W Radostowie Średnim powstanie sala gimnastyczna

  • 24.07.2020, 15:24 (aktualizacja 24.07.2020, 19:03)
  • red.
W Radostowie Średnim powstanie sala gimnastyczna Zdjęcie ilustracyjne z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Kolejna dobra wiadomość napłynęła z Urzędu Gminy Lubań. Tym razem, pozytywnie rozpatrzony wniosek w ramach projektu "Sportowa Polska 2020" pozwoli na budowę sali gimnastycznej w Radostowie Średnim.

Na stronie internetowej Ministerstwa Sportu ukazała się lista pozytywnie rozpatrzonych wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych z środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Jednym z beneficjentów jest Gmina Lubań.

- Nasza gmina jest jedną z trzech na terenie województwa dolnośląskiego i jedyną, która w regionie otrzymała dotację na budowę sali gimnastycznej - cieszy się wójt Zbigniew Hercuń.

Jak tłumaczy wójt Gminy Lubań, inwestycja, której realizacja w Radostowie Średnim rozpocznie się w przyszłym roku, jest potrzebna. W szkole uczy się bowiem ok. 120 dzieci, a więc dużo więcej niż w latach ubiegłych.

- Za 3,5 miesiąca minie 10 lat odkąd jestem wójtem. Temat sali gimnastycznej od dawna pojawiał się jako hala namiotowa. Biorąc pod uwagę ilość dzieci wówczas chodzących do szkoły budowa takiej sali nie była priorytetem. Po reformie w szkole jest już trochę ciasno - tłumaczy wójt.

Nowa sala pozwoli zwiększyć liczbę izb lekcyjnych szkoły, co będzie dodatkowym plusem. Nim została podjęta decyzja o budowie Gmina Lubań nie zdecydowała się sporządzać żadnych dokumentacji, w tym stosownych projektów, z którego staraliśmy się o środki. - Obawiałem się, że jeśli zlecimy projekt do wykonania prywatnej osobie, to mogłoby być różnie. Mam tutaj na myśli parametry oraz wytyczne programu. Kupiony został gotowy projekt w biurze projektowym w Krakowie, który był w pełni akceptowany przez Ministerstwo Sportu - tłumaczy Zbigniew Hercuń.

Projekt budowy sali gimnastycznej będzie realizowany w przyszłym roku. Wartość dofinansowania to kwota 2 057 700 zł. Całość inwestycji to kwota blisko 4 mln zł.

Warto dodać, że Gmina Lubań z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymała wsparcie w kwocie ponad 945 tys. zł. Pieniądze te mają w całości zostać dołożone do puli budowy sali w Radostowie Średnim.

- Będziemy musieli dołożyć około milion zł i będziemy mogli cieszyć się piękną, nowoczesną i pełnowymiarową salą gimnastyczną z widownią na 150 miejsc - mówi Zbigniew Hercuń.

W sali oprócz wydarzeń sportowych będą mogły odbywać się wszystkie wydarzenia artystyczne, w tym m.in. apele czy przedstawienia.

Jeśli jesteśmy przy temacie budowy sali sportowej warto wspomnieć, że Gmina Lubań złożyła do Ministerstwa Sportu wniosek o dofinansowanie modernizacji boiska Orlik. Jeśli wszystko pójdzie po myśli włodarzy gminy, baza sportowa w Radostowie Średnim wkrótce będzie prezentowała się imponująco.

red.

