Poszukiwany okazał się sprawcą kradzieży sejfu

  • 16.07.2020, 12:30 (aktualizacja 16.07.2020, 12:36)
  • asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
Poszukiwany okazał się sprawcą kradzieży sejfu Pixabay

Podziel się:

Oceń:

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Co więcej, w trakcie przesłuchania 47-letni mieszkaniec Lubania przyznał się do włamania i kradzieży sejfu z jego zawartością w maju br. z pomieszczeń biurowych znajdujących się na terenie gminy Siekierczyn.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 47-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 12 dni za sprowadzenie niebezpieczeństwa pożaru. Kryminalni podczas prowadzonych  z zatrzymanym czynności ustalili, że jest sprawcą włamania do pomieszczeń biurowych firmy mieszczącej się na terenie gminy Siekierczyn. Do zdarzenia doszło w maju br.  Włamywacz po wypchnięciu okna wszedł do budynku, z którego dokonał kradzieży sejfu, w którym znajdowały się pieniądze, dokumenty osobiste, dokumenty pojazdów, klucze zapasowe do samochodów oraz karty kredytowe. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na kwotę nie mniejszą niż tysiąc złotych.

Funkcjonariusze przedstawili sprawcy czynu zarzut kradzieży z włamaniem oraz ukrywania dokumentów bez prawa do ich rozporządzania. Mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego gdzie obecnie odbywa zasądzoną karę 12 dni pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mundek
Mundek 16.07.2020, 17:26
(...) Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na kwotę nie mniejszą niż tysiąc złotych.
=============
No to faktycznie w sejfie kasy było moc - chyba sam sejf więcej wart jak to co wewnątrz przechowywał.
>
> 16.07.2020, 16:53
Nie karmić przestępców , zacząć karmić pacjentów w szpitalach .
Cezary Cezary
Cezary Cezary 17.07.2020, 08:12
Nie karmić dzieci w domu dziecka, bo niby czemu przejmować się że ktoś coś komuś gdzieś wsadził i coś komuś z między nóg wypadło.

Pozostałe