W Świeradowie-Zdroju szykują turystyczną bombę

  • 29.07.2020, 10:48 (aktualizacja 29.07.2020, 11:12)
  • red.
W Świeradowie-Zdroju szykują turystyczną bombę

Podziel się:

Oceń:

W Świeradowie-Zdroju ruszyły przygotowania do budowy atrakcji turystycznej jakiej w Polsce jeszcze nie było. Mowa o 55-cio metrowej wieży widokowej z kilometrową ścieżka prowadzącą na jej szczyt.

Wieża widokowa stanie u podnóża góry Świeradowiec. Będzie bardzo podobna do tej jaką w Masywie Śnieżnika zbudowali nasi czescy sąsiedzi. Z tą różnicą, że świeradowski Skay Wallk czyli ścieżka w chmurach powstanie bliżej miasta, a nie na szczycie jak ma to miejsce w Czechach. Podobnych wież o rożnych kształtach powstało w Europie już kilkanaście i wszystkie przyciągają setki tysięcy gości.

- Celowo chcemy zrobić to nie na samym szczycie, ale nad miastem, czyli u podnóża góry. Po to, aby te setki tysięcy ludzi nie penetrowały lasu niepotrzebnie. Po co mają chodzić po górach ci co nie muszą - wyjaśniał burmistrz Roland Marciniak. - Kto zaciągnie na górę ludzi z dziećmi? To jest duże przewyższenie, między miastem a szczytem Świeradowca jest niemal 500 metrów różnicy wysokości. Ci, którzy są sprawni wejdą, a to ma być atrakcja dla wszystkich. Ma być to atrakcja nad miastem, nie chcemy takiej dominanty, widocznej z 50 km - dodawał.

Prezentacja projektu ma odbyć się na najbliższej piątkowej sesji Rady Miasta Świeradowa-Zdroju, jej transmisję będziecie mogli zobaczyć na naszym portalu.

red.

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robert
Robert 31.07.2020, 22:58
Kiedys w Czerniawie byly sanatorja dla dzieci moze lepiej wrocic do tego niz budowac wieze
Marcin
Marcin 29.07.2020, 17:27
A w Lubaniu większe śmietnisko i z tego teraz Lubań będzie słynął. Moim zdaniem do puki w Lubaniu rządzą nauczyciele nic dla młodzieży i turystyki nie będzie robione.
xyz
xyz 29.07.2020, 16:58
"Po co mają chodzić po górach ci co nie muszą", "Kto zaciągnie na górę ludzi z dziećmi?", "aby te setki tysięcy ludzi nie penetrowały lasu niepotrzebnie". Panie burmistrzu, pan tak serio? Przy takiej argumentacji, to może lepiej zbudować taką ścieżkę wirtualnie? Kto będzie chciał, to przespaceruje się przez internet, koszty mniejsze, większa dostępność dla młodych, same korzyści. A jeśli będzie Pan planował następny wyciąg, to proszę rozważyć taki pomysł, aby zamiast wytyczyć jego trasę do góry, może lepiej będzie wzdłuż miasta. Argumentacja dokładnie ta sama co przy wieży widokowej (sic!) w mieście. Do tego ludzie mniej będą się męczyć, Też same plusy. A, że widokowo będzie tak sobie? A po co komu górskie widoki, kto przyjeżdża turystycznie do Świeradowa? Przecież turyści ściągają tu głównie po to, aby podreptać po centrum miasta, a tylko jakieś nieliczne oryginały, które już naprawdę muszą, i koniecznie bez dzieci, idą w góry:).
P.S. Dawno się tak nie ubawiłem. Dobrze że nie było propozycji budowy wieży do góry nogami, tak z 50 m w głąb gruntu, bo nikt takiej na świecie jeszcze nie ma:)).
:(
:( 29.07.2020, 13:22
Myślałem że to będzie aquapark najwiekszy Polsce bedzie a to jakaś wieża :(
Basia
Basia 29.07.2020, 11:51
Czy to cudo będzie tak samo niedostępne dla osób na wózkach, jak Świeradów?

Pozostałe