Niewybuchy koło Świecia

  • 16.07.2020, 08:32 (aktualizacja 17.07.2020, 08:01)
  • red. /Patrol Saperski Bolesławiec
Niewybuchy koło Świecia Patrol Saperski Bolesławiec

Podziel się:

Oceń:

Kolejny raz Patrol Saperski z Bolesławca musiał interweniować w sprawie odnalezienia niewybuchów.

Tym razem do odkrycia niebezpiecznych znalezisk z czasów II wojny światowej (trzy radzieckie granaty moździerzowe) doszło w okolicy Świecia na terenie jednego z lasów będących pod władaniem Nadleśnictwa Świeradów.

Stan niewybuchów nie pozwalał by przetransportować je w bezpieczne miejsce celem unieszkodliwienia. Dlatego dowódca patrolu st. chor. szt. Radosław Mazur podjął decyzję, że granaty zostaną zdetonowane na miejscu.

Działania Patrolu Saperskiego z Bolesławca zabezpieczali funkcjonariusze Policji z Komisariatu Policji z Leśnej, strażacy z PSP Lubań, OSP Leśna i OSP Świecie, a także leśniczy Leśnictwa Świecie.

Przypominamy, że materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. W przypadku odnalezienia niewybuchów nie wolno ich  dotykać.

Zagrożenie występuje w wyniku ujawnienia niewybuchów i niewypałów w postaci zapalników, pocisków, bomb lotniczych, nabojów artyleryjskich i karabinowych, pancerzownic, granatów, min wszelkich typów, ładunków materiałów wybuchowych oraz złomu metalowego zawierającego resztki materiałów wybuchowych.

Pamiętajmy aby w przypadku odnalezienia niebezpiecznego przedmiotu zabezpieczyć miejsce, gdzie się znajduje i niezwłocznie zadzwonić pod numer 112 lub bezpośrednio poinformować o tym fakcie policję.

 

red. /Patrol Saperski Bolesławiec

Zdjęcia (4)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

olo
olo 16.07.2020, 14:49
szkoda tylko ze saperzy przyjeżdżają na miejsce na drugi dzien a do tego czasu Policja musi pilnowac miejsca ujawniemia niewybuchu.

Pozostałe