Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Polanę Jakuszycką

  • 05.07.2020, 07:36 (aktualizacja 05.07.2020, 08:44)
  • Źródło: 24jgora.pl
Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Polanę Jakuszycką 24jgora.pl

Podziel się:

Oceń:

Prezydent Andrzej Duda gościł na Polanie Jakuszyckiej, gdzie w obecności Minister Sportu - Danuty Dmowskiej oraz wojewody Jarosława Obremskiego i marszałka Cezarego Przybylskiego wizytował trwającą budowę Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach.

Prezydent Andrzej Duda mógł się osobiście przekonać, jak dynamicznie przebiegają prace przy realizacji tej najważniejszej dziś inwestycji dla polskiego narciarstwa biegowego. Budowa jest finansowana ze środków województwa dolnośląskiego przy wsparciu rządowym.

Inwestycja na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie to jest rzeczywiście coś co zmieni obraz biegów narciarskich w naszym kraju, zmieni obraz biathlonu, zmieni możliwości treningowe. Otworzy możliwości organizowania dużych imprez. W 2015 roku deklarowałem, że budowę Dolnośląskiego Centrum sportu będę wspierał i dziś bardzo się cieszę, że ono powstaje - mówił prezydent.

Andrzej Duda mówił także o Eko-Karcie zakładającej programowo rozwój w obszarach czystego powietrza, zielonej energii, miasta z klimatem, zasobów wody, ochrony przyrody i bioróżnorodności oraz nadzoru nad odpadami.

Chcemy oddychać czystym powietrzem, korzystać z odnawialnych źródeł energii, mieć dostęp do czystej wody, przejezdnych, zielonych i niezabetonowanych miast oraz racjonalnie gospodarować odpadami.

EKO-KARTA,  to zaproszenie do współpracy organizacji i ruchów społecznych, administracji różnych szczebli - centralnej, regionalnej i lokalnej - dla wszystkich, którym nie jest obojętna przyszłość - podkreślał. 

Na spotkanie z Prezydentem RP przybyło na Polanę Jakuszycką kilkaset osób z całego regionu. Byli samorządowcy ze starostą powiatu jeleniogórskiego Krzysztofem Wiśniewskim, wicestarostą Jarosławem Kotlińskim i przewodniczącym rady powiatu Eugeniuszem Kleśtą. Był też gospodarz tego miejsca, burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf.

Źródło: 24jgora.pl

Zdjęcia (21)

Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

max
max 07.07.2020, 14:43
Duda- wygra bowiem -Trzaskowski- to bojacy sie polityk ,boi sie ludzi z ulicy...... .Nie ma programu......... Ma kompleks DUDY boi sie go..... jak kot psa... .Dlaczego jest taki bojazliwy .Tylko na marszach LGBT jest pewny siebie .Szkoda .
obywatel
obywatel 08.07.2020, 12:46
Strzał w 10.Z Rabiejem za rączke bedzie chodził na tych marszach LGBT a Nitras na smyczy.Co do Dudy jest to najlepszy prezydent po 89(przed zresztą też)Jestem pewien że wygra bo z całą rodziną pójdziemy na wybory i oddamy na niego głosy.Niemcy sie boją bo powoli nie bedą mieć taniej siły roboczej,Rumuni też nie garną sie tam jezdzic na szparagi.Polska górą.PAD DZIĘKUJEMY
JarZbaw
JarZbaw 06.07.2020, 22:08
Demokracja wg Prezesa Jarosława K.
https://www.youtube.com/watch?…
DJ
DJ 06.07.2020, 14:40
,,Tumany'' piszą i piszą ale im na wybory nie wolno chodzić bowiem powinni tylki ---inteligencji---w tym czasie wycierac . !,,Tumany''- Niemcy sa za Trzaskowskim i tu jest problem dlaczego Dudzie obrabiaja .....!.Jaki mają w tym interes ? /brukowiec Fakt /
Weronika
Weronika 06.07.2020, 22:09
Chamy i hołota - czy jakoś tak panie Jaroslawie!
Janusz
Janusz 06.07.2020, 21:21
No popatrz a za Dudą jest Białoruś Ukraina, Węgry i Rosja. DJ wybór należy do Ciebie
ramzes
ramzes 07.07.2020, 14:21
Janusz Ty jestes niewykształcony czy idio.......a ?
Logik
Logik 07.07.2020, 13:14
Janusz, po co takie brednie piszesz?. Podaj źródła tych Twoich wywodów. Nie podasz bo takich nie ma, sam wymyślasz te bzdury czy w Fakcie przeczytałeś?.
Mąż Grażyny
Mąż Grażyny 07.07.2020, 14:07
tiny.pl/7dcvt - proszę link, ale faktycznie pomyliłem Węgrów i Rosjan, mój błąd. I tak nie wygląda to najlepiej, kierunek obrany został wyraźnie.
Iwonna
Iwonna 06.07.2020, 13:09
"Spier*** stąd!". Ksiądz z pięściami rzucił się na kobiety, pilnując plakatu Andrzeja Dudy
Mnich z zakonu cystersów w Wąchocku w ramach nocnego czuwania dał popis wierności swojej wiary pokładanej nie tyle swojemu bogu co ziemskiemu bóstwu.
https://natemat.pl/313857,wach…
ramzes
ramzes 07.07.2020, 14:23
Iwona twoje słownictwo jest spod latarni ............................
Pan Herakliusz
Pan Herakliusz 06.07.2020, 11:03
Coraz więcej przykładów, że Episkopat też jest w tej kampanii bardzo "podenerwowany" - i dlatego niektórzy chcieliby aby Kościół rzymsko katolicki w Polsce przestał istnieć. Jako naczelny ateusz i heretyk nie zgadzam się. Kościół jest potrzebny czyli niezbędny by zaspokajać tkwiące w ogłupianym od wieków i od kołyski narodzie fobie czyli urojenia.
Jest przecież ważnym elementem życia wielu Polaków.
Ale powinny obowiązywać trzy podstawowe zasady:
1. nie uprawia polityki – szczególnie z ambon;
2. jest na ogólnych zasadach rozliczany z popełnianych naruszeń prawa;
3. nie jest dotowany przez państwo a z dochodów odprowadza podatki;
Amen!
Tylko tyle i aż tyle.

