmiertelny
Mama
Mama 31.07.2020, 13:58
Ale te maseczki, które my nosimy nic nie dają. Te po 2 zł albo szyte z płótna czy bawełny. Proszę psiknąć jakimś aerozolem pod światło i zobaczyć, że pokonuje taką maskę bez problemu. To jest taka fikcyjna ochrona.
mar
mar 29.07.2020, 22:01
Ta maseczka nie chroni przed czyms czego nie ma za to zabija Twoje pluca...
Wlacz myslenie
ja
ja 30.07.2020, 14:26
powiedz to ludziom pod respiratorami ,czy medykom ***jącym 24h na dobe ,a moze wycieczka do sal na odzial zakażny?
Małgorzta
Małgorzta 29.07.2020, 20:28
To sobie noś‼
Proponuje nie wychodzić z domu‼
XX
XX 30.07.2020, 21:19
To Ty nie powinnaś wychodzić z domu z takim nastawieniem i olewaniem innych. I w takim razie wara od szukania pomocy u medyków gdy coś ciebie lub twoich bliskich dosięgnie!
Nie dla NWO
Nie dla NWO 31.07.2020, 12:59
Znowu dwa X z betonowym umysłem się wypowiada! Ale w tym przypadku masz rację jak najdalej od medyków to może i będziesz miał szansę do przeżycia...ale świat już nie będzie taki jaki był więc lepiej teraz zejść niż męczyć się w nowej rzeczywistości i z takimi ludźmi jak ty co pierwszy będziesz donosił na ludzi, którzy się nie dostosują do nowej piekielnej rzeczywistości jaką nam zaserwują elity NWO!
XX
XX 31.07.2020, 22:50
Jakaś taka sfrustrowana jesteś. Odpuść, złość piękności szkodzi. Te niezależne źródła strasznie cię nakręcają. Szkoda zdrowia, którego ci życzę.😊
Nie dla NWO
Nie dla NWO 29.07.2020, 18:22
A co to tylko w sklepie wirus atakuje o to już dawno byłoby po nas bo jakby nie było to Polacy lubią robić zakupy. Szkoda tylko, że nie możemy w naszych krajowych zostawiać pieniędzy! A i nie płacie kartą bo jak już zlikwidują gotówkę to całkiem po naszej wolności! No i czas zacząć samodzielnie myśleć bo to już jest nie do zniesienia jak widzę tylu bezmyślnych ludzi dookoła!
3fala
3fala 29.07.2020, 13:52
2 przypadki i 2 fala! Całe szczęście, że nie 3!

Pozostałe