Projekt "Krab" nabiera tempa

  • 23.07.2020, 09:53 (aktualizacja 23.07.2020, 10:42)
  • red. /SMGŁ
Projekt "Krab" nabiera tempa SMGŁ

Podziel się:

Oceń:

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Górnych Łużyc cały czas pracują nad odkryciem tajemnic jakie skrywa Kamienna Góra. W zrealizowaniu zadania ma im pomóc specjalna sonda.

W środę członkowie SMGŁ przebadali nowatorską sondą z czujnikami środowisko jakie panuje wewnątrz kompleksu na Kamiennej Górze. - Mateusz nowy członek naszej ekipy, zaprojektował i zbudował urządzenie, które dało nami istotne informacje o tajemniczym lubańskim obiekcie. Wewnątrz sztolni nr 1 jest wilgotność 89 procent, temperatura 11 stopni Celsjusza, a poziom tlenu 17,4 procent. Ten ostatni parametr jest dla nas najważniejszy, gdyż wskazuje, iż na etapie wykonywania przekopu udostępniającego do obiektu trzeba go będzie "przewietrzyć" w celu uzupełnieniu poziomu tlenu do wartości około 21% - czytamy na profilu społecznościowym SMGŁ.

Jak zdradzają członkowie stowarzyszenia w fazie budowy jest kolejne urządzenie, które ma pomóc zebrać jeszcze więcej informacji.

- Jacek nasz dzielny geodeta wyznaczył środek sztolni nr 1 za betonową ścianą oraz obrys całej śluzy do niego przylegającej, a Tomasz przygotował podjazd dla wiertnicy. Kamil przygotowuje "Skajteka" i jesteśmy gotowi do dalszej eksploracji podziemi w celu określenia długości zawału przy wejściu. Wkrótce więcej informacji spod ziemi - informuje Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc.

red. /SMGŁ

Zdjęcia (3)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Eksplorator
Eksplorator 24.07.2020, 12:45
W tym jakże zawrotnym tempie wejście do obiektu może potrwać jeszcze lata :-D
Motyla Noga
Motyla Noga 24.07.2020, 07:33
Bawią się z tym jak Pies do jeża. Odkopać i po sprawie, a tu najpierw przez każdą dziurkę muszą zajrzeć, tyle hałasu a efekty mizerne.

Pozostałe