WiesiekG
WiesiekG 06.07.2020, 10:49
To się qurfa nie mieści w głowie. Średnia emerytura brutto 24900 zł. A księża, którzy nigdy nie płacili składek dostają średnio 6000 zł, zaś panowie biskupi 10 000 zł. Tak wygląda w tym katolickim kraju Oprawa I Sprawiedliwości - chrześcijańska sprawiedliwość społeczna.
Uczciwie
Uczciwie 07.07.2020, 17:16
Kłamiesz celowo czy to niewiedza? Księża płacą podatki, np. zryczłtowany za każdego mieszkającego na terenie parafii, nawet jeśli jest ateistą, składki zdrowotne, częściowo zus, a pracujący jako katecheci, kapelani- wszystkie jak każdy pracujący. To tak mniej więcej. W internecie znajdziesz inf, po co ten jad?
fiodor
fiodor 07.07.2020, 14:26
Wiesiek jak rządziło SLD /czerwoni / w latach 90 tych kosciół miał wtedy najlepiej !Przykre to ale tak było .Czerwoni dawali wszystko .!
PeHa
PeHa 05.07.2020, 22:19
Apostoł Mateusz na wiecu wyborczym (nie swoim) zarzucił kontr-kandydatowi, że jest mało wiarygodny bo zmienia zdanie jak codziennie zmienia skarpetki...
Wygląda na to, że Apostoł Mateusz codziennie skarpetek nie zmienia?
Ale mamy lato!
Ojgeniusz
Ojgeniusz 06.07.2020, 12:54
Panie premierze - ja jak Pan - zdania nie zmieniam codziennie - skarpetek też.... Nawet w lecie!
Jola
Jola 05.07.2020, 22:15
A ja teraz z innej strony jako kobieta .Nie wiem czy zauważyliście to ale ja ogladam rozne TELEWIZJE !!!!I zaobserwowałam ,ze bardziej pokazuja cała sylwetke DUDY ,a Trzaskowskiego głownie twarz ,usta i zeby .I zobaczcie jaka sylwetke ma Rafał ?------- SZerokie biodra i uda i w ramionach jest wąski . Budowa kobiety /czyli cienias / a zobaczcie Duda normalna meska /czyli rasowy facet /
Uczciwie
Uczciwie 07.07.2020, 17:22
Coś w tym może być. Sam Trzaskowski powiedział, że czasem boi się żony... Pani Trzaskowska bierze udział w wiecach wyborczych, już coś obiecuje, jakieś 200 zł, nie wiem, czy to są wybory prezydenta czy żony prezydenta. Być może w tej rodzinie to ona nosi spodnie...
omg
omg 07.07.2020, 15:00
Jola i jej TELEWIZJE : TVP, TVTRWAM, TVREPUBLIKA #jp
Wolna
Wolna 06.07.2020, 18:12
Kobieto Ty chyba nigdy nie widziałaś prawdziewego faceta,kiepski przykład Pan Duda ha ha mister Polski porażka,ale wiecej takiego ciemnogrodu mamy w naszym powiecie!
Uczciwie
Uczciwie 07.07.2020, 17:32
Jaśnie Oświeceni zwolennicy opozycji: Obywatele RP, KOD, Szalone Macice (same się tak określały). Pogratulować kultury wypowiedzi, zachowania, haseł...
Nic merytoryki, same heppeningi. Podobnie działacze, posłowie, senatorowie PO. A zarządzanie państwem to nie spektakl i nie zabawa panie Nitras, Kierwiński, Szczerba, pani Mucha, Pomaska, Gajewska, że Jachiry nie wspomnę.....
Jola
Jola 07.07.2020, 14:29
Az tylu facetów mialaś ,dobra jestes ? Zazdroszcze Ci .
xyz
xyz 06.07.2020, 10:19
A jakie to ma znaczenie? Wybierasz prezydenta czy mistera RP? Nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie w tym wypadku znaczenie ma to, co gość ma w głowie, a nie na głowie (w znaczeniu dosłownym, nie przenośni). "Polityka to sztuka kłamstwa", więc tylko ktoś naiwny uwierzy w 100% w obietnice polityka, ale tak naprawdę nie znając człowieka osobiście, dużo mówi więcej mówi mi o nim sposób jego wysławiania się, języka jakiego używa, i mówiąc krótko - co mówi (po puszczeniu mimo uszu wszystkich tych wyborczych obietnic i zwróceniu uwagi na pozostałą treść), to takim porównaniu dla nie pad przegrywa z kretesem.
