Więcej Radości z Aktywności

  • 16.07.2020, 15:28 (aktualizacja 16.07.2020, 16:17)
  • red.
Więcej Radości z Aktywności

Podziel się:

Oceń:

Firma Dr. Schumacher zaproponowała swoim pracownikom zabawę, której celem jest propagowanie zdrowego stylu życia. Pracownicy firmy biegając lub jeżdżąc rowerem zdobywają punkty, które są przeliczane na złotówki, a te na koniec zasilą konto wskazanej przez uczestników zabawy fundacji.

- Jako firma Dr. Schumacher kierujemy się w naszej działalności mottem CHRONIMY TWOJE ZDROWIE, dlatego chcemy i czujemy się w obowiązku popularyzować inicjatywy prozdrowotne wśród naszych pracowników. Ruch jest podstawą piramidy zdrowia. Mało kto zdaje sobie sprawę, że statystycznie co 10 zgon jest powodowany brakiem wystarczającej aktywności fizycznej. A ponadto przesiadając się na rower lub korzystając z własnych nóg możemy pozytywnie wpływać na klimat, ograniczając ilość emisji CO2. - mówi nam Piotr Cypel.

Akcja jest dedykowana do wszystkich pracowników firmy. Pomysłodawcy zabawy postawili na dwie najpopularniejsze aktywności: jazdę na rowerze i bieganie. Za każdy przejechany lub przebiegnięty kilometr uczestnicy zabawy otrzymują punkty, które zliczane są przez specjalną aplikację.

Dodatkowo są punkty bonusowe:

  • Za każde rozpoczęte 1,5 km biegu lub jazdy rowerem
  • Za dojazd / bieg do /z pracy
  • Za utrzymanie passy (aktywności) przez 3, 5, 8, 13, 21 dni.

W zabawie można uczestniczyć indywidualnie lub łączyć się w zespoły – wtedy wyniki indywidualne składają się na wynik zespołu. Są 3 edycje i każda trwa jeden miesiąc. Każdy z uczestników może wygrać upominek, ale również każdy z uczestników dokłada cegiełkę na cel charytatywny. Za każde przejechane na rowerze 30 km lub 10 km biegu, firma przekaże 1 PLN, aż do osiągnięcia głównego celu - 2000 PLN! Konkretny cel zostanie wskazany przez zespół, który zajmie pierwsze miejsce spośród akcji prowadzony przez siepomaga.pl

Pierwszego dnia akcji mamy 10 zł na cel charytatywny i 6,9 kg CO2, który nie został wyemitowany do atmosfery. To odpowiada pracy 1 drzewa przez 12 miesięcy. -  mówi Piotr Cypel.

Zabawa kończy się 14.10.2020 r.

red.

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Eisel
Eisel 18.07.2020, 07:24
Tupolew...jestes idiotą
Tupolew
Tupolew 16.07.2020, 18:52
To po pracy w tym kołchozie mają jeszcze siłę na bieganie czy ***owanie?
Kris
Kris 17.07.2020, 08:39
Jak ty w swojej pracy robisz z siebie przez osiem godzin idiotę i po praca masz siłę dalej to robić to dlaczego oni nie mogą pobiegać .Akcja fajna tylko szkoda że tak mała suma do zebrania.
pracownik
pracownik 18.07.2020, 09:22
Panie kierowniku, Pan się weźmie do roboty zamiast pisac komentarze

Pozostałe