Wyburzą obiekty ZNTK

  • 17.07.2020, 15:44 (aktualizacja 17.07.2020, 16:01)
  • red. /lubanski.eu
Wyburzą obiekty ZNTK lubanski.eu

Podziel się:

Oceń:

Dwa budynki na terenie dawnych ZNTK w Lubaniu, które pełniły funkcję biurowców nieistniejącej firmy zostaną wyburzone. Taką decyzję podjął Zarząd Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości S.A. w Kamiennej Górze.

Decyzję portalowi lubanski.eu potwierdził Prezes Zarządu KSSEMP S.A. w Kamiennej Górze Tadeusz Rycharski. Wyburzony zostanie budynek dawnego biurowca oraz przedwojenny budynek administracyjny, który jest w jeszcze gorszym stanie, niż obiekt, który został wybudowany w latach 70-tych XX wieku.

Wyburzenie obiektów ma być nowym otwarciem w strefie, ponieważ terenem interesują się potencjalni inwestorzy. Środki na rozbiórkę budynków będą pochodzić z budżetu SSEMP S.A.

red. /lubanski.eu

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zenon Zarazek
Zenon Zarazek 20.07.2020, 18:06
Nie prościej i taniej wysadzić? Atrakcja jaka by była, na biletach sporo można by kosztów odzyskać.
YETI
YETI 20.07.2020, 16:40
Gdzie obroncy i stowarzyszeńie,, Parowozownia ,, takie byly wizję i plany. Teraz cisza musimy poczekać na kolejne wybory.
gość
gość 20.07.2020, 20:23
a co do tego mają wybory, ruina i tyle, rozwali i wyrównać
Lech K
Lech K 19.07.2020, 21:56
Wiecie kto wykończył ZNTK? jeżeli nie to Wam powiem 1 winny NSZZ SOLIDARNOŚĆ i pozostałe związki zawodowe w ZNTK nazwiskami nie będę operował choć pracowałem w tym czasie i PAMIĘTAM. To samo zrobi teraz DUDA SOLIDARNOŚĆ z kopalniami choć bedzie to trudniejsze bo górnicy mają DYNAMIT i KILOFY
gość
gość 20.07.2020, 20:25
a ja słyszałem że ówczesny burmistrz Rowiński olał temat i nic nie pomógł jako włodarz miasta, bo UD czy PO chciały rozwalić i sprzedać Polskę
Edek
Edek 20.07.2020, 18:06
Ostatnimi siłami i środkami Zarząd sądził się o przegrane przetargi, podczas gdy ostatnie ZNTK w Polsce( Mińsk Maz., obecna Pesa, Newag) restrukturyzowały- obniżały pensje, czas pracy, maksymalnie obniżały zatrudnienie w administracji, ratowały się ubocznymi zleceniami. A ZNTK w Lubaniu? Toczyły wojny w sądach, zarząd do końca utrzymywał co mógł, by "wspomóc" upadłość, zwiększał koszty, by podołać nakazom Balcerowicza w celu likwidacji zakładu i co do niego przynależało. Tamte ZNTKi teraz już dobrze prosperujące firmy "kryły" się przed upadłościami, a nasz lubański przegrywał kolejne procesy z syndykiem liczącym swoje zyski. Teraz co! Niestety już tylko likwidacja tego, co pozostało, bo już nic innego nie pozostało w tym rodzaju w Lubaniu. Nawet nasze dzieci już nie pamiętają, co w tej przestrzeni było. A nam tylko poopowiadać pozostało, jak się kiedyś z całego powiatu do pracy jeździło, czy aż z kilku dawnych województw ZNTK Lubań przyciągał specjalistów,bo szkoła zakładowa nie nadążała uczyć. Oj będzie brakować tego, gdzie nasza władza ma głowę, gdzie prawdziwe gospodarowanie?
kontroler
kontroler 20.07.2020, 17:04
A Trzaskowski jak by.... wygrał to by sie zlitował i górnictwo uratował .Super masz nosa ,pieniedzy by było ,wszyscy by żyli w dobrobycie i murzyni na nas pracowali .JAKIE TO PIEKNE !!! ZNTK człowieku wykonczyła sytuacja na rynku naprawczym kolei . Olesnica została bo był bliżej WROCŁAW i tak było w całej POLSCe .BYŁA Gra układów .Solidarność była malutka .Rzadziła postkomuna .Co Ty człowieku za brednie piszeszi głupoty . Takich panów N....było mnóstwo ,
Dominikos
Dominikos 20.07.2020, 13:26
I co ciekawe nawet im ich patronka i opiekunka św. Katarzyna nie pomogła a tak w mniej pokładali nadzieje ze Stasiem K. i jego kamarylą na czele. Od pewnego czasu niebo nie ma już żadnej mocy sprawczej tak że wszelkiej maści naiwniacy dajcie sobie z tym spokój, oddajcie się innej szamanerii...
Janusz
Janusz 20.07.2020, 10:18
Za młody jestem aby to pamiętać ale z chęcią bym się dowiedział jak to było z tym ZNTK-em. Słyszałem kiedyś, że związki zawodowe nie zgadzały się na restrukturyzację i jakiekolwiek zwolnienia i tak to się zaczęło.
kontroler
kontroler 20.07.2020, 17:08
Nawet jak by poszły na układ to by to nic nie dało .Tam w Warszawie zadecydowali .Nasz ZNTK to było jedne z najlepszych w Polsce /moze to smieszne /ale elektrowozy z Olesnicy zrobione.... wracały do nas .Mielismy lepsza kadre naprawcza .
Poldek
Poldek 20.07.2020, 13:30
I dobrze słyszałeś. Szemrane towarzystwo spod znaku i pod zarządem "pl. Strażackiego" wyprowadziło lubański ZNTK na manowce. Ostał się bliźniaczy w Ostrowie Wlkp bo tam mieli więcej rozumu i lepsze układy w Warszawie. Poza tym nie oddali się w opiekę św. Katarzyny.
izitzitzotzotxotz
izitzitzotzotxotz 20.07.2020, 11:17
Tradycje polegały na wynoszeniu czego się tylko mogło przydać, na dorabianiu sprzętu rolnikom, na piciu wódy i bełtów na armaturze. A i jeszcze na braku chodów na górze hen wysokiej.
Grzechu
Grzechu 19.07.2020, 21:39
Oczywiście szkoda ZNTK, tych wszystkich maszyn, tradycji itd. Mogła by być z tego druga PESA ale niestety...
Stare budynki nie do uratowania, zburzyć i dać szansę na nowe inwestycje, przynajmniej będą jakieś nowe miejsca pracy.
oysoydoysiysotsoy
oysoydoysiysotsoy 19.07.2020, 02:27
Rozwalić co tylko się da!
Remont tej ruiny jest zbyt kosztowny. Znaleźć dobre miejsce na gruz i buldożerem!
druznik
druznik 18.07.2020, 21:54
Najgorsze jest to ,ze ta dzisiejsza opozycja była winna temu wszystkiemu tylko troche w innych szatach .Jak powiedział Leszek Balcerowicz trzeba wszystko zniszczyc ,posprzedawac ,aby było nowe .
emeryt
emeryt 18.07.2020, 21:15
Gdzie sa byle wladze lubania ktore doprowadzily do rozkradzenia zakladu, nikt nie poniosł zs to kary.. Wladzedze pilnowaly stolkow.
PKP
PKP 18.07.2020, 10:06
Gdzie obrońcy parowozowni, do roboty
gość
gość 20.07.2020, 20:26
a kto taką ruinę nic nie znacząca będzie remontował? żaden to zabytek
Igor
Igor 19.07.2020, 12:22
Co tam bronić? Cegły i zawalony dach?

