Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama

Koreański kurczak z ryżem i brokułem

Wyjątkowy ryż basmati jest jednym z najszlachetniejszych gatunków na świecie. Przedstawiamy wyjątkowy przepis na pysznego kurczaka po koreańsku z jego dodatkiem. Intensywna marynata oraz ciemny sos z pewnością przypadnie do gustu nie tylko wielbicielom kuchni azjatyckiej.
Koreański kurczak z ryżem i brokułem

Koreański kurczak z ryżem i brokułem

Składniki:

  • 2 saszetki ryżu basmati (np. marki Britta)
  • 1 brokuł
  • 200g piersi z kurczaka
  • 1 szklanka mleka
  • 1 ząbek czosnku drobno posiekanego
  • 1 łyżka startego korzenia imbiru
  • 1/2 łyżeczki soli
  • 1 łyżka wina ryżowego
  • 3/4 szklanki skrobi kukurydzianej lub ziemniaczanej
  • olej do smażenia

Sos:

  • 2 łyżki jasnego sosu sojowego
  • 3 łyżki ketchupu
  • 3 łyżki wina ryżowego
  • 2 ząbki czosnku starte na tarce
  • 2c m imbiru startego na tarce
  • 2 łyżki octu ryżowego lub jabłkowego
  • 3 łyżki miodu
  • 2 łyżeczki oleju sezamowego
  • szczypta pieprzu
  • sezam do posypania

Metoda:

Kurczaka pokroić w paski i wymieszać z mlekiem, czosnkiem, imbirem, solą i winem. Odstawić do lodówki na 2h do zamarynowania.

Wszystkie składniki na sos połączyć i podgrzewać w rondelku aż zgęstnieją. Ryż ugotować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Ugotować brokuł na parze. Z kurczaka odlać mleko, dodać skrobię i dokładnie wymieszać. Smażyć na głębokim oleju. Przełożyć do rondelka z sosem i dokładnie wymieszać. Obsypać prażonym sezamem i podawać z ryżem i brokułami.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
gry
Henryki 2025
SFM
Lawa PROGRAM
asrtrosfera
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AbcTreść komentarza: Zapewne ta szopa do kogoś należała i tak samo te wszystkie "dobra" w niej zgromadzone. Totalna nieodpowiedzialność.Data dodania komentarza: 3.07.2025, 21:38Źródło komentarza: Czarna chmura dymu nad Lubaniem. Gwałtowny pożar przy ul. SłowackiegoAutor komentarza: RomaneoTreść komentarza: A kto podpalił - czyżby imigranci? Przy okazji dla bojówek Bąkiewicza. Niemiecka Policja ekspediuje do Polski tych którzy z Polski do nich trafili - to miedzy innymi c którym paszporty i wizy wydali PiS-dzielce bo niby mieli u ans pracować. Szybko jednak uznali że na Zachdzie zarobią więcej no i socjal wyższy. Dla Policji niemieckiej wystarczy dowód w postaci paragonów sklepowych z zakupów w Polsce - tego nie da sie zakwestionować skąd taki delikwent do nich zawitał. A katolik Bakiewicz i jego banda robi dym bo trwa kampania wyborcza i trzeba ludziom w mózgownicach pomieszać - a najlepszym mieszadłem jest strach przed masową migracją. No ale gdzie jest chrześcijańska miłość do bliźniego swego ...? I uczynki miłosierdzia.Data dodania komentarza: 3.07.2025, 21:26Źródło komentarza: Dym nad Dolnym Śląskiem. To efekt pożaru lasu w NiemczechAutor komentarza: AntyWieczorekTreść komentarza: Pewnie że był. Ale się uśmiecha więc jak kłamie 🤥 to POczciwie… ale już niedługoData dodania komentarza: 3.07.2025, 18:48Źródło komentarza: Niskoczynszowe mieszkania, niebawem rusza nabór najemcówAutor komentarza: KrychaTreść komentarza: a czy śmieszny burmistrz nie był wcześniej przeciwko razem z Daszkiewiczem?Data dodania komentarza: 3.07.2025, 17:45Źródło komentarza: Niskoczynszowe mieszkania, niebawem rusza nabór najemców
ReklamaPowiat Lubań
Reklama