Gromadka bez dotacji z Unii za strefę wolną od LGBT?

  • 21.07.2020, 10:22
  • Źródło: bolec.info
Gromadka bez dotacji z Unii za strefę wolną od LGBT? Pixabay

Podziel się:

Oceń:

W uchwale Rady Gminy Gromadka (pow. bolesławiecki) dotyczącej utworzenia strefy wolnej od LGBT w gminie Gromadka portal Bolec.info pisał w grudniu 2019 roku. Teraz okazuje się, że gmina Gromadka może na tym bardzo dużo stracić.

Komisja Europejska grozi wstrzymaniem dotacji regionom, które przyjęły uchwały o strefach wolnych od LGBT.  Informuje o tym RMF FM.

Unijna komisarz odpowiedzialna za kwestie praworządności Vera Jourova, grozi wstrzymaniem finansowania unijnych projektów w regionach, które ogłosiły się tzw. strefami wolnymi od LGBT..Podczas posiedzenia komisji do spraw równości obywatelskich Parlamentu Europejskiego Jourova mówiła o pięciu regionach Polski, które ogłosiły się strefami wolnymi od LGBT.

Unijna komisarz nazwała to oburzającym i powiedziała, że nie może uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w Unii Europejskiej. 

Nie możemy finansować projektów w miastach, które łamią podstawowe wartości takie jak równość obywateli, co jest zapisane nie tylko w unijnym prawie, ale i w polskiej konstytucji - mówiła.

Komisja KE wysłała  list do marszałków 5 województw, gdzie zostały ogłoszone "strefy wolne od LGBT". Bruksela ostrzega w liście, że takie strefy wolne od LGBT to działania niezgodne z wymogami zarządzania funduszami, sprzeczne z unijnymi wartościami i Traktatami.

Komisja wyraźnie daje do zrozumienia, że wprawdzie ułatwia teraz wydawanie unijnych środków w związku z pandemią COVID-19, ale nieprzestrzeganie zasady niedyskryminacji - może skończyć się wstrzymaniem finansowania tych regionów. 

Deklarowanie przez regiony "stref wolnych od LGBT" zdaniem KE "podważa zdolność regionalnych organów zarządzających (przyp. red. funduszami UE) do zapewnienia zgodności z zasadą niedyskryminacji przy  wdrażaniu programów Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych".

KE żąda od marszałków wyjaśnienia czy istnieje ryzyko dyskryminacji ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową w dostępie do unijnych środków. 

KE chce także potwierdzenia, że w projektach współfinansowanych przez UE urzędy marszałkowskie "wzmocnią promocję równości i niedyskryminacji ze względu na orientację seksualną". Innymi słowy marszałkowie 5 województw muszą się odciąć od tzw. stref wolnych od LGBT jeżeli chcą nadal korzystać z unijnych środków.

Czytaj: Gromadka w strefie wolnej od LGBT?