Remont i co dalej? Miliony turystów w Lubaniu, hotele, restauracje.. Zaparkują swoje auta i autokary na parkingu gdzie kiedyś był "Dom kultury"....?

:D
aro
aro 18.07.2020, 09:20
a kto rozwalił ZNTK
emeryt
emeryt 18.07.2020, 06:57
żegnaj ZNTK, żegnaj szkoło zawodowa,żegnaj młodość.....
on
on 17.07.2020, 22:34
Tylko rozwalic i posadzic ziemniaki -to Polska metoda /zlodziejska/ .Jak to jeszcze trzymalo sie kupy trzeba było sprzedac lub remontowac.
ds
ds 18.07.2020, 17:14
A dasz pieniądze?
N
N 17.07.2020, 21:53
Tyle lat niszczał obiekt. Trzeba było odrementować budynek i porobić mieszkania socjalne. U nas lepiej wszystko zniszczyć.
Henryk
Henryk 17.07.2020, 20:27
Kolejny raz nowe otwarcie, inwestorzy,atrakcyjność i zero rzeczywistych działań. Mamy tę wolność cośmy chcieli po LW i Balcerowiczu. Akurat likwidacja ZNTK to było dobre, jak to Wałęsa broni zębami co chwilę. Dobrze inne ZNTKi się jakoś przemeblowały, przekształciły, teraz mają mnóstwo pracy i inwestycji. Nasz ZNTK nie potrafił. Nie wierzę, że te nowe zamierzenia coś zmienią. Potencjał powiatu i miasta ogromny. Brak gospodarza. Tyle w temacie.
byly pracownik ZNTK
byly pracownik ZNTK 17.07.2020, 18:20
Kawał lubańskiej kolei i historii z nią związanej idzie w ruinę i zapomnienie!!! Do dzisiaj nie mogę pogodzić się z tym ,jak taki zakład jeden z większych w regionie i z piękną historią został w bestialski sposób rozgrabiony i zrujnowany?!!!!
Krzysiek
Krzysiek 17.07.2020, 16:56
Rozwalić całą tę resztę, albo niech konserwator wyremontuje. Ręce opadają ile lat trwa ten marazm.
mrAntonia
mrAntonia 18.07.2020, 15:32
Jakie to proste . Zburzyć , ,rozwalić , w proch obrócić , chociaż z prochu nie powstało, Jakież to nasze, swojskie ,bezmyślne.....
Antek