Kolejny odwiert do wnętrza Kamiennej Góry

  • 06.07.2020, 16:48 (aktualizacja 06.07.2020, 17:00)
  • red.
Kolejny odwiert do wnętrza Kamiennej Góry

Podziel się:

Oceń:

Dziś po raz drugi grupa poszukiwawcza Stowarzyszenia Miłośników Górnych Łużyc podjęła próbę wwiercenia się w chodnik, którym planowane jest wejście do bazaltowych sztolni pod parkiem na Kamiennej Górze.

Przed kilku tygodniami podobna próba zakończyła się niepowodzeniem, wiertło nie trafiło w chodnik i na głębokości 22 m przerwano wiercenie. Po wprowadzeniu korekt, dziś przesunięto miejsce odwiertu o ponad dwa metry w lewo i po paru godzinach prac na 19 m wiertło trafiło w chodnik.

Celem wykonania odwiertu jest opuszczenie kamery do wnętrza sztolni nr 1 - docelowo właśnie do tej sztolni chcielibyśmy wejść od ul. Parkowej, żeby tam wejść trzeba pokonać zawał, który zrobili Niemcy wysadzając sztolnie przed wycofaniem się. Musimy poznać jego długość, aby zacząć rozmawiać o kosztach przedsięwzięcia. – wyjaśniał nam Sebastian Terenda, który koordynował prace na Kamiennej Górze.

Dziś Kamienna Góra okazała się łaskawa, dzięki wykonanemu odwiertowi możliwe będzie zmierzenie na jakiej długości zawalony jest bazaltowy chodnik. O wynikach pomiarów poinformujemy wkrótce.

red.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hogsofwar
Hogsofwar 06.07.2020, 22:49
Ciągle kibicuje tej inwestycji . Bravo Panowie !
Zefir
Zefir 06.07.2020, 21:12
Mysle ze tam sa skrzynie ze zrabowanym złotem ,ewentualnie Bursztynowa Komnata . Skoro Komnaty do tej pory nie znalezli no to gdzie ma być jak nie u nas ! Proste chyba ,no nie ! Prosze wiercić az sie wiertło rozgrzeje do czerwoności !
Odkrywca
Odkrywca 06.07.2020, 19:02
Brawo Ekipa 👍

Pozostałe