Nękali matkę z dziećmi, bo chcieli by się wyprowadziła

  • 22.07.2020, 10:34 (aktualizacja 22.07.2020, 11:26)
  • Red.
Nękali matkę z dziećmi, bo chcieli by się wyprowadziła

Podziel się:

Oceń:

Mężczyźni nękali kobietę z trójką dzieci, bo nabyli mieszkanie, w którym mieszkała i chcieli się jej pozbyć za wszelką cenę. W tej kwestii Polskie prawo stawia sprawę jasno, zmuszanie lokatora do opuszczenia mieszkania stanowi przestępstwo.

Do nękania kobiety doszło w dniach 14 i 15 lipca tego roku. Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, mężczyźni zamiast skorzystać z przewidzianej prawem procedury usunięcia lokatorów postanowili na własną rękę doprowadzić do jego przejęcia „zastępując” w tych działaniach komornika. Przez okres dwóch dni przeprowadzili akcję intensywnego nękania matki i trójki jej małoletnich dzieci oraz pozostałych członków rodziny. Po tym jak rozwiercili zamki w drzwiach wejściowych dostali się do wnętrza mieszkania, gdzie urządzili sobie libację alkoholową, w trakcie której palili papierosy w obecności dzieci, puszczali głośno muzykę, krzyczeli używając słów powszechnie uznanych za wulgarne, czym między innymi uniemożliwiali zaśnięcie dzieciom. Aby dodatkowo uprzykrzyć kobiecie i jej dzieciom zamieszkiwanie zdemontowali drzwi od toalety uniemożliwiając praktycznie korzystanie z jej udogodnień.

Całość zachowania mężczyzn nie tylko w sposób istotny naruszyła prywatność matki i jej rodziny, ale też wzbudziła w niej poczucie zagrożenia. Mężczyźni, na polecenie Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze, zostali zatrzymani przez policję i doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa nękania pokrzywdzonej i jej rodziny oraz zmuszania lokatorów mieszkania do określonego zachowania - informuje prokuratura.

Po przedstawienia zarzutów podejrzanym i odebraniu od nich wyjaśnień został złożony wniosek do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztu. Sąd nie uwzględnił wniosku i zastosował wobec jednego z mężczyzn poręczenie majątkowe w kwocie 30.000 zł oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, a wobec pozostałych dwóch jedynie zakaz zbliżania się. Prokurator nie zgodził się z decyzją sądu i zaskarży postanowienia.

Red.

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Matka
Matka 27.07.2020, 14:27
Jak miał 30 tys. na poręcznie to mógł dołożyć i kupić mieszkanie bez lokatorów a nie gnębić troje dzieci ze swoimi kumplami.
Niech idzie teraz posiedzieć i pognębić kumpli z celi... Ciekawe czy będzie taki odważny !!
zniesmaczony
zniesmaczony 22.07.2020, 13:20
Kiedy to się w końcu zmieni , to chore prawo w którym właściciel nie ma prawa do swojego własnego lokum , historia pewnie jak wiele innych , wynajęła mieszkanie a teraz nie płaci czynszu ani najmu , a właściciel nie ma mieszkania ani pieniędzy . I jeszcze ma czekać na sądy , gdzie z góry wiadomo jak to się skończy , paniusia będzie tam gibała do ostatniego dnia , ile tylko można , w końcu za darmoszkę , przestroga dla wynajmujących bo niektórzy tylko czekają na taką okazję.
Hans
Hans 22.07.2020, 12:40
Generalnie własność powinna być świętością , ale z tekstu wynika ze nabyli mieszkanie z lokatorami , wiec świadomie zgadzają się na ten stan rzeczy, od momentu próby siłowego ich wyrzucenia z lokalu zostają zwykłymi dzbanami ,którym przydała by się krótka lekcja wychowania i konsekwencją owej nauki ,pobyt w tamtejszym szpitalu .
stefan
stefan 23.07.2020, 07:42
znam sprawę, nabyli mieszkanie od gościa któremu ta rodzina nie płaciła czynszu - musiał je sprzedać bo przez w/w pasożytów popadł w problemy finansowe.
Hans
Hans 23.07.2020, 17:51
Jak napisałem , własność rzecz święta , ale tu potrzeba regulacji prawnych które obronią właściciela ,a nie chamskiego i bandyckiego zachowania jakiś lumpów .
Cezary Cezary
Cezary Cezary 22.07.2020, 12:14
Kim są "pozostali członkowie rodziny" ? Nękali chomika? Zabrali mu poidełko?
Kot76
Kot76 22.07.2020, 15:37
Ale z ciebie dzban

Pozostałe