Źródło: bolec.info

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Heteronormatywny
Heteronormatywny Dzisiaj, 08:45
Super! Brawo EU.
ABC
ABC 25.07.2020, 05:15
Dla tych niezorientowanych czym kończą się takie śmiałe pomysły jak w Gromadce. Chcecie tak w Lubaniu?
https://magazyn.wp.pl/kobieta/…
OMD
OMD 26.07.2020, 22:17
Oczywiscie TAK ,bardzo dobry pomysł >
Q
Q 22.07.2020, 14:32
Wstyd tak segregować ludzi, ze względu na ich orientację seksualną. Z Czarną pedofilską mafią trzeba zrobić porządek, wiadomo że tam najwięcej dewiatów.
JON
JON 23.07.2020, 15:21
Zapomniałeś powiedziec o elicie ze swiecznika ,aktorzy itd. itp..
Pytanie zasadnicze
Pytanie zasadnicze 22.07.2020, 08:48
A co to znaczy "Strefa wolna od LGBT"?.
Taka gmina
Taka gmina 23.07.2020, 10:22
To oznacza że pedofile są mile widziani natomiast gejom czy lesbijkom wstęp wzbroniony
JON
JON 21.07.2020, 22:15
To nie miejsce dla kolarzy i rowerzystów .Polska robi swoje i brawo .Mieli sie z Polską nie liczyc i co 160 mld euro ,22% z całej kwoty 750 mld .I co ?
Ziomal
Ziomal 22.07.2020, 14:59
To nie jest miejsce dla Ciebie. Zabieraj się stąd
JON
JON 22.07.2020, 22:02
A dla zboków ?
Ziomal
Ziomal 23.07.2020, 10:41
Jeśli czujesz się zbokiem to dla Ciebie też nie. Ale ty pewnie jedziesz na ręcznym całe życie i masz przez to poczucie życia w niewinności i nieskazitelnej czystości. To ja już wolę szanujących się dwóch facetów niż takiego niezaspokojonego prawiczka
JON
JON 23.07.2020, 15:19
Mylisz sie koleś ,mam dwoje dzieci .Ale jesli wolisz facetowi tyłek oglądac to twoja sprawa i tylko twoja i nie powinienes publicznie zabierac głosu .Tylko tyle .
Ziomal
Ziomal 24.07.2020, 05:28
Nie bardzo widzę powód, żebyś miał decydować o tym kto i z jakiego powodu może publicznie zabierać głos. Kryształowa noc w naszym lokalnym wydaniu (jeszcze ?) nie miała miejsca (chociaż pogromów się już paru dorobiliśmy), więc wstrzymaj się jeszcze trochę.

A teraz do sedna.
Jeśli tych dwoje dzieci masz i nie masz żadnych skłonności w stylu homo czy bi to czy ci facet pokaże tyłek czy co tam jeszcze ma, nie powinno robić na tobie żadnego wrażenia. Do łóżka przecież z nim nie pójdziesz. I powiedz - czy ktoś cię jakoś szczególnie uczył być hetero? Spodobała ci się kiedyś jakaś laska, zapałałeś miłością i tyle. I jeśli twoje dzieci homo nie są, również na nich żadnego wrażenia to nie zrobi.
Więc jak twoja córka powie w szkole "cześć" lesbijce albo syn gejowi świat się od tego nie zawali.

To teraz wyobraź sobie, że jednak masz dziecko nieheteronormatywne. Żadna w tym twoja wina, takie po prostu jest, zdarzyło się. I co teraz z nim zrobisz? Ukrzyżujesz na drzwiach w stodole? Będziesz chciał, żeby na nie leciały (nie z jego/jej przecież winy) jakieś bluzgi? Żeby w szkole było wytykane palcami i jeszcze było nękane przez nieświadomych nauczycieli?

