Czy ktoś to uprzątnie?

  • 13.07.2020, 17:30 (aktualizacja 13.07.2020, 22:52)
  • red.
Czy ktoś to uprzątnie?

Podziel się:

Oceń:

Przy każdym koszeniu wychodzą jak grzyby po deszczu. Niestety nie o grzyby tu chodzi, a o masę śmieci wokół skrzyżowania ul. Rybackiej z Różaną.

Zarządcą drogi krajowej nr 30, która biegnie przez Lubań jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. Instytucja ta co roku ogłasza przetarg na koszenie poboczy wzdłuż drogi i w obrębie skrzyżowań do niej należących, w tym z „DK30-stką”. Jak się okazuje, priorytetem dla firmy wykonującej zlecenie w tym roku jest bezpieczeństwo a nie estetyka.

Niestety koszenie za każdym razem obnaża bałagan jaki kryje się w trawie. Koszmarna sytuacja jest na 30-tce, wokół zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ulic Rybackiej i Różanej w Lubaniu dyskontu spożywczego. Problem narasta od początku roku. Wiosną było to kilka foliowych rękawiczek i trochę śmieci. Jak pisali w komentarzach nasi czytelnicy, śmieci porywane były przez wiatr ze zlokalizowanego przy dyskoncie śmietnika i roznoszone w obrębie skrzyżowania. Po kilku tygodniach trawa śmieci przerastała i problem znikał do następnego koszenia.

Koszenie, które miało miejsce w ostatnich dniach obnażyło smutną prawdę. Śmieci zgromadzonych na trawniku w obrębie skrzyżowania w centralnej części miasta jest tyle, że sprawą powinny się już zająć miejskie służby. Wystarczy wyegzekwować na firmie koszącej, aby swoje obowiązki wykonywała sumiennie. Jak się dowiadujemy, wykonawca zlecenia w obrębie miast, przez które przebiega droga krajowa nr 30 po koszeniu ma obowiązek wygrabić skoszone pobocza. Niestety nic takiego nie wydarzyło się od początku roku 2020! Na dowód załączamy zdjęcia po ostatnim koszeniu.

red.

Zdjęcia (5)

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lubański Śmietnik
Lubański Śmietnik 14.07.2020, 18:01
Niestety takie prace wykonywane są od ilości nie jakości i 95% służb porządkowych ma kompletnie gdzieś czy leżą śmieci na trawniku. To akurat jest norma i w ogóle się nie dziwię.
bbb5
bbb5 14.07.2020, 13:55
Jak już jesteśmy przy tej biedronce koło netto. Nie wiem do kogo należy ten kawałek ziemi, ale czy nie mogą zrobić dodatkowych miejsc parkingowych ?? Nie ukrywam, że miejsc brakuje przy tej biedronce. Mógłby ktoś w końcu powiększyć ten parking nie wiem czy miasto czy biedronka aby w końcu zrobić tam porządek . Drzew tam nie ma tylko jakieś chwasty i śmieci zalegają na trawie. Zrobiliby z tym porządek robiąc nowe miejsca parkingowe.
Benek
Benek 14.07.2020, 08:48
Chciałbym poruszyć kwestię zarastających chodników. Często krawędzie przy trawnikach są pozarastane trawą. Spomiędzy kostki wyrastają chwasty. Dlaczego służby odpowiedzialne za czystość miasta nie zauważają ich. Przykładem jest chodnik na ulicy Zawidowskiej przy murze starego szpitala koło nieczynnego kiosku. Takich miejsc jest naprawdę dużo. Na rynku trawa przy ścianie budynku w którym jest bank. Poza tym naprawa niewielkich uszkodzeń chodnika. Zapadnięta kostka gdzie trzeba podsypać trochę piasku nikomu nie przeszkadza a zapadnięty chodnik estetycznie nie wygląda. Pytanie kto odpowiada za tego typu drobne naprawy. Czy należy to do zadań Benej?
Srutututu
Srutututu 14.07.2020, 08:44
Jeśli już mówimy o koszeniu, to chciałbym zapytać jak to jest że władze Spółdzielni Mieszkaniowej wiosną zapewniały, że trawa będzie koszona znacznie rzadziej tymczasem na terenach należących do spółdzielni była koszona już 2 lub 3 razy. Doją nas za czynsz niesamowicie, wystarczy porównać do czynszów w spółdzielniach mieszkaniowych w innych miastach, do tego różne opłaty z d**y wzięte, a w czasie godzin pracy osoby zatrudnione w spółdzielni wykonują remonty mieszkań pracownikom spółdzielni.
Lubanianka
Lubanianka 13.07.2020, 23:16
Moze wystarczy pomyśleć i postawić śmietniki w odpowiednich miejscach. Prxeszlam naprawdę caly luban i w calym lubaniu brakuje śmietników. Nawet peta nie ma gdzie wyrzucić. To co sie dziwić ze syf wszędzie...
xxx
xxx 13.07.2020, 22:50
proszę przespacerować się wokół dawnego EKO na Tkackiej , jaki tam okropny bałagan!, a taki bałagan robią panie ekspedientki od strony zaplecza . wystawiają kosze jakieś wózki owiniętę fruwającą folią
brud, smród z cieknących koszy, dodatkowo wylewają na ulice smierdzacą wodę z mycia podłóg, . czy tak ma wyglądać podwórko przy EKO ??? Gdzie sanepid ??? Straż Miejska
Duchu
Duchu 13.07.2020, 20:20
Nie tylko ta ulica tak wygląda,całe miasto przypomina śmietnik.Można odnieść wrażenie że ludzie nie wiedzą do czego służą śmietniki.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 13.07.2020, 22:40
Skoro na każdym skwerku trawa do pasa to jeb papierek w trawę , i tak nie widać ;-) sami sobie zgotowali ten los, ale jednak kwiatki lepsze, bardziej kolorowe i więcej śmieci idzie upchać, więc do dzieła :D
PodSekretarz
PodSekretarz 13.07.2020, 19:59
To się powtarza przy każdym koszeniu - a władze Lubania są bezradne.
Po prostu temat przerasta ich kompetencje a nawet sam Starosta jest też bezradny, zaś tow. ZGiUK bez zlecenia placem nie kiwnie. Komuno wróć! Takie sprawy załatwiała sekretarka tow. Sekretarza Miejskiego PZPR jednym i to zaraz z rana po wejściu do komitetu.
NadSekretarz
NadSekretarz 14.07.2020, 18:25
Jednym telefonem... Poprzedni szef zgiuku Ryszard D. słynął z tego że urządzał cotygodniowe obchody i po każdym szły dyspozycje - Lubań był o wiele czyściejszy a mieli o wiele mniejszy park maszynowy i ludzi do sprzątania. Obecny towarzysz to nawet nie wie jak Lubań wygląda.

Pozostałe