Policjant z Lwówka Śląskiego pomagał poszkodowanym w wypadku w Dźwirzynie

  • 08.07.2020, 09:39 (aktualizacja 08.07.2020, 09:52)
  • Red.
Policjant z Lwówka Śląskiego pomagał poszkodowanym w wypadku w Dźwirzynie DLW112

Podziel się:

Oceń:

Przypomnijmy, że w ubiegłą niedzielę w nadmorskiej miejscowości Dźwirzyno (pow. kołobrzeski) doszło do poważnego wypadku. Zderzyły się dwa autobusy oraz bus, a poszkodowanych zostało kilkanaście osób, w tym dzieci. Jak się okazuje , świadkiem wypadku i jedną z pierwszych osób, która pomagała poszkodowanym był policjant z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Rafał Kościelny policjant z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w trakcie urlopu, podróżując rowerami z rodziną był świadkiem wypadku dwóch autobusów i samochodu osobowego na trasie Rogowo - Dźiwirzyno w powiecie kołobrzeskim.

Policjant wraz z żoną Anią przystąpili do udzielania pierwszej pomocy.

Do czasu przybycia służb ratunkowych Rafał koordynował akcją w tym rozpoczął selekcję rannych według systemu triage - informują mundurowi z portalu Lwówek na sygnale.

Przypomnijmy, że w niedzielnym wypadku rannych zostało 16 osób w tym dzieci. Zadysponowano na miejsce dwa śmigłowce LPR. W zdarzeniu brał udział min. autokar ze Świdnicy z woj. dolnośląskiego. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala policja.


Rafał jest doświadczonym policjantem min. członkiem Policyjnej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej z Lwówka Śląskiego. Brawo Rafał za tak profesjonalną postawę, a poszkodowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia - dodają mundurowi z Lwówek na sygnale.

Red.

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aga
Aga 08.07.2020, 14:23
Serio ja cie nie mogę ciekawe czy jak ja bym pomogla to byście o tym napisali ? Naprawdę nie macie ciekawszych ploteczek?
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 10.07.2020, 12:33
Pewnie by nie pisali, bo byś nie pomogła. Widać po wpisie, że strach by cię oblecial. Bohater komentarzy, co najwyżej jesteś😎😎😎
.
. 08.07.2020, 14:13
Autokary z Lidera bez pasów i klimy , 70 letni kierowca. Tragedia więcej tą firmą nie pojadę
Szapoo
Szapoo 08.07.2020, 13:35
Taka jego praca, składał rotę, ślubował pomoc, nawet z narażeniem życia. Za to w końcu mu płacą.
Nadto każdy świadek takiego zdarzenia ma obowiązek udzielenia pomocy, za której nieudzielenie grozi odpowiedzialność karna.
Koniec, kropka.
Też ratowniczka
Też ratowniczka 08.07.2020, 14:05
Godne pochwały, ciekawe czy Ty zrobiłbyś to samo, nieraz widziałam gapiów odwracajactcg głowę, po fakcie każdy tylko ocenua, brawo Rafał

Pozostałe