Nie mogę jednego pojąć. Jak w kraju, w którym się tylu ludzi mieni wyznawcami nauki Jezusa (nie kościoła, oddzielcie to ludzie chociaż na chwilę, bo mam nadzieję, że jednak wierzycie w Boga, a nie w budynek czy księdza), który jak nic uczył właśnie szacunku do drugiego człowieka, można się odwracać na pięcie i napieprzać w innych ludzi tylko dlatego, że się jemu nie podobają.
JON
JON 24.07.2020, 22:04
O ile pamietam rodzina to jest kobieta i mezczyzna i z tego sa dzieci i pozytek dla panstwa .A jak było za komuny ? Nie mam nic przeciwko innym nacjom ale nie bede popierał obnoszenia sie z tym publicznie .
LGBT
LGBT 21.07.2020, 20:41
Brawo Unia! Ostawić od koryta tych katolickich popaprańców co to o przykazaniu miłości wobec bliźniego swego jak siebie samego zapomnieli.
Niunek
Niunek 21.07.2020, 19:56
Brawo Unia! Tak trzymać i odstawić ciemnogrodzie od cycka.
Gromadek
Gromadek 21.07.2020, 19:54
Wyobraźcie sobie taką hipotetyczną sytuację - Polska podpisuje z Rosją układ, na podstawie którego:
1. Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe, licea i gimnazja na terenie Polski.
2. Polska zgodzi się, aby Rosja posiadała na terytorium Polski siatkę jawnych, umundurowanych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo oraz tajnych agentów i agentów wpływu rekrutowanych i szkolonych od niemowlęctwa.
3. Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, więzień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów.
4. Funkcjonariusze ci wstępując do polskiego wojska zostają od razu co najmniej kapitanami, a nawet generałami i mają nie tylko pensje pochodzące z dochodu narodowego Polski, ale także maja dostęp do największych tajemnic.
5. W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu.
6. Funkcjonariusze ci będą mogli na terenie swoich eksterytorialnych placówek codziennie (a minimum raz w roku) przesłuchiwać polskich obywateli bez świadków i przy zachowaniu tajemnicy, na okoliczność posłuszeństwa prawu i interesom Rosji.
7. Rosja zastrzega sobie prawo do organizowania, bez uzyskiwania stosownych zezwoleń, manifestacji ulicznych w święta państwowe Rosji we wszystkich miejscowościach w Polsce oraz okresowych przemarszów drogami publicznymi do wybranych placówek dyplomatycznych.
8. Ponadto, Polska przyzna im bezpłatną opiekę medyczną i emerytury.
9. W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, w szczególności gwałcenia polskich dzieci, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inną placówkę, kłamania, oskarżania innych, etc.
10. Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polską politykę wewnętrzną i zewnętrzną, prawa obywatelskie, kierunki badań naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego.
11. Rosja zastrzega też, że jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki, a manipulacje są niedopuszczalne i będą ścigane przez polską policję, prokuraturę i sądy.
12. Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów.
13. Polacy robią codzienną składkę pieniężną na rzecz Rosji.
14. Polski rząd finansuje działalność agentów Rosji pracujących w Polsce.
15. Umowa gwarantująca te wszystkie przywileje nie podlega wypowiedzeniu!
Podoba się?... Nie?... a, co jeżeli to zamiast Rosji byłyby Niemcy?
Też nie?...
Więc dlaczego zgodziliśmy się na coś takiego samego w stosunku do WATYKANU (konkordat)? Watykanu, który zawsze trzymał z zaborcami! (patrz układ z Hitlerowcami) i potępiał nasze powstania narodowe
Krzysiek
Krzysiek 22.07.2020, 06:44
Pięknie napisane. Cała kwintesencja wspierania czarnej mafii. Szkoda, że ciemnogród nie może pojąć tak prostych pojęć.
Rycho
Rycho 21.07.2020, 19:34
LGBT ma prawo żyć i być nie jestem fanem tego ruchu ale oni są i są ludzmi za głupich radnych podejmujących głupie uchwały gminie należy wstrzymać !!!!!! dotacje i to natychmiast. Nienawiści nie WOLNO popierać bo nastanie FASZYZM
Ziomal
Ziomal 21.07.2020, 17:39
Nareszcie ktoś zareagował na te neofaszystowskie, prowincjonalne uprzedzenia. Trochę oczywiście wstyd, że musiało do tego dojść, ale jak się naród poczuwa do sarmackiej dumy z własnej zaściankowości to sam sobie jest winien. Coś jak upadek z czasów przedzaborowych. Cała Europa posuwała się naprzód, a Polska tkwiła w ciemnocie i była z tego mocno dumna. Oczywiście z bożym błogosławieństwem, wszak jesteśmy przedmurzem chrześcijaństwa. No i się skończyło jak się skończyło.
...
... 21.07.2020, 14:48
Brawo Gromadka!Gonić wykolejeńców.Głupia czeszka niech u siebie w kraju robi porządek.
Józef
Józef 21.07.2020, 14:26
To jest chore co ta komisarz Jurowa wyprawia z tymi funduszami dla gmin co nie chcą zboczeń. Podziwiam mieszkańców i radnych za takie stanowisko. W powiecie Lubańskim to tylko tak mogła zagłosować Platerówka a inne gminy to są czerwone jak Lubań.
Pawel
Pawel 21.07.2020, 13:43
Unia szantażuje.

Pozostałe