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzyś
Krzyś 07.08.2020, 09:58
Tylko się cieszyć i trzymam kciuki za realizacje tego projektu.
:/
:/ 29.07.2020, 13:39
Jeszcze niech pomyślą nad porządnymi w-f'ami. Jak dzieci pójdą do szkoły ponadpodstawowej to dopiero zobaczą co to w-f- 10 min intensywnej rozgrzewki i trening z różnych dyscyplin sportu. A nie "macie piłke i róbta co chceta" potem dzieci jak pączki chodzą.
Aneta
Aneta 27.07.2020, 08:51
Co do przegranej to możemy podyskutować. Stołek to nie wszystko. Chociaż wójt ostatnionio zademonstrował, że liczy się tylko kasa. To co w programie Pani Aneta z radnymi założyła jest sukcesywnie realizowane. Program wyborczy punkt po punkcie się ziszcza. Więc kto tu właściwie przegrał? Ten kto kreuje kierunki rozwoju gminy, czy ten kto tylko musi je wykonać. Dla jasności przekazu - wójt jest tylko wykonawcą.
Aneta
Aneta 27.07.2020, 08:35
Piszcie co chcecie. Na argumenty i fakty macie tylko hejty. Tylko na tyle was stać. Prawda boli, że radni podejmują trafne decyzje. Gmina się rozwija. Pan wypuścił kundelki, żeby pokąsały. Uważajcie, żebyście się tylko nie udławili.
Andrzej
Andrzej 27.07.2020, 05:48
Aneta zajmij się leśną, tam pokazałaś co potrafisz
Zbyszek
Zbyszek 27.07.2020, 11:41
Ujadaj dalej tyle możesz mały człowieku. Jedyny argument, którym dysponujesz to totalna niemoc.
cvv
cvv 27.07.2020, 09:45
zajmuje sie lesna i to bardzo dobrze, juz widac efekty a jak cie zazdrosc sziska to juz twoj problem my mieszkancy jestesmy przeszczeslowi ze jest w leśnej
Aneta
Aneta 27.07.2020, 08:42
Kompleksy trzeba leczyć. W waszym przypadku to już fobia. Aneta ma moc. Tylko tyle masz do powiedzenia. Zanim wypuścisz jad to przypominam, że Pani Aneta nie jest już osobą publiczną.
😎
😎 26.07.2020, 19:15
A. Uuu
przegrałaś, zjedź znokersa i przyjmij na klatę.
Mieszkaniec 1
Mieszkaniec 1 26.07.2020, 15:48
Hipokryzja wójta , który nie interesował się budowa sali.Zbliza się sesja absolutoryjna , dlatego pojawiły się pochlebne artykuły . A to zasługa radnych,którzy zmusili wójta do działań .Wszystko na nagraniach sesji.
Stach
Stach 26.07.2020, 15:14
Przy tak malej liczebnosci uczniow to jest wyrzucanie pieniedzy z budzetu.jesli gmine na to stac i podatnikow z gminy luban to ok
XYZ
XYZ 27.07.2020, 09:43
Zaskocze cie, do szkoly w radostowie jest bardzo wielu chetnych tak jak i do przedszkola tylko jest maly problem, nie mozna juz przyjqc wiecej uczniow poniewaz nie ma miejsca, a bezpieczeństwo jest najważniejsze. Od lat jest zglaszany problem braku sali i porzadnej nawierzchni boiska. Gdybys byl zainteresowany wiedzial bys ze w przelicxeniu na ilosc mieszkancow yo w radostowie chodzi wiecej dzieci do miejscowej szklly niz w pisarzowicah. To tutaj do przedszkola jest sie najciezej dostac poniewaz jest tak oblegane. Jesli sądzisz że jest mala liczba uczniów to jestes w bledzie na tyle ile pozwalaja warunki tak ciezko sie rozwija.
Obserwator
Obserwator 26.07.2020, 22:15
Stratą pieniędzy byłoby budowanie hali w Pisarzowicach. Do szkoły w Radogoszczy z budżetu dokładane jest 1.5 mln złotych rocznie. To jest nieporozumienie. O tym wójt milczy. Nie wiem czy na to nas stać. Szkoła w Radostowie mogłaby się rozwijać, ale nie ma już miejsca. Nie może być tak, że jedni mają po dwie sale gimnastyczne, dwie szatnie, itd. a inni nic, tylko dlatego że są trochę mniejsi.
Andzia
Andzia 27.07.2020, 09:26
Szkoda ,że amnezja działa w jedna stronę.Szkoła w Radostowie nie ma miejsca się rozwijać- normalnie się zatkała.Czyja to wina ,że dokładane jest 1,5 mln rocznie do Radogoszczy.KTO rozwalił Radogoszcz ,aby z Radostowia zrobić 'TZW GIGANTA. BEZ ZAPLECZA,KORYTARZY.NA CHWAŁĘ ........ To nie tylko Wójt jest winny, ale Pani Usyk gdzie była, radni gdzie byli...... Podżegacze i krzykacze do roboty nie tylko ferment siać.
Aneta
Aneta 27.07.2020, 14:29
