Próbował podpalić syna, został aresztowany

  • 14.07.2020, 15:04
  • Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
Próbował podpalić syna, został aresztowany Zdjęcie ilustracyjne. Obraz Willi Heidelbach z Pixabay

Podziel się:

Oceń:

71-letni mężczyzna, który od kilku lat znęcał się nad rodziną, usiłował dokonać zabójstwa swojego dorosłego syna. Komunikat Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

W dniu 9 lipca 2020r. w Uniegoszczy w powiecie lubańskim 71-letni mężczyzna, który od kilku lat znęcał się nad rodziną, usiłował dokonać zabójstwa swojego dorosłego syna.

Czynu zamierzał dokonać poprzez jego podpalenie i w tym celu oblał go substancją łatwopalną, a także rozlał ją na klatce schodowej, przedsionku i części pomieszczeń znajdujących się wewnątrz budynku, w którym wszyscy wspólnie zamieszkiwali. Wobec podjęcia obrony przez pokrzywdzonego zdołano uniknąć tragedii. Swoim działaniem Jan K. naraził nie tylko syna ale i pozostałe osoby znajdujące się na terenie posesji.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną, gróźb karalnych oraz usiłowania zabójstwa syna, a także narażenia pozostałych członków rodziny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jan K. nie przyznał się do sprawstwa zarzucanych mu czynów.

W dniu 10 lipca 2020r. Prokurator Rejonowy w Lubaniu zwrócił się do Sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec Jana K. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.
 Janowi K. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

somsiat
somsiat 22.07.2020, 03:19
Nie tak żeby się znęcał. Był uciążliwy bo hałasował Po pijaku włączał mu się wariat tyle że głównie poza domem. Tym razem odwaliło mu konkretnie. Wytrzeźwiał to i nic nie pamięta to się nie przyznaje.
BARTINO
BARTINO 15.07.2020, 16:39
Duda ułaskawi bo rodzina jest najważniejsza!
Arci
Arci 17.07.2020, 10:02
Bartino Dude to pocałuj w dzwonek. Idioto
xyz
xyz 14.07.2020, 16:23
"71-letni mężczyzna, który od kilku lat znęcał się nad rodziną". Czegoś tu nie rozumiem. Czy znęcanie się nad rodziną jest przestępstwem? Jeśli tak, to czemu mógł to robić przez kilka lat, skoro było o tym wiadomo?
abc
abc 14.07.2020, 17:58
Bo Kolego rodzina nie chciała nic zgłaszać, nastąpiło chyba zwyczajne przegięcie pały.

Pozostałe