dzidzia
dzidzia 07.07.2020, 14:36
Chyba myslisz o .... głowce ..!Ta Twoja Platworma złodziejska juz tyle złego zrobiła w tym kraju ,że chyba wiecej nie można .? A co rafałek tchórzliwy mówi ,kłamie ,bajer ma .
xyz
xyz 08.07.2020, 00:23
Nie oglądaj tyle kurwizji (wiem, wiem, już nie jest prezesem, ale to co zrobił z mediami publicznymi trwa nadal) bo sączysz jad w ich stylu - "Platworma złodziejska", "rafałek tchórzliwy"... ), i z zacietrzewienia żyłka ci jeszcze pęknie. I czytaj posty ze zrozumieniem ("Polityka to sztuka kłamstwa"). Po pierwsze - nie wybieramy teraz posłów do sejmu, by tworzyć nowy rząd, i po drugie - prezydent powinien być prezydentem wszystkich Polaków, a nie tylko tych tzw. "lepszego sortu", jak czyni obecny. A co do, cyt. oryginalną pisownię, Platwormy złodziejskiej, pisiory przez ostatnie 5 lat wcale mniej nie nakradły.
Haha
Haha 06.07.2020, 10:12
Rasowy odyniec w ostrym cieniu musztardy wyborczej
Jolka
Jolka 06.07.2020, 14:44
JULKA i mala MI to chyba urody nie maja ? I z sexsem chyba też kiepsko !
Achaha!
Achaha! 06.07.2020, 12:58
Czyli do strego cienia mgły doszła musztarda? No a pampersy czyli pieluszki? To już bez cienia?
JUlka
JUlka 06.07.2020, 09:21
Jolka! Ty masz oko! Racja stuprocentowa. PiS-dzielce w ramach kształtowania jedynie słusznego przekazu opanowali rzemiosło niemalże do perfekcji - oni nawet z największej szkarady zrobią bóstwo - a z bóstwa szkaradę. Kurski jest od tych spraw specjalistą.
bis
bis 06.07.2020, 15:01
Chamstwo szerzy chamstwo. I cóż się dziwić .Sądząc po komentarzach widzimy poziom inteligencji i kultury.
Jola
Jola 06.07.2020, 14:27
A wiesz jak wygląda latarnia Julka ?
MałaMi
MałaMi 06.07.2020, 08:25
Jak już się kierować jakimiś głupimi powodami, który bardziej męski patrząc na sylwetkę, to równie dobrze można wziąć pod lupę inny przejaw męskości - Trzaskowski spłodził dwójkę dzieci, Pan Duda tylko jedno. To kto jest bardziej męski? ;-) Poza tym sylwetka Pana T. jest według mnie męska, natomiast twarz zdecydowanie bardziej męska niż Pana D.
Jola
Jola 06.07.2020, 14:28
A skąd wieesz ,ze to on robił ? Jestes kobietą i znasz sie na tym .
Wyborca
Wyborca 05.07.2020, 22:14
Przeciwnicy Dudy stosują zasadę "wszystkie ręce na pokład". Stosują niesamowitą manipulację, kłamstwa np. ułaskawienie pedofila, oczernianie, trollowanie, chamskie zagłuszanie spotkań wyborczych. W to wszystko jest zaangażowany duży przemysł medialny (GW,TVN,Fakt,WP,Onet i wiele innych) i duże pieniądze. Wszystko to ma sprzyjać Trzaskowskiemu bo taki prezydent gwarantuje to samo co opozycyjny Marszałek Senatu, blokowanie projektów ustaw rządowych, a w konsekwencji do obalenia rządów PiS-u.
Tu chodzi o to aby znowu dorwać się do władzy i czerpać z tego profity, a nie o dobro zwykłych ludzi. Wystarczy tylko spokojnie bez emocji pomyśleć: jak żyło się zwykłemu Polakowi przez 8 lat rządów PO-PSL, a jak teraz?. Tylko że trzeba zostawić emocje na boku, a PO i Trzaskowski oraz sprzyjające im media rozbudzają emocje, bo takimi rozemocjonowanymi ludźmi łatwo manipulować. Wyborcy, nie poddawajcie się emocjom, pomyślcie na spokojnie jak było za PO, jak jest teraz i czy chcecie powrotu do PO, czy też nie. Wybór należy do każdego z Was. Wybieraj mądrze po namyśle bez emocji. Do zobaczyska na wyborach.
Przyjaciel Sowy
Przyjaciel Sowy 06.07.2020, 19:07
Platforma śmierdzi aferami, korupcją i przekrętem
