Czy Rada Miejska w Bogatyni zostanie odwołana przed upływem kadencji?

  • 15.07.2020, 12:52 (aktualizacja 15.07.2020, 14:08)
  • Źródło: zinfo.pl
Czy Rada Miejska w Bogatyni zostanie odwołana przed upływem kadencji? zinfo.pl

Podziel się:

Oceń:

Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze wyznaczył nowy termin na przeprowadzenie referendum dotyczącego odwołania Rady Miejskiej Bogatyni. Referendum odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia. Pierwszy termin był wyznaczony na 7 czerwca, jednak przez sytuację epidemiologiczną musiało zostać odwołane.

Dlaczego organizowane jest referendum ?

Jak informuje B24.info: 

Referendum odbędzie się na prośbę grupy mieszkańców, którzy 26 lutego br. złożyli w tej sprawie specjalny wniosek do Komisarza Wyborczego. Zarzucają oni radnym między innymi brak zaangażowania w rozwiązywanie problemów finansowych gminy, działanie we własnym interesie, lekceważące podejście do swoich obowiązków, pobieranie wysokiego uposażenia oraz brak woli jego obniżenia czy brak współpracy i porozumienia w istotnych dla funkcjonowania gminy sprawach. Pod wspomnianym wnioskiem inicjatorzy zebrali około 3000 podpisów mieszkańców- na 1000 wymaganych. Pełnomocnikiem Inicjatorów Referendum jest mieszkaniec Porajowa-Grzegorz Czerniakowski. Wkrótce inicjatorzy będą przeprowadzali kampanię informacyjną w sprawie referendum. Akcja zakończy się w piątek 7 sierpnia, o północy. Koszty związane z głosowaniem ponosi samorząd, którego ono dotyczy.


Aby referendum było skuteczne, musi w nim wziąć udział konkretna liczba mieszkańców-w przypadku referendum odwoławczego, jest to 3/5 osób, które wzięły udział w ostatnich wyborach do Rady Miejskiej. W naszym wypadku stanie się tak, jeśli do urn pójdzie co najmniej 6795 głosujących. Wynik referendum będzie natomiast rozstrzygający, jeśli zostanie oddanych więcej niż połowa ważnych głosów „za”.

Źródło: zinfo.pl

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

B. S.
B. S. 16.07.2020, 12:16
A kiedy w Lubaniu? Czas wymienić obecną ekipę. Pokazali na co ich stać. Kończcie, wstydu oszczędźcie.
tola
tola 16.07.2020, 09:02
Może w Olszynie?Zarzuty można skopiować.
Ze sztolni
Ze sztolni 15.07.2020, 20:14
A tam do Bagdadu to czasem jakieś towarzystwo z Leśnej nie poszło ?!
Q
Q 15.07.2020, 15:30
Bez szans na powodzenie

Pozostałe