To nie Pani Usyk wprowadziła reformę oświaty i likwidację gimnazjum. Nie wprowadziła ośmioklasowej szkoły podstawowej. Teraz była szansa rozbudowy szkoły, o której mówiła ona i radni. Takie było zadanie w budżecie, ale wójt ma wnosie bezpieczeństwo dzieci i tego nie wykonał. ODPOWIEDZIALNY JEST ZA TO TYLKO I WYŁĄCZNIE- HERCUŃ.
Rodzice
Rodzice 26.07.2020, 11:41
Przypomnijmy z czym wójt w ubiegłym roku przyjechał do szkoły w Radostowie. Po pierwsze twierdził, że nie wiedział o potrzebie budowy sali. Nie wiedział, że boisko nie nadaje się do użytku. To tylko on nim świadczy jako gospodarzu. Szybko udowodnionu mu o składanych wnioskach od lat przez radnych, sołtysów. Genialny pomysł wójta polegał na zabraniu połowy boiska ze sztuczną nawierzchnią pod salę namiotową. Nie zgodzili się na to radni (osemka radnych), rodzice, mieszkańcy i nauczyciele. Radni zdecydowali i wprowadzili budowę sali waraz z rozbudową szkoły o trzy klasy. Oczywiście klas wójt już w projekcie nie uwzględnił. Taka jest prawda. U Pana liczą się tylko Pisarzowice - liczny elektorat. Teraz z hipikryzją przykleja się Pan do sukcesu, który zupełnie do Pana nie należy. Słowa uznania należą się pracownikom za przygotowanie wniosku. Pani Usyk gratuluję programu, który Pan z niechęcią musi realizować. Radnym dziękuję za determinację, wiedzę i siłę w walce z przeciwnościami ze strony wójta. To są te złe decyzje radnych. Autobus- kupiony, szatnia w Kościelnikach wybudowana, sieć wodociągowa w rozbudowie, kanalizacja na blokach w Pisarzowciach- będzie wykonana, przedszkole w Pisarzowcach będzie bezpieczne pod względem p.poż., szkoła w Pisarzowicach zostanie podłączona do kanalizacji. To wszystko to program KWW Przyjazna Gospodarna Gmina -Aneta Usyk. Kto nie wierzy- można sprawdzić.
, x
, x 25.07.2020, 11:32
Dobrze że nie disco polo
Radostów
Radostów 25.07.2020, 08:47
Teraz się chwali. Zapomniał, że chciał budować halę w Pisarzowicach. To o to m.in. poszedł bój z Panią Anetą. W nosie miał dzieci z Radostowa. Tylko twarde stanowisko radnych doprowadziło do budowy sali. To oni wprowadzili zadanie do budżetu z budową trzech klas. Tego już nie zrobił.
Kaz
Kaz 25.07.2020, 07:46
Jak coś to w Radostawiu
:)
:) 29.07.2020, 13:33
Kaz- A mówi sie w Mściszawiu czy w Mściszowie?
cvv
cvv 25.07.2020, 13:12
Jak coś to nazwę się odmienia i poprawnie jest w Radostowie
Stch
Stch 27.07.2020, 20:45
Odmien przez przypadki nazwe Radostów i Radostow a na koncu zastanów sie gdzie mieszkasz, tylko zacznij od mianownika...
Zorientowany
Zorientowany 24.07.2020, 22:15
Proszę jeszcze o zatrudnienie odpowiedniej osoby na stanowisko nauczyciela wychowania fizycznego w miejscowej szkole , bo na chwilę obecną jest dramat !!!
XYZ
XYZ 24.07.2020, 21:54
Coekawe czy wojt wykona zgodnie z zadaniem z budżetu, czyli sala gimnastyczna z 3 klasami lekcyjnymi, bo nie tylko sala jest potrzebna ale i klasy. We wczesniejszych latach nie było potrzrby sali, liczba uczniów zwiekszyla się bowie juz w latach 2013-2014 kiedy urzad dyrektora objęła wczesniejsza pani dyrektor, postawila szkole na przyslowiowe nogi, w rafostowie jest najbardziej oblegane przedszkole w calej gminie do szkoly również jest wielu chętnych, wiec stwierdzenie ze wczesniej nie bylo potrzeby jest nie prawdziwe. O sali namiotowej byla mowa dopiero od ok. 2 lat jak zmienila sie rada i zaczela naciskac na budowe sali w radostowie a nie kolejnej w pisarzowicach, dopiero wówczas wójt ,,zauważył" problem zgłaszany wiele lat wczesniej. Tak naprawde sala mogla by juz stac ładnych pare lat ale po co dopiero jak sie umowa skonczyla na dzialki to wtedy zaczyna sie robić z takim dzialaniem nic sie nie osiągnie.
Oj.
Oj. 24.07.2020, 20:19
Miejmy tylko nadzieję,że wraz z pojawieniem się sali gimnastycznej odejdzie z pracy nauczyciel w-f'u. Specjalizujący się podczas lekcji włączaniem uczniom kompów i nicnierobieniem. Takie standardy w-f'u. Wstyd!
Rodz.
Rodz. 24.07.2020, 20:08
To jest wylaczna zasługa RADNYCH. Pamiętam co pan mówił na spotkaniu !!! Gdzie klasy lekcyjne, znowu dziwny problem? Dobrze jes teraz chwalić się szanowny panie.

Pozostałe