xyz
xyz 06.07.2020, 10:43
"pomyślcie na spokojnie jak było za PO, jak jest teraz i czy chcecie powrotu do PO". Wybierasz w najbliższy weekend posłów, i tym samym nowy rząd, czy prezydenta RP? Dostrzegasz tę delikatną różnicę? Też obiema rękami podpisuję się pod tym, aby na spokojnie bez emocji podejść do wyborów, ale wiem, że nie chcę za prezydenta człowieka podpisującego umowę międzynarodową na stojąco, przygarbiony, , na rogu biurka, kiedy druga strona wygodnie rozsiada się w fotelu (dobrze, że mu przypadkiem pióro z ręki nie wypadło, bo chyba podpisał by to na kolanach). Nie chcę za prezydenta kogoś drącego japę w Gdańsku o oczyszczaniu sądów z postkomunistów tak, że go żona za łokieć dyplomatycznie powstrzymywać musi (i to do kogo, do uczniów), i który później nominuje piotrowicza & pawłowicz (z rozmysłem piszę to z małej litery) pod osłoną nocy na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.
Wyborca
Wyborca 07.07.2020, 13:22
xyz. Trzaskowski jako Prezydent będzie robił wszystko aby blokować rząd PiS i obecny Sejm. Weto będzie stosował bardzo często aby uwalać ustawy i doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Więc obecny wybór Trzaskowskiego na Prezydenta jest faktycznie powrotem PO do władzy, oczywiście nie teraz, nie zaraz ale po jakimś czasie.
xyz
xyz 08.07.2020, 00:45
A moim zdaniem, Trzaskowski będzie robił to co uzna za dobre dla kraju. I może dzięki temu skończy się nocne przepychanie pisanych na kolanie ustaw, nie sprawdzanych z braku czasu choćby pod względem prawnym. Może się i mylę, ale Trzaskowski jest dla mnie w swoich wypowiedziach bardziej wiarygodny. przede wszystkim nie dzieli Polaków na lepszy i gorszy sort jak czyni to obecny dyżurny podpisywacz poleceń z Nowogrodzkiej. Jak się czyta niektóre wypowiedzi można odnieść wrażenie, ze parlament z rządem razem wzięci są totalnie zbędni, bo rządzi prezydent. Może niektórzy w swoim zacietrzewnieniu o tym zapomnieli, ale jego podstawową rolą jest reprezentowanie naszego państwa na zewnątrz. I tak mi się wydaje, że głównie tym powinni kierować się wyborcy przy wyborze odpowiedniej osoby, a nie osadzaniu na tym miejscu kogoś najbardziej zbliżonego do kręgów św. Mikołaja, z tym, że nie ma obowiązku spełniania swoich obietnic.
Urzulla
Urzulla 06.07.2020, 09:23
Tylko że trzeba zostawić emocje na boku... Masz rację - zostaw!
bis
bis 05.07.2020, 20:43
Czy widział ktoś jakie cyrki odstawili we Wrocławiu zwolennicy Trzaskowskiego? Całkiem jak faszyści jacyś, To co wykrzykiwali i to z jaką nienawiścią , że się w głowie nie mieści. To jest naród wyzwolony ? nowoczesny? Kulturalny? Czy to jest Inteligencja?
slusarz
slusarz 06.07.2020, 14:49
To własnie robi elita !!!Jak powiezdziała p. sedzina ,oni sa sola tej ziemi /mają w nosie nas prostych ludzi/ .Brzydzą sie wioski wolą miasto . Ale ja widziałem już te elity na imprezach ,gorsi od zwierzaków ,trzoda .Robol lepiej sie zachowuje .
Seba
Seba 06.07.2020, 09:25
A słyszałe/aś tego i tych co zrywali plakaty Trzaskowskiego, a tego księdza co pilnował malunku Dudy - ileż tam chrześcijańskiej miłości i umiłowania bliźniego...?
TeresaK
TeresaK 05.07.2020, 20:01
Episkopat pomaga w wyborach Andrzejowi Dudzie. Niezależni od rządu dziennikarze dotarli do tajnego listu. "To wybór cywilizacyjny".
"Ojczyzna wzywa swoich Rodaków do pełnej mobilizacji" - pisze Episkopat w wewnętrznej korespondencji rozesłanej na prośbę rządu PiS. Prawo i Sprawiedliwość robi wszystko, by zwiększyć szanse swojego kandydata. Z pomocą przychodzi też Kościół.
Puchacz
Puchacz 06.07.2020, 08:30
A ksiądz Sowa zamieścił w mediach społecznościowych swoją fotkę i plakat wyborczy Trza , dlaczego w TVN która bardzo dba o to aby Kościół nie mieszał się do polityki cisza o tym?. Bo co?, nasz ksiądz popiera naszego kandydata to jest ok?.
Kleryk
Kleryk 06.07.2020, 10:59
No tak, ale TVN ma tylko jednego księdza, no może dwóch - a TVP Info i pozostałe rezynowe - cały Episkopat!
Mateusz
Mateusz 05.07.2020, 22:00
No! - to akurat żadna tajemnica. Wystarczy posłuchać co "leci" z ambon na mszach zwanych śniętymi.A potwierdza to zachowanie się "wiernych" po wyjściu z kościołów i w czasie 'konfrontacji z przeciwnikami Dudy.
W każdym razie ja zaskoczony nie jestem !
Uczciwie
Uczciwie 07.07.2020, 17:37
Na ilu mszach byłeś? Bo ja jestem często i w różnych miejscach i nic takiego nie słyszę.
Jaśka
Jaśka 05.07.2020, 17:39
Zobaczycie, jak wybory na PRP wygra czoskoski to nigdy ze szparagów nie wrócicie do swoich rodzin w Polsce. Wtedy będzie tylko to co już było i mnóstwo imigrantów na ziemi lubańskiej. Narzekacie na PAD młodzi. Póki macie czas to pytajcie za co Wasi dziadkowie na wojnie walczyli, a Wasi rodzice w czasach PRL. Wszystko nowoczesne jest oki, ale jak Wam prawdziwego chleba braknie, to biedronku nie urobi. Doceńcie to co macie, bo już niebawem....
Krzysiek
Krzysiek 05.07.2020, 22:53
Zrozum. Nie stać nas na prezenty dla Świętego Mikołaja, który będac tylko tym jednym dobrym, będzie rozdawać je każdego dnia. Jak chce rozdawać, to niech robi to ze swojej wypłaty. Dla mnie, to psychol, który wrzeszczy na wszystkich, bo nie pojmuje, że mimo tak gigantycznej energii jaką wkłada w mahanie łapkami, nie może unieść się do góry by stamtąd głosić te swoje durnowate wywody.
Dress
Dress 05.07.2020, 22:02
Jaśka! A Ciebie co walnęło? Ze mszy śniętej natchniona wróciłaś?
Heniek
Heniek 05.07.2020, 21:29
Jak już niebawem?? już mamy czysty PRL, telewizję której sam Kim by sie nie powstydził.. a niedlugo to sam na szparagi pojedziesz.. odrobić swoją 13 emeryturę..
Wzrost gospodarczy trwa od 15 lat.. nie od 5.. to nie jest żadna ich zasluga, dziura Vat dalej jest, afera getback.. nic się nie zmieniło tam na górze..
Rysiek
Rysiek 06.07.2020, 09:28
... no ale przynajmniej żony niektórych dorobiły się ni stąd ni zowąd dużych majątków.
Korba102
Korba102 05.07.2020, 16:33
Dkaczego ten gość wykorzystuje policję , wg roty przysiegi policji oni mają służyć narodowi ,a nie jakiemus klamcy i koledze pedofilów niedswno bo pare miesięcy temu ten pan ułaskawił pedofila , z jednej strony neguje homosiów a z drugiej strony jest ich cichym zwolennikiem wg chazarskiej religii obcowanie z dzieckiem seksualne jest normą a nawet to dar zatem nech sie zdecyduje czy pedofile będą lepszą obcją czy lgbt a może te dwa będą odpowiadać , zawsze to coś czego mozna spróbować
bis
bis 06.07.2020, 11:48
A wiesz co ty piszesz w ogóle? nie słuchaj tylko zakłamanego TVN albo internetowych gazet sponsorowanych przez zagraniczne media. Tam nic nigdy nie było dobrego o Dudzie.
Pedofil odbył w więzieniu karę całkowicie, to dotyczyło tylko sprawy o kontakt, zbliżenie z rodziną. NA WNIOSEK RODZINY
Srutututu
Srutututu 05.07.2020, 13:40
Taki to Pan Marszałek jest właśnie bezpartyjny...
Obywatel
Obywatel 05.07.2020, 13:32
Tu mieszkam,pracuje głosuje na PAD.Wygra Trzaskowski uszanuję to i nie będę wyzywał gwizdał a pod koniec jego kadencji ludzie dopiero docenią obecnego prezydenta.Jeszcze sie nie urodził co by wszystkim dogodził.Pewnym jest że jeśli kandydat PO wygra nastąpi chaos i kłótnia,próba rozbicia rządu a to ostatnie czego teraz Polska potrzebuje.Apeluje o mniej hejtu rodacy moi,nie dajmy sie skłocić,w sumie to ani jeden ani drugi na chleb nam nie da:)
ja
ja 05.07.2020, 20:23
a skąd Obywatwl wie że p,Trzaskowski bedzie tym który będzie szedł na starcie z rządem? jak obserwuje partei rządąca to oni z reguły sklucili ze soba wszystkich.Nie przyjmuja żadnych innych argumentów tylko swoje .Demokrcja juz dawno wyprowadziła sie z semju'.
pit
pit 05.07.2020, 19:23
Chaos to jest teraz ,Czy wy jesteście tak oślepieni lub kupieni że nie widzicie że w Polsce panuje dyktatura i ani Duda ani Morawiecki nie mają nic do gadania ,rozdają wam pieniądze które wasze dzieci będą spłacać ,najeżdżają z jednej strony na uchodżców i lgbt ale chronią kościelnych pedofili . Z normalnymi przywódcami zero współpracy ,za to z odmieńcami takimi jak Erduan Tramp czy Orban { który jest dobrym przyjacielem Putina } mamy super stosunki .Pozdrawiam trzezwo myślących .
Gość
Gość 05.07.2020, 11:38
Zajebi...e człowiek zapomni do marketu maseczki to chodzą i mandaty wlepiają a tu zgromadzenie wszyscy na kupie bez maseczek można można. Ale jak to mówi premier wirus jest już nie groźny
Asesór
Asesór 05.07.2020, 18:20
Przełomowy wyrok.
Sąd odmawia ukarania mężczyzny, który jechał rowerem bez maseczki.
Sędzia Agnieszka Olszewska z Sądu Rejonowego w Kościanie (Wielkopolska) podkreśliła, że zakaz przemieszczania się wprowadzono bezprawnie. Ustawa o zapobieganiu chorobom zakaźnym pozwala bowiem co najwyższej ograniczyć rozporządzeniem sposób przemieszczania się obywateli, a nie całkowicie go zakazać.
Nawet samo ograniczenie przemieszczenia się też byłoby bezprawne. Sędzia powołuje się na Konstytucję RP, która gwarantuje obywatelom wolność poruszania się – ograniczyć można ją tylko w drodze ustawy, a nie rozporządzenia.
Różnica jest istotna: ustawa musi przejść przez sejm i senat, a potem zyskać podpis prezydenta, rozporządzenie wydaje rząd lub minister.
Uznał zatem, że to zbyt daleka ingerencja w prawa i wolności jednostki.
Sędzia zauważyła też, że ustawa o zapobieganiu chorobom zakaźnym nie precyzuje, w jaki sposób rząd lub minister mogą ograniczać przemieszczanie się obywateli, bo wytyczne mają "charakter ogólny". A rząd nie ma prawa decydować dowolnie co wolno, a czego nie wolno obywatelom. Według sędzi, powszechny nakaz noszenia maseczek, jest nielegalny.
W uzasadnieniu sędzia podkreśla: "Brak jest podstaw pozwalających na tak daleko idącą ingerencję w prawa i wolności jednostki".
Karollo
Karollo 05.07.2020, 08:59
Miłe przyjęcie miał w Bolesławcu a juz najmilsze w Nowej Soli - tam żegnali go chóralnym: S********J !
Filologos
Filologos 05.07.2020, 18:22
Ingerencja cenzury w określenie powszechnie bardzo p[popularne. Czyli S.....J (czasownik niedokonany)
- określa konieczność niezwłocznego oddalenia się szybkim krokiem (czasem biegiem) w dowolnie obranym kierunku; Można takiemu delikwentowi do którego jest skierowane dodać przyspieszenia zadając kopa do dudy ... pardon ... ***

Pozostałe